Wrocławski Teatr Pantomimy gra w plenerze: „Królowa. Baśń podwórkowa”

Po zapadnięciu zmroku widzowie zgromadzeni na podwórku przy siedzibie Wrocławskiego Teatru Pantomimy obejrzą „Królową. Baśń podwórkową” na motywach baśni Hansa Christiana Andersena w reżyserii Artura Borkowskiego. W tej familijnej historii będą wzruszające momenty, piękne odblaskowe kostiumy, gra światłem i efekty specjalne. Premiera 25 lutego o 18.00 przy Alei Dębowej 16.  

  • Zespół Wrocławskiego Teatru Pantomimy w kostiumach do nowego Andersenowskiego spektaklu


Familijna wariacja na temat „Królowej śniegu”

Wrocławski Teatr Pantomimy przez cały czas lockdownu intensywnie pracował nad nową realizacją „Królowa. Baśń podwórkowa” w reżyserii Artura Borkowskiego. Tytuł nie jest przypadkowy, bo premierę zaplanowano na teatralnym podwórku przy al. Dębowej 16, gdzie swoją siedzibę ma zespół WTP.

Królowa. Baśń podwórkowa

Królowa. Baśń podwórkowa

Pantomima
Termin od 25 lutego 2021 do 28 lutego 2021

Miejsce Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego

Zobacz

Inspiracją dla nowego familijnego projektu jest słynna baśń „Królowa śniegu” Hansa Christiana Andersena. W oryginale śledzimy w niej losy dwojga dzieci – Gerdy i Kaja, które żyły w przyjaźni aż do jednego z wiosennych dni. Wówczas do oka Kaja dostał się tajemniczy odłamek roztrzaskanego w przestworzach diabelskiego zwierciadła, który odmienił spojrzenie chłopca na świat w ten sposób, że wszystko, co piękne i dobre, postrzegał on od tej pory jako brzydkie i złe. Z grzecznego chłopca Kai zamienił się w krnąbrnego i stopniowo stał się zależny od Królowej Śniegu, która go zwabiła, a odjechał w nieznane na sankach przyczepionych do jej powozu. Gerda postanowiła uratować przyjaciela i ruszyła w pełną niebezpieczeństw drogę.

W spektaklu także zobaczymy tytułową Królową śniegu, będą dzieci – Kaj i Gerda i piękna przypowieść o wspaniałej przyjaźni, dla której jesteśmy w stanie niejedno poświęcić, choćby, jak tutaj, wyruszyć w podróż, by naszego przyjaciela odzyskać i uleczyć jego serce.

„Siła Gerdy, jej samozaparcie, narastająca z każdym krokiem odwaga, pokazują, że każdy z nas – mały, czy duży – ma w sobie niezwykłe pokłady siły umożliwiające podjęcie walki o to, na czym nam naprawdę zależy” – przekonują realizatorzy.

W role wieli postaci wcieli się dziesięcioro aktorów Wrocławskiego Teatru Pantomimy, reżyseruje Artur Borkowski, a dramaturżką jest Agnieszka Charkot.Zgłoś uwagę