Wrocławska drużyna quidditcha powalczy o tytuł mistrza Europy

Wrocław Wanderers to lokalny zespół quidditcha, który istnieje dopiero od 2016 roku, ale już udało mu się wywalczyć tytuł mistrza Polski i tym samym awansować do ogólnoeuropejskich zawodów. Klub zbiera jednak pieniądze na udział w turnieju.


Fani Harry’ego Pottera i wielbiciele nietypowych sportów z pewnością kojarzą tę dyscyplinę, która krótko wyjaśniając, jest połączeniem piłki ręcznej, rugby i popularnego zbijaka. Na boisku w trykotach jednej drużyny melduje się siedem osób, którzy grają na jednej z czterech pozycji: ścigający – zdobywający punkty poprzez przerzucenie kafla przez pętle, obrońca – starający się uniemożliwić zdobycie punktów, pałkarz – zbijający zawodników oraz szukający – łapacz Złotego Znicza.

Wrocław jest jednym z kilku miast w Polsce, gdzie pasjonaci quidditcha mogą regularnie trenować i rywalizować na ogólnopolskim poziomie.

– Istniejemy od listopada 2016 roku, nieustannie się rozwijając i w widoczny sposób podnosząc poziom swojej gry. Dowodem na to jest z pewnością zdobyte przez nas mistrzostwo Polski, które desygnuje nas do reprezentowania kraju na arenie międzynarodowej – mówią przedstawiciele klubu Wrocław Wanderers.

Wrocławianie zbierają pieniądze na udział w turnieju

Wrocławianie, którzy biorą udział w licznych turniejach organizowanych przez Ligę Polskiego Quidditcha, a w ostatnim czasie zdobyli także tytuł naszego kraju, z pewnością spełnili już swoje największe marzenie, jednak wcale nie chcą na tym poprzestać. Już niebawem, wezmą udział w Pucharze Europy EQC, jednak na przeszkodzie mogą stanąć finanse. Z pomocą może przyjść jednak internetowa zbiórka.

– Jesteśmy młodzi, ambitni i zawsze dążymy do celu, jednak koszty udziału w EQC są zbyt duże, abyśmy mogli je sfinansować sami. Musimy sobie zapewnić transport na zawody, zakwaterowanie i co najważniejsze, opłacić udział w turnieju. Zwracamy się zatem do innych o wsparcie, tak naprawdę liczy się każda złotówka – dodają przedstawiciele wrocławskiej drużyny quidditcha.

EQC DIVISION 2 odbędzie się już 13 i 14 kwietnia w Warszawie, gdzie rywalizować ze sobą będą przedstawiciele 16 państw, podzielonych na dwie grupy. Celem jest Europejski Puchar Drużynowy.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć młodych, wrocławskich zawodników, może skorzystać ze specjalnego serwisu zrzutka.pl.

Czytaj także: Treningi quidditcha we Wrocławiu? Czemu nie!Zgłoś uwagę