Wrocław. Europejska Stolica Kultury

Wrocław zaprasza Warszawę na ESK

Gimnazjaliści zapraszają młodzież ze stolicy

  • Młodzi muzycy, którzy uczą tamborrady


Pół tysiąca uczniów z jedenastu wrocławskich gimnazjów wyruszy w sobotę rano do Warszawy. Cel – zaprosić młodzież z Warszawy na wydarzenia ESK we Wrocławiu w 2016 roku.

Wrocławscy gimnazjaliści zaprezentują się podczas festyny rodzinnego organizowanego przez Zespół Szkół nr 2 w Warszawie przy ul. Gubinowskiej.

W części artystycznej w programie m.in. piosenki "Wrocławskie tramwaje" oraz występ taneczny wrotkarzy. Po występie uczniów na wrotkach z flagami zostanie zaprezentowana ''Tamborrada". Tamborrada to baskijskie święto bębnów, które raz do roku zmienia San Sebastian (które w 2016 r. razem z Wrocławiem jest Europejską Stolicą Kultury) w miasto pełne energii. To 24- godzinna, głośna i kolorowa uliczna parada, która tradycyjnie odbywa się 20 stycznia.

W stolicy wrocławscy uczniowie będą mieli też żółte i czerwone koszulki, które posłużą do ułożenia flagi Wrocławia.

- To szalona wyprawa. Jedziemy na kilka godzin: najpierw prezentacja Wrocławia, czyli praca, później przyjemność, bo chcemy też odwiedzić Piknik Naukowy organizowany na Stadionie Narodowym przez Centrum Nauki Kopernik. Jedziemy, bo chcemy zaprosić jak najwięcej ludzi do Wrocławia w 2016 r. – mówi z entuzjazmem Dorota Feliks, pomysłodawca i realizatorka projektu "Muzyka Młodego Wrocławia".

Wrocławscy uczniowie z planów mają wiele. – Chcielibyśmy w 2016 r. zorganizować we Wrocławiu wielki zjazd młodzieży z miast partnerskich Wrocławia, by razem świętować ESK. Chcemy też uczyć Tmborrady wszystkich, którzy są chętni – wylicza Dorota Feliks.

Gimnazjaliści z Warszawy wracają w niedzielę rano.

opr. e.wZgłoś uwagę