Wypożyczalnia GoScooter z większą flotą rozpoczyna sezon

Ponad 200 pojazdów dzięki konsolidacji firm, wykorzystywanie sztucznej inteligencji do rozmieszczania skuterów i większa strefa do oddawania. Wypożyczalnia elektrycznych skuterów GoScooter rozpoczyna sezon. Cena za minutę jazdy wynosi 0,69 zł.

  • Użytkownicy wypożyczalni GoScooter będą mieli w tym roku do dyspozycji dwa typy skuterów. Biały-premium i zielony-standard.


W tym roku operatorem wypożyczalni skuterów elektrycznych pod szyldem GoScooter jest spółka scoot4r. Jej właściciele jako pierwsi w 2018 r. wprowadzili możliwość wypożyczania skuterów elektrycznych we Wrocławiu. Wtedy jeszcze na zasadach franczyzy i pod szyldem międzynarodowej sieci blinkee.city.

– Był to dla nas czas na zdobycie dużego doświadczenia. Szybko przekonaliśmy się, że mieszkańcy oczekują dużej floty pojazdów, ich ciągłej dostępności. Dlatego w tym roku postanowiliśmy iść o krok dalej i zjednoczyć siły ze znanym już operatorem GoScooter. Dzięki temu użytkownicy będą mieli do dyspozycji flotę ponad dwustu jednośladów dostępną poprzez jedną aplikację na telefon – mówi Przemek Prząda, prezes zarządu scoot4r.

Jedna z największych flot w Polsce

Już od pierwszych dni kwietnia w ramach nowo powstałej floty pod szyldem GoScooter na ulice Wrocławia wyjadą dwa typy pojazdów – sto z nich to będą znane już zielone skutery i sto białych, większych klasy Premium. Cena za wynajem na start sezonu jest jednolita i wynosi 69 groszy za minutę. Jak podkreślają właściciele, zapotrzebowanie jest spore, więc flota ma ciągle rosnąć.

– Zgodnie z planami rozwojowymi w tym sezonie pojawią się zupełnie nowe „elektryki” zaawansowane technologicznie, komfortowe o niebanalnym designie – mówią.

Elektryczne skutery miejskie dostępne są w określonej przez operatora strefie. W tej chwili w aplikacjach jest jeszcze w ubiegłorocznej formie, ale ma się systematycznie powiększać. Można oczywiście wyjechać poza nią, ale warunkiem koniecznym jest odstawianie pojazdu w granicach tego obszaru, ponieważ w innym razie opłaty są cały czas naliczane.

Sztuczna inteligencja pomoże w rozmieszczaniu skuterów

W ubiegłym sezonie sporym wyzwaniem było optymalne rozmieszczenie skuterów tak, aby były dostępne w tych miejscach, w których jest największy na nie popyt. W tym roku w ramach jeszcze lepszego dopasowania usługi do oczekiwań użytkowników GoScooter uruchomił innowacyjne rozwiązanie, niespotykane u żadnego innego usługodawcy w Polsce. Jest nim MACHINE LEARNING i AI, dzięki którym można dokładnie prognozować natężenia ruchu w mieście oraz określać to, gdzie w danym czasie powinny znajdować się jednoślady. 

Jak to działa?

Hamulce tarczowe, duża kanapa, światła LED, spory kufer na kaski i 3 kW mocy silnika. To parametry większego z dwóch typów elektrycznych skuterów GoScooter. Co istotne, aby jeździć jednym i drugim pojazdem nie zawsze konieczne jest prawo jazdy. Na dowód osobisty legalnie prowadzić motorower mogą osoby, które 19 stycznia 2013 r. (przed wejściem w życie ustawy o kierujących pojazdami) miały ukończone 18 lat. Jedynie młodszym użytkownikom potrzebne będzie, co najmniej prawo jazdy kategorii AM lub inne wyższej kategorii (np. A, B, C). 

Wypożyczenie skutera elektrycznego niezmiennie będzie możliwe poprzez aplikację mobilną GoScooter do pobrania na telefon.

Po zarejestrowaniu się i zasileniu konta można ruszać przemierzając bez ograniczeń wrocławskie ulice, ciesząc się swobodą oraz radością z jazdy. W trakcie sezonu dla wygody wypożyczających i spełnienia ich preferencji oprócz płatności znanej jako prepaid uruchomiona również zostanie forma postpaid, czyli pobieranie należnej kwoty po przejeździe z „podpiętej” karty płatniczej.

Czytaj więcej: Nowe skutery blinkee.city w połowie kwietnia Zgłoś uwagę