Zamiast MAN-ów do Wrocławia trafią najprawdopodobniej Mercedesy

Firma MAN Truck & Bus Polska wycofała się z podpisania kontraktu na dostawę 50 niskopodłogowych przegubowych autobusów z opcją dostawy kolejnych 50 pojazdów. MPK Wrocław teraz będzie dążyło do zawarcia kontraktu z  drugim oferentem, który złożył swoją ofertę w przetargu - EvoBus Polska. 

  • fot. MPK Wrocław


MPK Wrocław rozstrzygnęło przetarg na zakup nowego taboru pod koniec czerwca 2018 roku. Spółka wybrała ofertę złożoną przez MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o., która była korzystniejsza od propozycji EvoBus Polska Sp. z o.o. Po rozstrzygnięciu przetargu, w połowie lipca,

MPK Wrocław przekazała dokumentację postępowania do kontroli uprzedniej prowadzonej przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Kontrola ta trwała około 4 miesięcy i została zakończona  w listopadzie. Po tym czasie, niestety, MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o. powiadomił przewoźnika, że wykonanie zamówienia nie jest możliwe na warunkach określonych w postępowaniu i że odstępuje od zawarcia umowy.

W tej sytuacji dokonano kolejnego wyboru dostawcy, który brał udział w tym przetargu. Wybrano firmę EvoBus Polska Sp. z o.o. Pojazdy Mercedes Citaro powinny trafić do Wrocławia w drugiej połowie przyszłego roku. Będą to kolejne autobusy tej marki we Wrocławiu.

Przypomnijmy, że 60 nowych mercedesów jeździ już po naszych ulicach od wiosny ubiegłego roku.

materiały: MPK WrocławZgłoś uwagę