Zanussi na początek 10. Polish Cinema for Beginners [PROGRAM]

Jubileuszowy, 10. sezon Polish Cinema for Beginners skupi się na filmowych portretach polskiej rodziny. Na otwarcie, 1 marca, absolutny klasyk polskiego kina – „Życie rodzinne" Krzysztofa Zanussiego, opowiadający o tym, jak trudno odciąć się od korzeni. 

  • życie rodzinne, Zanussi, Komorowska, Olbrychski, Nowicki

    Kadr z filmu, mat. prasowe


Cały przegląd przegląd potrwa do 5 maja, a oprócz uczestniczenia w projekcjach filmów, zebranych pod hasłem „Family Matters”, międzynarodowa publiczność będzie miała okazję posłuchać i podyskutować z zaproszonymi gośćmi specjalnymi. Za koncepcję programową PCFB odpowiada Adam Kruk – krytyk filmowy, dziennikarz i filmoznawca, laureat Grand Prix w Konkursie o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka, członek FIPRESCI.

O programie tego sezonu czytaj: 

10. Polish Cinema for Beginners

10. Polish Cinema for Beginners

Dramat / Wydarzenie kinowe / Obyczajowy
Termin od 1 marca 2018 do 5 maja 2018

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz


„Życie rodzinne” wg Zanussiego

Młody inżynier Wit (Daniel Olbrychski) otrzymuje telegram o chorobie ojca i powraca do starej rodzinnej willi, gdzie czeka na niego od lat niewidziana familia. Dekadencka to gromada: niestroniący od kieliszka ojciec, zdziwaczała ciotka czy neurotyczna siostra Bella – w tej roli wspaniała Maja Komorowska, o której reżyser powiedział, że wiedziała o Belli więcej niż on sam. Osobliwemu spotkaniu po latach przygląda się kolega Wita (Jan Nowicki), który wplątany zostanie w rodzinne gierki…

„Życie rodzinne” to psychodrama o próbie ucieczki od korzeni oraz determinizmie genów, który trudno przezwyciężyć. Jeden z najlepszych filmów Krzysztofa Zanussiego pokazany zostanie w zrekonstruowanej cyfrowo wersji.

Pokaz otwarcia 10. sezonu Polish Cinema for Beginners odbędzie się 1 marca o godzinie 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty. Bilety do kupienia przed seansami w kasach kina i na stronie

 

Zgłoś uwagę