Nowa wypożyczalnia skuterów elektrycznych już działa we Wrocławiu

W sobotę, 5 maja we Wrocławiu wystartowała wypożyczalnia skuterów elektrycznych na minuty – GoScooter. W sumie wrocławianie mogą skorzystać ze 100 skuterów znajdujących się w różnych częściach miasta. Wypożyczenie odbywa się za pomocą specjalnej aplikacji, a koszt przejazdu to 49 gr/minutę (koszt postoju: 9 gr/min).

 • Fot. GoScooter

  Fot. GoScooter

 • Fot. GoScooter

  Fot. GoScooter

 • Fot. GoScooter

  Fot. GoScooter

 • Fot. GoScooter

  Fot. GoScooter


Nowa wypożyczalnia skuterów elektrycznych w sposobie korzystania przypomina działającą od pół roku we Wrocławiu miejską wypożyczalnię samochodów elektrycznych Vozilla. Aby skorzystać ze skutera należy pobrać aplikację i zarejestrować swoje konto. Jeżeli mamy ukończone 18 lat nie potrzebujemy prawa jazdy. Następnie zasilamy swoje konto (minimalna kwota to 10 złotych), szukamy na mapie najbliższy wolny skuter, dokonujemy 15-minutowej rezerwacji i odnajdujemy wybrany przez siebie pojazd.

Fot. GoScooter

Fot. GoScooter

Jak to działa?

Również poprzez aplikację uruchamiamy skuter. Od tej chwili mamy dwie bezpłatne minuty na przygotowanie się do jazdy – wyjęcie kasku ze schowka oraz nakładki higienicznej. Po zakończeniu jazdy kończymy wypożyczenie w aplikacji i chowamy kask. Pojazd możemy zostawić w jednej z wyznaczonych stref we Wrocławiu, które przedstawia specjalna mapa.

Za wypożyczenie skutera płacimy jedynie za każdą rozpoczętą minutę. Stawka to 49 groszy za minutę jazdy oraz 9 gr. za minutę postoju. Dodatkowo do 12 maja właściciel wypożyczalni przewidział specjalną promocję – przy pierwszym doładowaniu konta podczas procesu rejestracji nasza wpłata zostane podwojona.

Fot. GoScooter

Fot. GoScooter

Wkrótce elektryczne hulajnogi i rowery?

Warto podkreślić, iż skutery są wyposażone m.in. w elektroniczny wyświetlacz, gniazdo USB, pojemny kufer czy wygodny kask z osłoną i homologacją. Zasięg skutera przy maksymalnie naładowanej baterii (o pojemności 30 AH) to ok. 60 km. Aktualny zasięg każdego pojazdu możemy sprawdzić przed jego wypożyczeniem w aplikacji.

Jak zapowiada Piotr Szwed z GoScooter nowa wypożyczalnia to nie koniec planów na rozwój elektromobilności we Wrocławiu. W kolejnych miesiącach właściciele sieci skuterów planują m.in. uruchomić w stolicy Dolnego Śląska elektroniczne rowery.

– Poprzez sieć elektrycznych skuterów chcemy promować ideę smart city we Wrocławiu. Do końca roku zamierzamy wprowadzić do oferty kolejne 100 pojazdów, dzięki czemu w stolicy Dolnego Śląska będzie dostępnych 200 skuterów. W przyszłości planujemy również rozszerzyć naszą działalność o elektryczne hulajnogi i rowery – wylicza Piotr Szwed.

Fot. GoScooter

Fot. GoScooter

Otwarcie na Stadionie Olimpijskim

W sobotnie przedpołudnie w ramach otwarcia nowej wypożyczalni 100 skuterów przejechało ulicami Wrocławia z ul. Rakietowej do Stadionu Olimpijskiego. Wszyscy uczestnicy tego przejazdu będą mieli do dyspozycji 100 minut na jazdę skuterem elektrycznym w dowolnym terminie.

Zgłoś uwagę