Koniec zapisów na 6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

Zgodnie z tradycją, zapisy do udziału w 6. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie oraz 36. PKO Wrocław Maratonie zostały otwarte w sylwestrową noc, tuż po północy. Na krótszy dystans wszystkie pakiety startowe zostały wyprzedane w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Wciąż jednak trwają zapisy na wrocławski maraton, który odbędzie się 9 września 2018 r., start o godzinie 9.00.


Pierwszy z 12 tysięcy numerów startowych najbliższego wrocławskiego nocnego półmaratonu został nadany 1 stycznia 2018 r., a dwa tygodnie i jeden dzień później wyczerpała się pula dostępnych miejsc. Takie tempo oznacza 800 pakietów dziennie, w przybliżeniu ponad 30 na godzinę.

Dwa lata temu 10 000 pakietów 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu znalazło nabywców w około 3 miesiące, rok temu 11 000 miejsc 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu rozeszło się w miesiąc i trzy dni. Tegoroczna sprzedaż była więc dwa razy szybsza, niż w 2017 r. i sześciokrotnie lepsza, niż w 2016 r..

– To dla nas, organizatorów, wielkie wyróżnienie – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu. – Krótko mówiąc: nasz bieg i samo miasto przyciągają rzesze biegaczy. Bardzo cieszy nas fakt, że Wrocław i jego niesamowity klimat znajdują odzwierciedlenie w atmosferze imprezy - to z pewnością magnes dla całego środowiska biegowego – dodaje Gęstwa.

Wroclaw Marathon Team

Wszystkich, którzy nie zdążyli nabyć pakietu startowego 6. PKO Nocnego Wrocław Maratonu organizatorzy zapraszają 3 marca 2018 r. na Stadion Olimpijski we Wrocławiu. Wtedy odbędzie się otwarcie sezonu biegowego z Wroclaw Marathon Team. W programie, poza charytatywnym 3. Biegiem dla Hospicjów na dystansie 4 kilometrów, znajduje się także prezentacja oferty biegowej Dolnego Śląska. Biegacze zainteresowani wzięciem udziału w biegach będą mogli poznać regionalne imprezy. Do tego, podczas Otwarcia sezonu, wystartuje kolejna edycja programu "I Ty możesz zostać maratończykiem", przygotowująca do startu w 36. PKO Wrocław Maratonie.

Zapisy do startu w biegu na królewskim dystansie wciąż trwają. Choć wrocławski maraton odbędzie się dopiero 9 września 2018 r., sprzedane zostało prawie 25% pakietów.

Nocny półmaraton w stylistyce disco

6. Nocny Wrocław Półmaraton ruszy 16 czerwca 2018 r. o 22.00. Na wszystkich biegaczy, którzy otrzymają numery startowe czeka trasa biegnąca ulicami stolicy Dolnego Śląska w sposób jak najbardziej zbliżony do zeszłorocznego. Dzięki temu, uczestnicy będą mieli zarówno okazję podziwiać wrocławskie zabytki, jak i pokusić się o próbę pobicia własnego rekordu - droga zostanie wyznaczona tak, by była szybka i atrakcyjna jednocześnie. Finisz, po raz drugi z rzędu, przewidziano na Stadionie Olimpijskim, oczywiście przy udziale kibiców i rodzin zawodników czekających na trybunach wyremontowanego obiektu.

Tegoroczna impreza odbędzie się w stylistyce disco lat 70., 80. i 90. – taka będzie też oprawa muzyczna towarzysząca biegaczom.

6. Nocny Wrocław Półmaraton

6. Nocny Wrocław Półmaraton

Biegi i maratony / Wydarzenia sportowe / Zawody
Termin 16 czerwca 2018 22:00

Miejsce Kompleks Stadionu Olimpijskiego

Zobacz

Wrocław Maraton

Tym razem, po raz pierwszy w trzydziestosześcioletniej historii Wrocław Maratonu, wrześniowy bieg na królewskim dystansie nie tylko zakończy się na Stadionie Olimpijskim, ale i wystartuje z historycznego obiektu.

Nawet 6 tys. uczestników przekroczy linię startu wewnątrz stadionu, po czym wyruszy w trasę ulicami Stolicy Dolnego Śląska. Po raz drugi z rzędu w ramach Wrocław Maratonu zostaną rozegrane Mistrzostwa Europy Masters w Maratonie. Każdy zawodnik, który w dniu biegu będzie miał ukończony 35. rok życia, może zmierzyć się z najlepszymi na Starym Kontynencie. Uwaga! Zapisy do Mistrzostw zostaną otwarte niebawem – zapisy do udziału we Wrocław Maratonie nie jest jednoznaczny z zapisem do mistrzostw Europy Masters.

36. Wrocław Maraton

36. Wrocław Maraton

Biegi i maratony / Wydarzenia sportowe / Zawody
Termin 9 września 2018 09:00

Miejsce Kompleks Stadionu Olimpijskiego

Zobacz

Już po raz drugi z rzędu Stolica Dolnego Śląska będzie gościć uczestników Mistrzostw Europy Masters w Maratonie. Podobnie, jak w 35. PKO Wrocław Maratonie, wśród zawodników, którzy ukończyli 35. rok życia i zgłosili się do dodatkowej klasyfikacji zostanie wyłoniony mistrz Starego Kontynentu w kategorii Masters. – Mistrzostwa przyciągnęły ostatnio prawie 400 sportowców z 20 krajów – analizuje Marcin Janiszewski.

Poznaj historię miasta podczas Wrocław Walk Marathon

Zupełnie nową propozycją w kalendarzu wrocławskich imprez będzie Wrocław Walk Marathon 2018. Wydarzenie odbędzie się 8 września. Po raz pierwszy w historii wszyscy zainteresowani dziejami Wrocławia, samym miastem lub po prostu lubiący spacerować, będą mieli okazję poznać losy najważniejszych obiektów Stolicy Dolnego Śląska.

Uczestnicy wyruszą ze Stadionu Olimpijskiego, gdzie otrzymają mapę z zaznaczonymi miejscami, które muszą odwiedzić (będzie ich około 7). Dzięki współpracy z Instytutem Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, w każdym z zaznaczonych punktów znajdzie się osoba, przybliżająca dzieje danego miejsca. Dodatkowo, w poszczególnych lokalizacjach będzie można otrzymać pieczątkę. Na uczestników, którzy zbiorą wszystkie, będzie czekać na Stadionie Olimpijskim medal oraz atrakcyjna pamiątka.

Wrocław Walk Marathon 2018

Wrocław Walk Marathon 2018

Biegi i maratony / Spacery i wycieczki
Termin 8 września 2018 00:00

Miejsce Kompleks Stadionu Olimpijskiego

Zobacz

Czas pokonania całej trasy nie będzie istotny – w wydarzeniu będzie liczył się jedynie udział, spacer po Wrocławiu oraz poznawanie historii miasta. Informacje dotyczące poszczególnych miejsc, „punktów kontrolnych”, będą dostępne także w języku angielskim.

Zapisy i kalendarz

Zapisy do maratonu ruszyły 1 stycznia 2018 r. na stronie: www.wroclawmaraton.pl.Zgłoś uwagę