17/18 kwietnia – zamknięcie przejazdu pod wiaduktem na ul. Długiej

Uwaga kierowcy! W nocy z piątku na sobotę (17/18.04) zamknięto przejazd pod wiaduktem kolejowym na ulicy Długiej. Wykonawca będzie prowadził tam prace związane z przebudową kanału ogólnospławnego i samego wiaduktu. Zadania realizowane są w ramach budowy tramwaju na Popowice.

  • W nocy z 17 na 18 kwietnia przejazd pod wiaduktem na ul. Długą zostanie zamknięty dla ruchu.


Przypomnijmy.Nad ulicą Długą rozbudowywany jest wiadukt kolejowy, żeby można było tamtędy puścić linię tramwajową przez Popowice. Dzięki temu, że będzie miał 47 metrów długości, przejadą pod nim wygodnie, zarówno tramwaje, jak i samochody a także rowerzyści. W jego sąsiedztwie powstanie zintegrowany węzeł przesiadkowy. 

W związku z przebudową, od 18 kwietnia  kierowcy pojadą objazdem (patrz mapka), od ul. Długiej ulicami Łęczycką, Poznańską (bądź Młodych Techników), dalej Ścinawską, Gnieźnieńską do ulicy Starogroblowej.

W przeciwnym kierunku utrzymano trasę objazu obowiązującego do tej pory. Prace na tym etapie są zaplanowane do końca wakacji.

Mapa objazdów 

Czytaj więcej: Pierwszy asfalt na budowie tramwaju na Popowice

Zamknięcie przejazdu pod wiaduktem oznacza również objazdy dla komunikacji miejskiej.

Od dnia 18 kwietnia 2020 roku (sobota) wprowadzono zmiany dla linii autobusowych C, 103, 104, 122, 127, 128 i kursów nocnych linii 245.

Czytaj więcej: Zmiany w komunikacji - zamknięcie wiaduktu na ul. Długiej 

Pobierz ulotkę [JPG]Zgłoś uwagę