Wymiana rozjazdów na Powstańców Śląskich. Zmiany w MPK

Trwa remont dwóch rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu alei Hallera i ulicy Powstańców Śląskich. Po zakończeniu prac zyskają nie tylko pasażerowie, ale także kierowcy i rowerzyści.

  • Na torowisku na ul. Powstańców Śląskich zamontowano specjalną nakładkę /fot. MPK Wrocław

    Na torowisku na ul. Powstańców Śląskich zamontowano specjalną nakładkę /fot. MPK Wrocław


MPK rozpoczęło remont dwóch rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu alei Hallera i ulicy Powstańców Śląskich. Po zakończeniu prac zyskają nie tylko pasażerowie, ale także kierowcy i rowerzyści.

Przewoźnik wymieni dwa rozjazdy na skrzyżowaniu Hallera z Powstańców Śląskich – jeden od strony Arkad, drugi od strony Krzyków. Pojawią się też nowe szyny na łukach łączących te rozjazdy.

– Nowe rozjazdy będą odwodnione, a zwrotnice ogrzewane i sterowane elektrycznie – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder – Dzięki tej inwestycji, przejazd przez torowisko będzie bezpieczniejszy i bardziej komfortowy. W ramach prac wymienimy także nawierzchnię wokół torów, po których jeżdżą samochody i rowery. Teraz będzie ona solidna i równa, tak więc nikt nie powinien martwić się o utratę koła.

Skrzyżowanie alei Hallera z ulicą Powstańców Śląskich jest bardzo ważnym węzłem komunikacyjnym. Aby nie sparaliżować tam ruchu, MPK zamontowało w miniony weekend rozjazdy tymczasowe, po których wagony przemieszczają się pomimo prowadzonych prac. Tramwaje jeżdżą omijając remontowane odcinki. Ruch jest więc prowadzony wahadłowo, choć pasażerowie nie unikną objazdów.

Prace planowo mają zakończyć się do końca sierpnia tego roku. Wymiana rozjazdów i łuków na skrzyżowaniu wyniesie 2 200 488,63 zł brutto.

Komunikacja miejska od 24 maja

Z uwagi na ograniczoną przepustowość przejazdu w obrębie skrzyżowania ulicy Powstańców Śląskich i alei Hallera tramwaje linii 2 jadą w obu kierunkach od ulicy Powstańców Śląskich przez aleję Hallera i ulicę Grabiszyńską do pętli "Grabiszyńska (Cmentarz)", a tramwaje linii 6 nadal będą kursowały w skróconej relacji tylko do przystanku "Arkady (Capitol)".

Bilety jednorazowe i okresowe od 24 maja

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2 lub 6 mogą kontynuować podróż tramwajem linii 7, 17 na odcinku Arkady (Capitol) - Krzyki oraz tramwajami linii 20 i 70 na odcinku Arkady (Capitol) - Hallera. Powyższa zasada również obowiązuje w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.


Zgłoś uwagę