Nieodpłatnie z dzieckiem do psychologa

Może twoje dziecko nie potrafi się skoncentrować na czymś przez dłuższą chwilę? Ma problemy emocjonalne lub cierpi na dysleksje albo ma inne zaburzenia?

  • materiały Stowarzyszenia Kolorowe Słońce

  • Gabinet psychologa dziecięcego (materiały Stowarzyszenia Kolorowe Słońce)


Jeśli chcesz mu pomóc, możesz skorzystać z  bezpłatnych porad  psychologa dziecięcego który zdiagnozuje dziecko, doradzi i poprowadzi terapię.

Konsultacje odbywają się wyłącznie  w soboty i niedziele, po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Organizuje je Stowarzyszenie Kolorowe Słońce na ul. Pszczelarskiej 7  (budynek przychodni rejonowej) lub ul. Legnickiej, w okolicach dawnej zajezdni tramwajowej. Tel. 608  815  393. Więcej na stronie organizatora.

Pomoc psychologiczna skierowana jest dla niemowląt, dzieci i młodzieży.

Pomogą różnym dzieciom

- Mogą się zgłaszać rodzice lub opiekunowie, niemowląt, dzieci i młodzieży z przeróżnymi zaburzeniami. Z uwarunkowanymi genetycznie, takimi jak zespół Downa lub Aspergera, dzieci z ADHD, autyzmem,z depresją, zaburzeniami: odżywiania, zachowania, snu, mowy i wieloma innymi. Dzieci, które cierpią na skutek alienacji rodzicielskiej – wylicza Piotr Janoszka, psycholog dziecięcy z Wrocławia, pedagog, neuroterapeuta, prezes i założyciel Stowarzyszenia Kolorowe Słońce.

Jak podkreśla, z konsultacji mogą skorzystać również dzieci z innych środowisk kulturowych i mniejszości narodowych, np. Romów albo dzieci emigrantów żyjących we Wrocławiu. – Było np. dziecko rodziców pochodzących z Afryki, które miało problemy w szkole z powodu koloru skóry, przez co było dyskryminowane  – przyznaje Piotr Janoszka. 

Psycholodzy przeprowadzają też u dzieci popularną obecnie tzw. diagnozę gotowości szkolnej. W ramach konsultacji nie tylko oferują diagnozę psychologiczną i neurologopedyczną, porady wychowawcze, ale też terapię. Na spotkaniu rodzice dowiedzą się jakie mają prawa.

Spotkania z psychologiem będą odbywać się cyklicznie. Organizatorzy oferują konsultacje także u psychologa mężczyzny.Zgłoś uwagę