Wrocławski Teatr Lalek: „Odd i Luna” dla najmłodszych

Historia o akceptowaniu innych, pięknej przyjaźni i nadziei na to, że z przyjaciółmi zmienimy świat. O tym traktują książki norweskiej ilustratorki Lisy Aisato – o jajogłowym bohaterze, zwanym Odd, i ciemnoskórej dziewczynce Lunie. Premiera spektaklu dla dzieciaków 5+ w Teatrze Lalek 24 lutego.  


Chłopiec z jajowatą główką

Odd to norweskie imię, ale w języku angielskim znaczy również coś lub kogoś dziwnego. A nasz główny bohater jest nieco dziwny, bo zamiast głowy ma duże jajo. Z tego powodu przeżywa katusze. Ale wiele się zmienia, kiedy w lesie poznaje radosną Gunn.

Druga z bohaterek spektaklu to ciemnoskóra dziewczynka Luna, która w okolicy mieszka krótko i jeszcze się nie zintegrowała.

Zarówno Odd, jak i Luna są wyobcowani i nieco zalęknieni. Ale odkryją, że w przyjaźni jest wielka siła. Zdolna zmieniać świat.  

Odd i Luna

Odd i Luna

Teatr lalek
Termin od 21 lutego 2018 do 25 marca 2018

Miejsce Wrocławski Teatr Lalek

Zobacz

Jak się odnaleźć w świecie

Marta Tomczyk-Maryon, autorka bloga o skandynawskiej literaturze dla dzieci, pisze o książeczce „Odd er et egg” (Odd jest jajkiem), na podstawie której powstał wrocławski spektakl, że to historia o dorastaniu i miłości. Opowiada tym, w jaki sposób inni mogą nam pomóc w odnalezieniu poczucia własnej wartości.

Twórców przedstawienia zainspirowała także inna książeczka Lisy Aisato – „En fisk til Luna” (Ryba Luny) o ciemnoskórej dziewczynce, do której w nocy przylatuje wielka ryba. 

W spektaklu Wrocławskiego Teatru Lalek „Odd i Luna” reżyserować będzie Przemysław Jaszczak. Połączył Odda i Lunę, bohaterów dwóch różnych opowieści Aisato w jednym przedstawieniu, choć poznamy dwie osobne historie tych „innych”.Zgłoś uwagę