Książkowe święto w Hali Stulecia do niedzieli

Chris Niedenthal i Bronisław Wildstein, Mariusz Szczygieł i Marek Krajewski, Olga Tokarczuk i Adam Wajrak – to tylko przykłady nazwisk 70 autorów, których będzie można spotkać podczas 26 Wrocławskich Targów Dobrych Książek w Hali Stulecia. Targi rozpoczęły się 30 listopada i potrwają do 3 grudnia. 


Jedna z największych w kraju imprez miłośników literatury zapowiada się rekordowo: blisko 200 wydawców, ponad 100 różnorodnych wydarzeń targowych i na dodatek pierwsza edycja Targów Wszystkiego Dobrego.

1. Targi Wszystkiego Dobrego – święto projektantów

1. Targi Wszystkiego Dobrego – święto projektantów

Targi
Termin od 30 listopada 2017 12:00 do 3 grudnia 2017 16:00

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

– Liczymy na sukces i liczną obecność miłośników książek w wieku wszelakim, gdyż przygotowaliśmy dla nich bardzo bogaty i atrakcyjny program – zapowiada Anna Morawiecka, wicedyrektor Wrocławskiego Domu Literatury, który organizuje WTDK. – Poza spotkaniami autorskimi ze znakomitymi pisarzami i ilustratorami oraz ofertą pełną nowości, jaką przywiozą do nas wydawcy, zapraszamy na warsztaty, debaty, panele o typografii i pięknie książki, historii i sztuce Dolnego Śląska czy do strefy dziecięcych zabaw – wylicza i zachęca Anna Morawiecka.

26. Wrocławskie Targi Dobrych Książek – oferta dla dzieci

26. Wrocławskie Targi Dobrych Książek – oferta dla dzieci

Dla dzieci / Spotkania z autorami / Warsztaty / Zajęcia dla dzieci
Termin od 30 listopada 2017 do 3 grudnia 2017

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Od Szczygła po Pakosińską

Odpowiedzialna za organizację tego, co będzie działo się na w Hali Stulecia w pierwszy grudniowy weekend Marta Kiewel ujawniła nazwiska gości tegorocznego festiwalu literackiego, czyli spotkań i rozmów z ulubionymi pisarzami, które – poza polowaniem na nowości i bestsellery – zawsze są największą atrakcją WTDK.

O prawdzie w reportażu będzie można porozmawiać z Mariuszem Szczygłem, Olgą Gitkiewicz i Kamilem Bałukiem, a o zwierzętach ze ściągającym zawsze na targi tłumy wielbicieli Adamem Wajrakiem. Z czytelnikami spotkają się też się Olga Tokarczuk (właśnie ukazała się jej najnowsza książka „Zgubiona dusza”, z ilustracjami Joanny Concejo) czy Anna Kamińska, autorka bestsellerowej „Wandy", ale też najnowszej książki pt. „Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej”.

Czytaj też: Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Polecamy ciekawe wydarzenia

Ze swoimi najnowszymi dziełami przyjadą też do Wrocławia np. Jakubowie Ćwiek i Małecki oraz profesorowie Jan Hartman i Jerzy Bralczyk. To tylko kilka z kilkudziesięciu nazwisk gości tegorocznych targów.

Kilka wydawnictw przygotowało ciekawe spotkania poświęcone książkom o sztuce, twórcach, historii i ludziach Dolnego Śląska, a swój czas i sporą przestrzeń będą mieli także najmłodsi czytelnicy. Spotkają się m.in. z Katarzyną Pakosińską, która napisała kolejną książkę o przygodach dziesięcioletniej Maliny z Milanówka i Michałem Zawadką, autorem bestselleru: „Chcę być kimś. Czyli jak osiągnąć cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone”.

26. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

26. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Spotkania z autorami
Termin od 30 listopada 2017 do 3 grudnia 2017

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

Dobre książki, wszystko dobre

Agata Matkowska z WDL zapowiadała, że w tym roku, nie wychodząc z Hali Stulecia, będzie można poradzić sobie z prezentami świątecznymi kompleksowo. I nie chodzi tylko o książki.

Po raz pierwszy Targom Dobrych Książek towarzyszyć będzie w kuluarach strefa sztuki i ładnych przedmiotów, czyli Wrocławskie Targi Wszystkiego Dobrego. Ponad 50 wystawców zaprezentuje dobry design, sztukę użytkową, biżuterię, zabawki, obrazy, plakaty, płyty winylowe. Nie zabraknie również strefy gastronomicznej, w której pojawią się m.in. food trucki oraz kawiarnia.

Dla zwiedzających przygotowane będą też szatnie oraz punkty informacyjne. Wstęp na Wrocławskie Targi Dobrych Książek jest bezpłatny.

Pióro Fredry 2017

Tradycyjnie na rozpoczęcie Targów poznaliśmy Książkę Roku 2017 – laureata jedynego w Polsce konkursu edytorskiego „Pióro Fredry”. To „Nieprzysiadalność. Autobiografia” Rafała Księżyka i Marcina Świetlickiego. O zwycięzcy przeczytacie w Pióro Fredry 2017. „Nieprzysiadalność. Autobiografia” Książką Roku. - Finałową piątkę, która otrzymała Pióro Fredry wybraliśmy spośród 153 książek. Przypominam, że oceniamy szatę edytorską, jak i treść książek. I mamy nadzieję, że nasz wybór przyczyni się do tego, że zwrócimy uwagę i będziemy czytać naprawdę dobre i do tego piękne książki - mówi profesor Marcin Cieński, przewodniczący jury ujawniając zwycięzców.

Więcej na: www.domliteratury.wroc.pl oraz na Facebooku: Wrocławskie Targi Dobre Książki

Godziny otwarcia 26. WTDK: (Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1): 30 listopada (czwartek) 12.00-18.00, 1 grudnia (piątek) 10.00-19.00, 2 grudnia (sobota) 10.00-19.00, 3 grudnia (niedziela) 10.00-16.00.Zgłoś uwagę