Zamknięcie ul. Krotoszyńskiej – ruszają przygotowania do remontu Osobowickiej

Od 4 listopada zamknięty zostanie odcinek ulicy Krotoszyńskiej. Ma to związek z przygotowaniami firmy Eurovia do rozpoczęcia przebudowy ul. Osobowickiej.

  • Fragment ulicy Krotoszyńskiej zostanie przebudowany w ramach remontu ul. Osobowickiej.


Od 4 listopada zamknięty zostanie odcinek ulicy Krotoszyńskiej w pobliżu skrzyżowania z Osobowicką. Dojazd do posesji przy ulicy Krotoszyńskiej będzie możliwy od ulic Ostrzeszowskiej i Jarocińskiej. Na początku prace skoncentrują się na 70 metrach, w sumie zostanie przebudowane 197 metrów ulicy Krotoszyńskiej wraz z podziemnymi sieciami. Tym samym wykonawca firma Eurovia rozpocznie prace związane z inwestycją, jaka jest przebudowa ulicy Osobowickiej od obwodnicy Śródmiejskiej do ulicy Lipskiej.

Zyskają piesi, rowerzyści i kierowcy

To kolejna wielka inwestycja drogowa realizowana we Wrocławiu i bardzo oczekiwana przez mieszkańców. Po przebudowie Osobowickiej kierowcy, rowerzyści, piesi zyskają nie tylko nową nawierzchnię na fragmencie 1323 metrów tej bardzo ważnej dla Wrocławia ulicy, ale również nowe wloty skrzyżowań drogi wojewódzkiej z ulicami: Lipską, Żywopłotową, Ostrowską, Micheleta, Ostrzeszowską i placem Wyzwolenia. W ramach inwestycji wykonane zostaną nowe chodniki, ścieżki rowerowe, odwodnienie ul. Osobowickiej. Zadanie obejmuje również: budowę i przebudowę oświetlenia, instalacji MKT, budowę i przebudowę kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej.

Przebudowana zostanie także pętla tramwajowa, wykonany remont torów, trakcji, powstanie również parking Parkuj i Jedź. Zakończenie prac planowane pod koniec 2020 roku. Wykonawcą jest Eurovia Polska SA. Koszt inwestycji to 33 788 130,32 zł, z czego 22 924 372,57 zł jest w zakresie gminy Wrocław, a 10 863 757,75 zł w zakresie MPWiK.

materiał: WIZgłoś uwagę