Zapisy do Wrocławskiej Językowej Gry Miejskiej

Do wygrania mnóstwo nagród – w tym darmowe kursy języków obcych. Żeby wziąć udział w grze nie trzeba być superbiegłym w wielu językach, wystarczy wiedza ogólna. Udział w zabawie jest bezpłatny.

  • W pierwszej Językowej Grze Miejskiej uczestniczyło ok. 140 osób

    Pierwsza edycja Wrocławskiej Językowej Gry Miejskiej zgromadziła około 140 osób. Zdjęcie organizatorów.


Wrocławska językowa gra miejska polega na rozwiązywaniu zagadek i różnych zadań specjalnych. Startować można pojedynczo w lub w zespołach dwuosobowych. Kompetencje językowe nie będą się tak liczyły, jak umiejętności logicznego myślenia i kojarzenia faktów. Na przykład w zeszłym roku jedno z zadań polegało na rozpoznaniu jak największej liczby języków, w których napisane jest to samo zdanie. Za odpowiedzi na poszczególne zagadki uczestnicy otrzymają pieczątki i wskazówki, jak trafić do kolejnego stanowiska. Zwycięży pierwszych pięć osób lub drużyn, które jako pierwsze dotrą do mety.

W nagrodę nauka języków

Wygrywać zdecydowanie warto, bo wśród nagród są kursy semestralne nauki wybranego języka w jednej ze szkół, które biorą udział w grze. Są to francuska Le Reve, hiszpańska El Sueno, angielska Golden Fox, Centrum Języka Włoskiego SI, Instytut Austriacki oraz Centrum Rosyjskie. Oprócz tego do wygrania rozmówki językowe, słowniki, bony i zniżki do kawiarni, restauracji czy księgarni językowej. Każdy uczestnik gry może liczyć na drobny upominek.

Dodatkowo każda ze szkół biorących udział w grze szykuje w swojej siedzibie specjalne atrakcje - niespodzianki. Po rozdaniu nagród na uczestników zabawy będzie czekał poczęstunek złożony z potraw z różnych krajów. W planach są również speed dating i karaoke w kilku językach. Finał imprezy nastąpi w kubańskim klubie Casa de la Musica.

Zapisy

We Wrocławskiej Językowej Grze Miejskiej może wziąć udział tylko sto osób. Kto pierwszy, ten lepszy dlatego lepiej pospieszyć z zapisami. Aby uczestniczyć w wydarzeniu, trzeba wysyłać na Facebooku wiadomość z imieniem, nazwiskiem oraz numerem telefonu. Obcokrajowcy też mogą wziąć udział w zabawie.

Wrocławska Językowa Gra Miejska odbędzie się w sobotę, 11 października. Start o godzinie 13.00 w sali lustrzanej przy ulicy Wierzbowej, w siedzibie szkoły Le Reve.

Joanna Strutyńska

Zgłoś uwagę