Można już wypożyczać skutery blinkee.city

Wypożyczalnia skuterów elektrycznych blinkee.city zapowiadała start sezonu 2019 roku na połowę kwietnia. Ze względów logistycznych, udało się udostępnić pojazdy dopiero 9 maja. Ale jest sporo nowości. Przede wszystkim fabrycznie nowe skutery, współpraca z Vozillą, odświeżona aplikacja.


Marka blinkee.city, a w zasadzie po podpisaniu umowy o współpracy z Vozillą, - Vozilla by blinkee.city oddała na razie do użytku wrocławian 50 z 200 planowanych na ten sezon nowych skuterów. – Rozszerzanie dostępnych środków transportu jest bardzo ważne dla rozwoju naszej usługi, dlatego cieszymy się z nawiązania współpracy z firmą blinkee.city. Od teraz nasi użytkownicy za pomocą jednej aplikacji mobilnej będą mogli wybrać najwygodniejszy dla siebie sposób ekologicznego przemieszczanie się po mieście. Wprowadzenie 50 skuterów z logotypem Vozilla by blinkee.city to dopiero początek. W przyszłym miesiącu planujemy wdrożenie kolejnych 150 jednośladów – mówi Miłosz Franaszek, szef projektu Vozilla.

Nowe skutery, lepsza aplikacja

Flota wrocławska została całkowicie odświeżona – w ręce użytkowników trafiły fabrycznie nowe pojazdy z nowymi bateriami. Skutery Vozilla by blinkee.city wyposażone są w hamulce tarczowe, dużą kanapę, światła LED, przestronny kufer na kaski oraz silnik o mocy 3 kW.

By skorzystać z usługi nie zawsze potrzebne jest prawo jazdy na tego typu pojazdy. Osoby, które 19 stycznia 2013 roku (przed wejściem w życie ustawy o kierujących pojazdami) miały ukończone 18 lat – mogą prowadzić motorower na dowód osobisty. Młodsi użytkownicy powinni posiadać prawo jazdy kategorii AM lub inne wyższej kategorii (np. A, B, C).

Co zmieniło się w aplikacji? – Chcemy dostarczać usługę, która będzie zaspokajać potrzeby naszych użytkowników, dlatego wzbogaciliśmy aplikację blinkee.city o historię przejazdów i płatności – mówi Marcin Maliszewski, prezes blinkee.city.  

Współpraca z Vozillą

Poza odnowioną flotą i nowymi funkcjonalnościami w aplikacji blinkee.city przygotowało dla wrocławian jeszcze dwie niespodzianki. Pierwsza z nich to współpraca z Vozillą – polskim pionierem w sektorze wynajmu samochodów elektrycznych. Druga, to wprowadzenie nowego typu pojazdu. Oprócz skuterów oraz samochodów elektrycznych Vozilli pojawią się również hulajnogi elektryczne (docelowo w tym sezonie 500 sztuk). Jeślio wszytsko pójdzie zgodnie z planem pierwsze będzie mozna wypożyczyć w czerwcu. Użytkownik, uruchamiając jedną aplikację (blinkee.city lub Vozilla), będzie miał dostęp już do 900 pojazdów. Nie tylko we Wrocławiu, ale w całej Polsce nie ma drugiego takiego systemu, który pozwala na wypożyczenie w jednym mieście tak dużej floty z tak zróżnicowanymi typami pojazdów. – Jesteśmy przekonani, że użytkownicy pokochają nowe i tak różnorodne podejście do ekologicznego poruszania się po mieście – mówi Marcin Maliszewski, prezes blinkee.city. 

– Nasze firmy grają do jednej bramki! Oferujemy pojazdy elektryczne, czyli przyjazne środowisku skutery, samochody, a za chwilę – hulajnogi. Chcemy teraz połączyć siły i wspólnie tworzyć we Wrocławiu system ekologicznej komunikacji miejskiej – mówią przedstawiciele Vozilli i blinkee.city. 

Czytaj więcej: Wypożyczalnia GoScooter rozpoczęła sezon 

W 11 miastach w Polsce

blinkee.city – najszybciej rozwijająca się sieć skuterów elektrycznych na minuty w Europie. Na skuterach firmy możemy poruszać w 11 miastach w Polsce (m.in. Warszawa, Poznań, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Białystok, Lublin) oraz 3 metropoliach zagranicznych (Budapeszt, Split, Walencja). Wystarczy darmowa aplikacja ściągnięta na smartfon i zarejestrowane konto. Ekologiczne jednoślady cieszą się ogromną popularnością. Usługa ma ponad 180 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. W 2018 r. przejechali oni w sumie 5 600 908 kilometrów, a tym samym zaoszczędzili 661 ton dwutlenku węgla. Wszystkie rozwiązania informatyczne oraz elektroniczne zastosowane w pojazdach blinkee.city są w 100% autorstwa założycieli firmy.Zgłoś uwagę