Wrocławscy seniorzy na zajęciach ze śmiechoterapii

Wrocławskie Centrum Seniora zawarło porozumienie z Katedrą i Kliniką Geriatrii Uniwersytetu Medycznego, dzięki której starsi wrocławianie wezmą udział w śmiechoterapii


Inicjatorką zajęć dla seniorów jest humorolożka i śmiechoterapeutka dr Maria Kmita. Badaczka od lat specjalizuje się w badaniach nad wpływem śmiechu na kondycję psychofizyczną. Realizuje wiele projektów związanych ze śmiechoterapią dla pacjentów z różnych grup wiekowych.

Od dwóch lat prowadzi zajęcia fakultatywne ze śmiechoterapii dla studentów medycyny wrocławskiego uniwersytetu, realizowane w Katedrze i Klinice Geriatrii Uniwersytetu Medycznego. W instytucji powstaje doktorat dotyczący wpływu terapii śmiechem na jakość życia osób starszych.

Dr Kmita wspólnie z Wrocławskim Centrum Akademickim realizowała już serię wykładów dla seniorów zatytułowanych „Śmiech a terapia”. Porozumienie między uczelnią a Wrocławskim Centrum Seniora pozwoli na organizację regularnych, cyklicznych wydarzeń: wykładów, warsztatów, ćwiczeń, ze śmiechoterapii dla osób starszych.

Szczegółowy plan wydarzeń zostanie ogłoszony wkrótce.

U/wZgłoś uwagę