Wypożyczalnie skuterów – kończą sezon

Jeszcze tylko do końca miesiąca można korzystać z wypożyczalni elektrycznych skuterów blinkee.city. Druga z wypożyczalni, która działa we Wrocławiu – GoScooter zakończyła już ten sezon.

  • fot. T. Podgórny


To był pierwszy sezon, w którym wrocławianie i odwiedzający miasto mogli korzystać z wypożyczalni skuterów elektrycznych. Do dyspozycji mieliśmy pojazdy dwóch firm GoScooter i blinkeee.city. Pierwsza z nich zakończył już sezon, druga kończy go 30 listopada.

Musieli zwiększyć flotę

Od początku uruchomienia wypożyczalni skuterów blinkee.city we Wrocławiu były wypożyczane ponad 110 tys. razy i przejechały w sumie 530 tys. kilometrów. Aplikacja ma już ponad 25 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.

– Bardzo szybko okazało się, że popularność miejskich skuterów elektrycznych jest ogromna – wrocławianie szybko sprawdzili, że są one doskonałym, alternatywnym środkiem komunikacji, pozwalającym omijać korki, nie martwić się jednocześnie o miejsce parkingowe. To wręcz przerosło nasze oczekiwania dlatego w połowie sezonu postanowiliśmy zwiększyć naszą flotę z 75 do 115 jednośladów – podsumowuje Przemek Prząda, prezes zarządu Scoot4r Sp. z o.o., wrocławskiego operatora blinkee.city.

Najwięcej kilometrów pokonujemy w maju

Zadowoleni z pierwszego sezonu we Wrocławiu są również właściciele wypożyczalni GoScooter. Z aplikacji korzysta już 15 tysięcy osób. Skutery z tej wypożyczalni najczęściej pobierano w okolicach wrocławskiego Rynku.

Statystycznie chętniej z „elektryków” korzystają mężczyźni, średni czas wypożyczeni oscylował około 14 minut. Najchętniej ze skuterów GoScooter korzystaliśmy w maju.

Obie wypożyczalnie elektrycznych skuterów nowy sezon chcą rozpocząć, jak najwcześniej wiosną 2019. Wszystko będzie zależało od pogody.Zgłoś uwagę