Wrocław. Europejska Stolica Kultury

Zaprojektuj gadżet dla ESK 2016

Konkurs na linię gadżetów promujących Wrocław Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016 ogłasza wrocławska Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta wraz z Biurem Festiwalowym ESK 2016. Łączna pula nagród to 30 tys. zł.


Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie nowej, kreatywnej i oryginalnej linii gadżetów promujących Europejską Stolicę Kultury 2016 we Wrocławiu. Projekty powinny odnosić się do systemu nowej identyfikacji wizualnej. Wybrane linie gadżetów zostaną wdrożone do produkcji i staną się kolejną formą promocji i popularyzacji idei ESK.

Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 zaprasza do udziału lokalnych artystów, bo wspiera rozwój innowacji w zakresie designu, dlatego jednoetapowy konkurs skierowany jest do studentów i pedagogów Akademii Sztuk Pięknym im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Prace można zgłaszać w trzech kategoriach, podzielonych ze względu na koszty produkcji jednego egzemplarza produktu: do 3 zł, 20 zł oraz 100 zł. 

Karty zgłoszeniowe, wraz z prototypami lub modelami, opatrzonymi godłem, należy składać 14 listopada w godz. 10-16 w Sali nr 10 (aula ASP) przy Placu Polskim 3/4 .

Jury, złożone z pracowników ASP i przedstawicieli BF Impart 2016, wyłoni zwycięzców do 21 listopada 2014 do godz. 16. Wyniki zostaną ogłoszone na stronach internetowych ASP, BFI 2016, a także w mediach lokalnych. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 30000 zł brutto. Wartość nagrody stanowi jedyne i całkowite wynagrodzenie za przekazanie projektu i praw intelektualnych.

Więcej szczegółów, regulamin Konkursu oraz wzór karty zgłoszeniowej na stronie internetowej ASP: www.asp.wroc.pl.

 

akZgłoś uwagę