wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Książkowe święto w Hali Stulecia do niedzieli czyli Wrocławskie Targi Dobrych Książek 2017
zdjęcie ilustracyjne pixabay.com
zdjęcie ilustracyjne

Chris Niedenthal i Bronisław Wildstein, Mariusz Szczygieł i Marek Krajewski, Olga Tokarczuk i Adam Wajrak – to tylko przykłady nazwisk 70 autorów, których będzie można spotkać podczas 26 Wrocławskich Targów Dobrych Książek w Hali Stulecia. Targi rozpoczęły się 30 listopada i potrwają do 3 grudnia. 

Reklama

Jedna z największych w kraju imprez miłośników literatury zapowiada się rekordowo: blisko 200 wydawców, ponad 100 różnorodnych wydarzeń targowych i na dodatek pierwsza edycja Targów Wszystkiego Dobrego.

1. Targi Wszystkiego Dobrego – święto projektantów

1. Targi Wszystkiego Dobrego – święto projektantów

Targi
Termin od 30 listopada 2017 12:00 do 3 grudnia 2017 16:00

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

– Liczymy na sukces i liczną obecność miłośników książek w wieku wszelakim, gdyż przygotowaliśmy dla nich bardzo bogaty i atrakcyjny program – zapowiada Anna Morawiecka, wicedyrektor Wrocławskiego Domu Literatury, który organizuje WTDK. – Poza spotkaniami autorskimi ze znakomitymi pisarzami i ilustratorami oraz ofertą pełną nowości, jaką przywiozą do nas wydawcy, zapraszamy na warsztaty, debaty, panele o typografii i pięknie książki, historii i sztuce Dolnego Śląska czy do strefy dziecięcych zabaw – wylicza i zachęca Anna Morawiecka.

26. Wrocławskie Targi Dobrych Książek – oferta dla dzieci

26. Wrocławskie Targi Dobrych Książek – oferta dla dzieci

Dla dzieci / Spotkania z autorami / Warsztaty / Zajęcia dla dzieci
Termin od 30 listopada 2017 do 3 grudnia 2017

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Od Szczygła, przez Wajraka po Pakosińską

Odpowiedzialna za organizację tego, co będzie działo się na w Hali Stulecia w pierwszy grudniowy weekend Marta Kiewel ujawniła nazwiska gości tegorocznego festiwalu literackiego, czyli spotkań i rozmów z ulubionymi pisarzami, które – poza polowaniem na nowości i bestsellery – zawsze są największą atrakcją WTDK.

O prawdzie w reportażu będzie można porozmawiać z Mariuszem Szczygłem, Olgą Gitkiewicz i Kamilem Bałukiem, a o zwierzętach ze ściągającym zawsze na targi tłumy wielbicieli Adamem Wajrakiem. Z czytelnikami spotkają się też się Olga Tokarczuk (właśnie ukazała się jej najnowsza książka „Zgubiona dusza”, z ilustracjami Joanny Concejo) czy Anna Kamińska, autorka bestsellerowej „Wandy", ale też najnowszej książki pt. „Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej”.

Czytaj też: Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Polecamy ciekawe wydarzenia

Ze swoimi najnowszymi dziełami przyjadą też do Wrocławia np. Jakubowie Ćwiek i Małecki oraz profesorowie Jan Hartman i Jerzy Bralczyk. To tylko kilka z kilkudziesięciu nazwisk gości tegorocznych targów.

Kilka wydawnictw przygotowało ciekawe spotkania poświęcone książkom o sztuce, twórcach, historii i ludziach Dolnego Śląska, a swój czas i sporą przestrzeń będą mieli także najmłodsi czytelnicy. Spotkają się m.in. z Katarzyną Pakosińską, która napisała kolejną książkę o przygodach dziesięcioletniej Maliny z Milanówka i Michałem Zawadką, autorem bestselleru: „Chcę być kimś. Czyli jak osiągnąć cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone”.

26. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

26. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Spotkania z autorami
Termin od 30 listopada 2017 do 3 grudnia 2017

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

Dobre książki, wszystko dobre. Książki i nie tylko

Agata Matkowska z WDL zapowiadała, że w tym roku, nie wychodząc z Hali Stulecia, będzie można poradzić sobie z prezentami świątecznymi kompleksowo. I nie chodzi tylko o książki.

Po raz pierwszy Targom Dobrych Książek towarzyszyć będzie w kuluarach strefa sztuki i ładnych przedmiotów, czyli Wrocławskie Targi Wszystkiego Dobrego. Ponad 50 wystawców zaprezentuje dobry design, sztukę użytkową, biżuterię, zabawki, obrazy, plakaty, płyty winylowe. Nie zabraknie również strefy gastronomicznej, w której pojawią się m.in. food trucki oraz kawiarnia.

Dla zwiedzających przygotowane będą też szatnie oraz punkty informacyjne. Wstęp na Wrocławskie Targi Dobrych Książek jest bezpłatny.

Pióro Fredry 2017: „Nieprzysiadalność. Autobiografia” Rafała Księżyka i Marcina Świetlickiego

Tradycyjnie na rozpoczęcie Targów poznaliśmy Książkę Roku 2017 – laureata jedynego w Polsce konkursu edytorskiego „Pióro Fredry”. To „Nieprzysiadalność. Autobiografia” Rafała Księżyka i Marcina Świetlickiego. O zwycięzcy przeczytacie w Pióro Fredry 2017. „Nieprzysiadalność. Autobiografia” Książką Roku. - Finałową piątkę, która otrzymała Pióro Fredry wybraliśmy spośród 153 książek. Przypominam, że oceniamy szatę edytorską, jak i treść książek. I mamy nadzieję, że nasz wybór przyczyni się do tego, że zwrócimy uwagę i będziemy czytać naprawdę dobre i do tego piękne książki - mówi profesor Marcin Cieński, przewodniczący jury ujawniając zwycięzców.

Więcej na: www.domliteratury.wroc.pl oraz na Facebooku: Wrocławskie Targi Dobre Książki

Godziny otwarcia 26. WTDK: (Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1): 30 listopada (czwartek) 12.00-18.00, 1 grudnia (piątek) 10.00-19.00, 2 grudnia (sobota) 10.00-19.00, 3 grudnia (niedziela) 10.00-16.00.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl