Wrocławianie stypendystami Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej

W gronie stu laureatów tegorocznej edycji programu START znalazło się dziesięć osób związanych z wrocławskimi uczelniami i instytucjami badawczymi.

  • Kampus Politechniki Wrocławskiej, fot. Tomasz Walków

    Kampus Politechniki Wrocławskiej, fot. Tomasz Walków


Program START, firmowany przez Fundację Na Rzecz Nauki Polskiej, to największy projekt stypendialny dla młodych naukowców. Mogą się do niego zgłaszać osoby przed 30 rokiem życia. Stypendia wynoszą 28 tys. zł.

Organizatorzy konkursu piszą: Stypendia, które można przeznaczyć na dowolny cel, mają wesprzeć finansowo młodych naukowców w trudnych początkach kariery badawczej i umożliwić im pełne poświęcenie się nauce.

W tej edycji do udziału w programie START zgłosiło się 890 osób. Z tego grona wybrano stu reprezentantów różnych kierunków i specjalności. W gronie wyróżnionych jest dziesięć osób związanych z Wrocławiu. Największa grupa reprezentuje Politechnikę Wrocławską, są to:

Mateusz Dyksik, Anna Dzimitrowicz, Maciej Kowalczyk, Łukasz Sterczewski i Jan Zaręba.

Stypendystami PNP zostali także:

matematyk Jan Dobrowolski i chemiczka Karolina Hurej, oboje z Uniwersytetu Wrocławskiego,

oraz:

Karolina Horodyska z wrocławskiej fili SWPS Uniwersytetu Humanistycznego, Żaneta Król, specjalistka z zakresu technologii żywności i żywienia z Uniwersytetu Przyrodniczego i Katarzyna Prorok z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

fnp/wZgłoś uwagę