Wrocławski Festiwal Podróżniczy Równoleżnik Zero 2018

Trzy dni, ponad 30 prelegentów, wykłady, prezentacje, wystawy, konkursy i koncerty. To wszystko od 5 do 7 kwietnia podczas kolejnej edycji Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero.


Tym razem Afryka

W trakcie spotkań z podróżnikami kontynentem przewodnim będzie Afryka. Wśród celów podróży znajdą się m. in. Maroko, Egipt, Rwanda, Uganda, Etiopia i Durban przemierzone pieszo, rowerem a nawet Polonezem. Gośćmi będą: Robert Gondek, Tomasz Owsiany, Wojciech Rogala i Marcin Korzonek. Gościem specjalnym będzie Tomasz Michniewicz – dziennikarz, reportażysta, fotograf, podróżnik i organizator wypraw (5 kwietnia godz. 18.00, Mediateka, otwarcie festiwalu).

Równoleżnik Zero 2018 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

Równoleżnik Zero 2018 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

Wykład / Koncert / Wystawa / Dla dzieci / Spotkania z autorami / Warsztaty / Etniczna / Zajęcia dla dzieci / Dla wszystkich
Termin od 5 kwietnia 2018 do 5 kwietnia 2018

Miejsce Mediateka - Miejska Biblioteka Publiczna Wrocław Filia nr 58

Zobacz

Stali bywalcy Równoleżnika Zero mogą spodziewać się jak zwykle dobrej zabawy i wielu przygód, a ci którzy odwiedzą nas po raz pierwszy prawdziwego szaleństwa przy poznawaniu tej części świata. Na wszystkich czekają dni wypełnione opowieściami, zdjęciami, filmami i muzyką z rozgrzanej słońcem Afryki.

Równoleżnik Zero dla dzieci

Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych uczestnikach festiwalu. Dzień rodzinny, którym jak zwykle na festiwalu jest sobota, będzie wypełniony grami, warsztatami i zabawami familijnymi.

Pod hasłem „kierunek Afryka” będzie można potropić afrykańskie zwierzęta z Ozobotem, zaprojektować afrykańską maskę czy wziąć udział w dźwiękowym safari.

Równoleżnik Zero dla dzieci

Równoleżnik Zero dla dzieci

Dla dzieci / Warsztaty / Dla rodziców / Zajęcia dla dzieci / Dla wszystkich
Termin od 7 kwietnia 2018 do 7 kwietnia 2018

Miejsce Mediateka - Miejska Biblioteka Publiczna Wrocław Filia nr 58

Zobacz

VII edycji festiwalu towarzyszyć będą również wystawy. Podróżująca po całej Polsce wystawa tym razem zawita do Mediateki. Zaprezentujemy zdjęcia z cyklu „Afryka Nowaka 2009-2012. Sztafetowa wyprawa śladami Kazimierza Nowaka”, zarówno te samego podróżnika jak i uczestników sztafety jego śladami. Wrocławskie Afrykarium zaprasza na pokonkursową wystawę prac stworzonych w ramach rodzinnego konkursu plastycznego „Sen o Afryce”. Prace będzie można obejrzeć w Komnacie Kapitana Nemo.

Nie zabraknie również konkursów. W tym roku będzie to tradycyjnie konkurs na najlepszego prelegenta festiwalu i konkurs plastyczny dla dzieci „Sen o Afryce”. 

Do klubu festiwalowego, którym jest Pub Podróżniczy Wędrówki (Podwale 37/38), organizatorzy zapraszają na spektakl Teatru Improwizacji Jesiotr i koncert Afrutuby.

Trzy dni festiwalowego szaleństwa zwieńczy koncert zespołu Foliba, który odbędzie się w sobotni wieczór w Mediatece.

Foliba – koncert

Foliba – koncert

Koncert
Termin 7 kwietnia 2018 20:00

Miejsce Mediateka - Miejska Biblioteka Publiczna Wrocław Filia nr 58

Zobacz

Głównym organizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, a festiwalowe wydarzenia będą się odbywały w czterech filiach:

  • Mediateka
  • Biblioteka Turystyczna
  • Centrum Innowacji PRZEJŚCIE
  • filia nr 12 (dworzec PKP Wrocław Główny)

Współorganizatorami wydarzeń towarzyszących są ZOO Wrocław i Pub Podróżnika Wędrówki.

Na wszystkie prelekcje WSTĘP WOLNY/ Warsztaty dla dzieci ZAPISYZgłoś uwagę