Wystawa szóstki świetnych artystów w Galerii Miejskiej

Do 16 czerwca szansa obejrzenia prac pięciu młodych artystek i jednego artysty. Wystawę, której tytuł (Pięć panien roztropnych i jeden mężczyzna lekkomyślny) parafrazuje biblijną przypowieść, wypełnia malarstwo, grafika i rzeźba. Wśród nazwisk m.in. Julia Curyło, która zasłynęła we Wrocławiu wystawiając w przestrzeni miejskiej swoje słynne dmuchane i metalowe kury. 

  • Joanna Kaucz, Autosugestia

  • Julia Curyło, Starmap


Wystawa w wyborowej obsadzie

Dwie artystki z Wrocławia (Marcelina Groń i Joanna Kaucz), jedna z Warszawy (Julia Curyło), z Katowic (Natalia Rybka), a obok nich rzeźbiarz Zbigniew Warpuchowski to „obsada” nowej wystawy w Galerii Miejskiej, którą obejrzymy do 16 czerwca. Obejrzymy prace, jakie spodobają się wielu wielbicielom malarstwa figuratywnego i dość klasycznie pojmowanego przedstawiania zarówno natury, jak i człowieka.

Galeria Miejska we Wrocławiu

Galeria Miejska we Wrocławiu

Wystawa / Targi / Dla wszystkich
Termin 19 maja 2018 od 17:00 do 23:00

Miejsce Galeria Miejska

Co interesuje artystów

Mirosław Jasiński, kurator wystawy pod ciekawym literacko i kulturowo tytułem „Pięć panien roztropnych i jeden mężczyzna lekkomyślny” zwraca uwagę, że  pięcioro polskich artystów (cztery młode i jeden doświadczony) interesują określone tematy. To zarówno człowiek, kultura masowa, jak i religia, czy szeroko pojęta mistyka.Zgłoś uwagę