Wrocław na weekend 14-16 sierpnia [WYDARZENIA]

Kolejny weekend ma być upalny. A skoro tak, warto spędzić go w plenerze. Będzie dużo kina pod chmurką, m.in. na Wyspie Słodowej, w Aquaparku czy na dachu Renomy. Atrakcyjnie zapowiada się finał Pucharu Świata w łucznictwie. Na miłośników mocnych brzemień czekają koncerty z cyklu: Miejskie Granie. A fani ruchu mogą wybrać się do parku, na Wzgórze Partyzantów lub Wyspę Piaskową.

 • wrocław na weekend baner


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 14 sierpnia 2015 r.

Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum dla zdrowia

Bezpłatne porady zdrowotne – Centrum Stworzone dla Zdrowia

pl. Nowy Targ, do 31 sierpnia, w godz. 10.00-20.00

Do końca sierpnia na pl. Nowy Targ stoją dwa pawilony, w których każdy chętny może bezpłatnie sprawdzić kondycję swojego organizmu i dowiedzieć się jak poprawić swoje zdrowie. Można m.in. sprawdzić indeks BMI, grubość tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie, mineralizacje kości, wagę mięśni i przekonać się jaki jest wiek biologiczny organizmu.

Najbliższy weekend 15 i 16 sierpnia, to weekendowa terapia śmiechem, odkrywanie siebie oraz radzenie sobie z bólem głowy.

Sobota, 15 sierpnia

 • godz.12.00 - warsztaty skierowane do osób zainteresowanych poprawą jakości życia i chcących odnaleźć na nowo siebie, własne pragnienia lub poprawić relacje ze światem. Będą eksperymenty z obrazem, słowem, wizualizacją, ruchem i śmiechem.
 • godz. 15.00 - zajęcia z jogi śmiechem. Uczestnicy doświadczą śmiechu za pomocą wykonywania ćwiczeń ruchowych i oddechowych. Zajęcia poprowadzą: Dorota Chlebuś i Andrzej Motyka.

Niedziela, 16 sierpnia,

 • godz. 12.00 - 14.00 zajęcia przygotowane przez Instytut EEG z Warszawy oraz USP Zdrowie pod hasłem "Pokonaj ból mądrze". Specjaliści odpowiedzą na pytania związane rodzajem bólu głowy, w szczególności z bólem migrenowym. Odbędą się dwa multimedialne wykłady oraz trening mózgu dla dzieci i dorosłych.

 

Puchar Świata w Łucznictwie - kwalifikacje do finałów

Puchar Świata w Łucznictwie – kwalifikacje do finałów

Pola Marsowe, teren AWF, al. Ignacego Jana Paderewskiego 35, wstęp bezpłatny

W ramach III rundy cyklu World Archery do Wrocławia przyjedzie ponad 300 łuczników z 45 krajów, by rywalizować w kategoriach łuku klasycznego, łuków bloczkowych i w zawodach drużynowych. Zawody finałowe rozegrane zostaną na Pergoli koło Hali Stulecia 15 i 16 sierpnia. Łucznictwo to jedna z konkurencji Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017, które będą rozgrywane we Wrocławiu. Ekipa The World Games przygotowała liczne atrakcje dla kibiców – konkursy wiedzy o sportach TWG 2017, pokazy filmów w technologii wirtualnej rzeczywistości, dzięki którym można znaleźć się w centrum rywalizacji sportowej i  poznać dyscypliny igrzysk. Nie zabraknie również  Jasia i Małgosi – maskotki igrzysk.

 

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzeum Architektury

Archi-box 7 Baza! – instalacja przed Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem, umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

godz. 12.00-18.00, Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia, wystawa czynna do 17 sierpnia, wstęp wolny

Ostatnie dni wystawy, liczącej 142 zdjęcia zrealizowane w latach 50., 60., 70. i 80. XX wieku. Wystawa oparta została na najpiękniejszych portretach Marilyn Monroe i wzbogacona licznymi wizerunkami innych hollywoodzkich sław. Gwiazdy, które znajdują się na prezentowanych fotografiach, to m.in. Anita Eckberg, Kim Novak, Sophia Loren, Alberto Giacometti, Andy Warhol, Elizabeth Taylor czy Liza Minnelli i Richard Burton.

Fragment prezentowanej kolekcji zawiera również wybrane zdjęcia reportażowe, fotografie artystyczne, mistrzowskie sesje z modelkami oraz zdjęcia ukazujące życie towarzyskie nowojorskiej socjety.

 

Videomapping w Hali Stulecia

Videomapping w Hali Stulecia

piątek godz. 16.00, sobota-niedziela godz. 10.00, 12.00, 14,00 i 16.00, Hala Stulecia, bilety od 12 do 45 zł

W Hali Stulecia zobaczyć można niezwykły pokaz mappingu, który prezentuje fenomen konstrukcji wnętrza jedynego wrocławskiego obiektu z listy UNESCO. Zastosowanie najnowszych technologii jest jednocześnie niepowtarzalną prezentacją video artu. W trakcie pokazu videomappingu wyróżniającym elementem jest czerwone światło, rozbłyskujące w sercu kopuły. Videomapping jest dopełnieniem stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym genezę powstania obiektu i historię jego przemian na przestrzeni lat.

 

Wystawa najlepszych fotografii BZ WBK Press Foto 2015 i warsztaty fotogrficzne

Wystawa najlepszych fotografii BZ WBK Press Foto 2015 i warsztaty fotogrficzne

Galeria ImpArt, Impart, ul. Mazowiecka 17, wstęp wolny

Bank Zachodni WBK, Dziennik „Rzeczpospolita” i Galeria ImpArt zapraszają  na wystawę pokonkursową najlepszych zdjęć nagrodzonych w konkursie fotografii prasowej BZ WBK Press Foto 2015.

Wystawę można oglądać do 19 sierpnia 2015.

Beksiński - druga odsłona \" data-mce-src=

Beksiński – druga odsłona „Antyfotografia”

piątek 10.00-20.00, sobota-niedziela 10.00-18.00, Centrum Kultury Zamek, pl. Świętojański 1, bilety: 3-9 zł

90 zdjęć autorstwa Zdzisława Beksińskiego można oglądać do końca sierpnia. Prace pochodzą z lat 50. XX wieku, okresu w którym Beksiński intensywnie eksperymentował na polu fotografii i do dzisiaj uważany jest za jednego z najwybitniejszych i najbardziej odkrywczych fotografików tamtych czasów. To właśnie fotografia byłą dziedziną sztuki, od której Beksiński rozpoczął swoją artystyczną podróż.

 

MotoClassic Wrocław 2015

MotoClassic Wrocław 2015

godz. 16.00 (piątek), Rynek, udział bezpłatny, godz.10.00-20.00 (sobota), 10.00-18.00 (niedziela), Zamek Topacz, bilety 25 zł normalny, 10 zł. ulgowy

MotoClassic Wrocław 2015 to impreza motoryzacyjna zorganizowana w sercu Dolnego Śląska. Chociaż impreza będzie odbywała się w Zamku Topacz (w miejscowości Ślęza tuż pod Wrocławiem), zabytkowe pojazdy będzie można podziwiać też na wrocławskim Rynku. W trakcie zbliżającej się edycji 14-16 sierpnia będzie można podziwiać zabytki motoryzacji zarówno polskiej jak i zagranicznej w dwóch kategoriach wiekowych: to jest do 1939 roku oraz z lat 1945- 1980.

program zlotu

 • piątek, 14 sierpnia – parada zabytkowych pojazdów ulicami Wrocławia zakończona w Rynku ok. godz. 16
 • sobota, 15 sierpnia – godz. 10.00-20.00 – prezentacja samochodów na terenie Zamku Topacz. Imprezę poprowadzi Krzysztof Ibisz.
 • niedziela, 16 sierpnia – godz. 10.00-18.00 – prezentacja samochodów na Zamku Topacz.

Więcej informacji

 

Profesorskie ulice - wystawa plenerowa

Profesorskie ulice – wystawa plenerowa

godz. 16.00, piątek, ul. Kuźnicza

Wystawa planszowa pn. „Zachowana pamięć” przybliżająca sylwetki profesorów Uniwersytetu Wrocławskiego patronujących ulicom stolicy Dolnego Śląska. Najwięcej ulic, noszących nazwiska wrocławskich uczonych, spotkać można na Oporowie – tam, gdzie po wojnie osiedlano kadrę profesorską. Kilkanaście „profesorskich ulic” jest też na Marszowicach na nowo wybudowanym Osiedlu Malowniczym. Polsko-angielską wystawę przygotowaną przez Muzeum UWr będzie można oglądać do 28 sierpnia. 
Wystawa organizowana jest w ramach tegorocznego jubileuszu 70-lecia polskiej nauki we Wrocławiu.

 

Odrzańska Przygoda Pompona - warsztaty akwarelowe w Empiku

Odrzańska Przygoda Pompona i warsztaty akwarelowe w empiku

godz. 17.00, empik w Renomie, ul. Świdnicka 40, udział bezpłatny

Wydarzenia cyklu „Kreatywne lato” organizowane są przez empik w okresie wakacyjnym na terenie całej Polski. W jego ramach od początku wakacji odbywają się warsztaty dla dzieci, podczas których mogą doskonalić swoje umiejętności manualne, a także spędzić kreatywnie czas pod okiem animatorów.

 

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

piątek godz. 18.00, Rynek, Informacja Krasnalowa przy ratuszu

Bezpłatne wycieczki dla dzieci od 5 do 12 lat z rodzicami w wakacyjne piątki (godz. 18.00), soboty (godz. 16.00) oraz niedziele (godz. 11.00). Miejsce spotkania: Rynek, Informacja Krasnalowa przy ratuszu. Udział w wycieczce nie wymaga zapisów. Aby powędrować szlakiem krasnali, wystarczy przyjść o odpowiedniej porze i dołączyć do przewodników.

 • 14 sierpnia (piątek) godz. 18.00 – Podchody krasnoludkowe dla wielbicieli zagadek i łamigłówek.

 

Otwarta scena na Wyspie Słodowej: bezpłatne koncerty na wyspie

Otwarta scena na Wyspie Słodowej: bezpłatne koncerty na wyspie

Wyspa Słodowa, piątek, godz. 19.00

Otwarta Scena dla młodych artystów to miejsce, z którego mogą zaprezentować swoją twórczość. Dla publiczności – możliwość wysłuchania bezpłatnych koncertów. Otwarta Scena działa do końca wakacji, planowany jest także jesienny koncert finałowy z udziałem najlepszych kapel.

Najbliższy weekend weekend zacznie się w rytmie techno, deep house oraz electro.

 • piątek, 14 sierpnia: Thomas Bloom (Tomasz Wasilewski) oraz Bobsky (Łukasz Dorabiała)
 • sobota, 15 sierpnia: Armia Cieni oraz Immortal Dreams

W wyjątkowych sytuacjach może zmienić się wykonawca lub koncerty mogą zostać odwołane.

 

PIĄTKOWA ZUMBA ze Zwycięska Fitness

PIĄTKOWA ZUMBA ze Zwycięska Fitness

godz. 19.00, Wzgórze Partyzantów, ul. P. Skargi 18a, wstęp wolny

Piątek to już weekend, ale poćwiczyć nie zaszkodzi. Punktualnie o 19.00 do zumby porwie Ewelina ze ZWYCIĘSKA gym&fitness center.

Zajęcia BEZPŁATNE, w każdy piątek do 4.09.2015.

  

Maciej Mazurek Trio

Maciej Mazurek Trio

godz. 20, Vertigo Jazz Club & Restaurant (ul. Oławska 13), wstęp wolny

Maciek Mazurek jest wrocławskim gitarzystą, swobodnie poruszającym się w niemal każdej stylistyce i konfiguracjach personalnych; jest także pedagogiem i muzykiem sesyjnym.

 

Kolacja dla głupca - spektakl

Kolacja dla głupca – spektakl

godz. 20.00, Wrocławski Teatr Komedia, pl. Teatralny 4, bilety 30-70 zł

Grupa panów w średnim wieku z tzw. towarzystwa cyklicznie urządza sobie kolacje, na które zaprasza mniej inteligentnych, ich zdaniem, przedstawicieli naszego społeczeństwa. Podczas wystawnego posiłku starają się obnażyć ich intelektualne niedostatki, śmieszne przyzwyczajenia, zabawny sposób mówienia itp. Kto przyprowadzi najgłupszego – wygrywa.Pewnego dnia sytuacja wymyka się spod kontroli. Autorem sztuki jest Francis Veber, znany francuski scenarzysta i reżyser, znany z filmów z komikiem Pierrem Richardem. Według scenariusza „Kolacji dla głupca” F. Veber nakręcił popularny film „Kolacja dla palantów”.

 

Muzyczna Wyspa: spotkanie Radość Rytmu

Muzyczna Wyspa: spotkanie Radość Rytmu

godz. 20.15, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

W wybrane wakacyjne piątki, o godz. 20.15 na Wyspie Słodowej doświadczeni bębniarze i animatorzy kultury zaproszą wszystkich chętnych do wspólnej akcji odnalezienia Rytmu Miasta i rytmu własnego serca.

Jeśli masz jakikolwiek instrument perkusyjny: djembe, conga, bongosy, cajon, werbel, bombo, marakasy, pudełka rezonansowe, grzechotki, dzwonki itp. oraz dysponujesz czasem w wakacyjne piątki zapraszamy do wspólnej orkiestry. Dla przypadkowych amatorów wrażeń organizatorzy będą mieli coś pod ręką, więc brak instrumentu i pomysłu na niego nie może stanąć na drodze przeżycia wspólnej przygody.

 

Kino na basenie

Kino na basenie

g. 21.00, Aquapark Wrocław, tereny zewnętrzne Basenów Rekreacyjnych, wstęp w cenie biletu

Scoop. Gorący temat, komedia kryminalna Woody Allena w gwiazdorskiej obsadzie – na ekranie zobaczymy Scarlett Johansson i Hugh Jackmana, zaś w roli emerytowanego iluzjonisty wystąpi sam reżyser. Film opowiada historię młodej amerykańskiej dziennikarki, która podczas pobytu w Londynie wpada na trop sensacyjnej zagadki kryminalnej. Perypetie bohaterów obfitują w nagłe i zaskakujące zwroty akcji, lecz jak na filmy W. Allena przystało – są one bardzo zabawne.

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

piątek-niedziela, godz. 21.30, wstęp wolny

Na gości kina plenerowego tradycyjnie czekać będą wygodne leżaki i koce

Podczas seansów kina plenerowego obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów.

 • piątek, 14 sierpnia – „Buena Vista Social Club” – dokument Wima Wendersa poświęcony grupie wiekowych muzyków kubańskich, którzy przed wieloma laty grywali ludową muzykę rytmiczną w hawańskim klubie
 • sobota, 15 sierpnia – „Underground” – słynny dramat Emira Kusturicy z muzyką Gorana Bregovića
 • niedziela, 16 sierpnia  – „Nagroda” argentyńskiej reżyserki o polskich korzeniach, Pauli Markovitch. Film jest podróżą autorki do czasów jej dzieciństwa i wojny domowej w Argentynie.

 

Say Yes To Techno / Neon Side

Say Yes To Techno / Neon Side

godz. 22, Galeria Neonów, ul. Ruska 46 (podwórko), wstęp wolny

Impreza taneczna przy muzyce techno do rana.

Pograją:
Mikołaj Oleszczuk
Say Yes to Techno
Knight Shaw

Myself
www.soundcloud.com/myself_recordings
Suck My Bass

Maciej Przybylski
Say Yes to Techno
https://www.mixcloud.com/maack/

New Mice
www.soundcloud.com/mice-3
Pounding Tekkno

Więcej informacji...

Sobota, 15 sierpnia 2015 r.

 XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

sobota-niedziela, wycieczki bezpłatne

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą sobotę i niedzielę od 13 czerwca do 12 września 2015 roku. Zbiórka: Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry).

Trasy wędrówek związane będą z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które urodziły się tu bądź połączyły swoje losy z Wrocławiem.

sobota, 15 sierpnia

 • godz. 10.00 – Od Uniwersytetu do Politechniki – rozwój edukacji wrocławskiej od szkółek parafialnych do wyższych uczelni. W programie trasy: Uniwersytet oraz spacer wzdłuż Odry do Politechniki

niedziela, 16 sierpnia

 • godz. 10.00 – Czas nie stoi w miejscu – wrocławskie zegary.  W programie: zegar na ratuszu oraz inne zegary w przestrzeni publicznej 
 • Dla rodzin z dziećmi – Dlaczego ratuszowy zegar ma tylko jedną wskazówkę?

 

Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum dla zdrowia

Bezpłatne porady zdrowotne – Centrum dla Zdrowia

pl. Nowy Targ, do 31 sierpnia, w godz. 10.00-20.00

Do końca sierpnia na pl. Nowy Targ stoją dwa pawilony, w których każdy chętny może bezpłatnie sprawdzić kondycję swojego organizmu i dowiedzieć się, jak poprawić swoje zdrowie. Można m.in. sprawdzić indeks BMI, grubość tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie, mineralizacje kości, wagę mięśni i przekonać się, jaki jest wiek biologiczny organizmu.

Najbliższy weekend 15 i 16 sierpnia, to weekendowa terapia śmiechem, odkrywanie siebie oraz radzenie sobie z bólem głowy.

Sobota, 15 sierpnia

 • godz.12.00 – warsztaty skierowane do osób zainteresowanych poprawą jakości życia i chcących odnaleźć na nowo siebie, własne pragnienia lub poprawić relacje ze światem. Będą eksperymenty z obrazem, słowem, wizualizacją, ruchem i śmiechem
 • godz. 15.00 – zajęcia z jogi śmiechem. Uczestnicy doświadczą śmiechu za pomocą wykonywania ćwiczeń ruchowych i oddechowych. Zajęcia poprowadzą: Dorota Chlebuś i Andrzej Motyka.

Niedziela, 16 sierpnia,

 • godz. 12.00-14.00 zajęcia przygotowane przez Instytut EEG z Warszawy oraz USP Zdrowie pod hasłem „Pokonaj ból mądrze”. Specjaliści odpowiedzą na pytania związane rodzajem bólu głowy, w szczególności z bólem migrenowym. Odbędą się dwa multimedialne wykłady oraz trening mózgu dla dzieci i dorosłych.

 

Parkrun Wrocław

Parkrun Wrocław

godz. 9.00, Jaz Opatowicki, wymagana wcześniejsza rejestracja

Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja

 

Nieustające Wakacje w Aquaparku Wrocław

Nieustające Wakacje w Aquaparku Wrocław

godz. 10.00-18.00, ul. Borowska 99

Mnóstwo atrakcji dla wszystkich, którzy potrzebują letniego wypoczynku w centrum miasta. Można popływać, potańczyć, aktywnie spędzić czas lub opalać się na leżaku.

Program: sobota, 15 sierpnia

 • godz. 10.00-18.00 Rodeopiłka

Wyzwanie dla fanów footballu, którzy poszukują mocniejszych wrażeń. Symulator wymaga wykazania się niezwykłą umiejętnością utrzymania się na kręcącej piłce, ale przede wszystkim – poczuciem humoru. Kto pobije rekord i utrzyma się najdłużej tym razem?

 Kierunek --> okolice Leniwej Rzeki.

 • godz. 12.00-18.00 AQUAMARATON

Aquamaraton to idealna forma rozrywki dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Zadbaj o formę podczas zróżnicowanych treningów w wodzie, w basenach zewnętrznych. Uwaga! Regularne treningi w wodzie przynoszą wymierne korzyści, a przy tym sportową zabawę – polecamy!

Kierunek --> baseny zewnętrzne. 

AQUAFITNESS DLA KAŻDEGO

Przez całe wakacje codzienne zajęcia aquafitness, które odbywają się o każdej pełnej godzinie (pomiędzy godz. 10.00-17.00). 

Wszystkie atrakcje są bezpłatne dla gości kompleksu Basenów Rekreacyjnych.

 

Poranki z \" data-mce-src=

Poranki z „Agi Bagi”

w każdą sobotę i niedzielę sierpnia, godz. 10.30, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

Bajki dla dzieci powyżej 2. roku życia. Podczas pokazów dzieci zobaczą II cześć projektu „Agi Bagi”. „Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje, jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. AKTORZY użyczający głosów: Waldemar Barwiński, Jarosław Boberek, Ewelina Kordy, Agnieszka Kunikowska, Agnieszka Mrozińska.

 

Puchar Świata w Łucznictwie - zawody finałowe

Puchar Świata w Łucznictwie – zawody finałowe

godz. 11.00-13.00 oraz 15.00-17.00. Pergola koło Hali Stulecia, wstęp bezpłatny

Od 11 do 16 sierpnia we Wrocławiu odbywać się będą zawody Pucharu Świata w Łucznictwie w ramach III Rundy cyklu World Archery. Do Wrocławia przyjedzie ponad 300 łuczników z 45 krajów, by rywalizować w kategoriach łuku klasycznego, łuków bloczkowych i w zawodach drużynowych. Kwalifikacje do finałów potrwają do 14 sierpnia. Oprócz  widowiska światowej rangi, ekipa The World Games przygotowała liczne atrakcje dla kibiców – konkursy wiedzy o sportach TWG 2017, pokazy filmów w technologii wirtualnej rzeczywistości, dzięki którym można znaleźć się w centrum rywalizacji sportowej i poznać dyscypliny Igrzysk. Nie zabraknie również  Jasia i Małgosi – maskotki Igrzysk.

 

Piknik Wrocławski

Piknik Wrocławski

godz. 11.00-19.00, Wyspa Słodowa (plac przed sceną), wstęp wolny
Impreza gastronomiczna w plenerze. Najciekawsze wrocławskie restauracje i bary prezentować będą swoje popisowe dania w piknikowej atmosferze, wszystkim ciekawym nowych smaków.

 

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzeum Architektury

Archi-box 7 Baza! – instalacja przed Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem, umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

Sportowa Wyspa: taniec i aerobik sportowy, joga, sumo, przeciąganie liny

Sportowa Wyspa: taniec i aerobik sportowy, joga, sumo, przeciąganie liny

sobota-niedziela, godz. 12.00-19.00, Wyspa Piaskowa, wstęp wolny

W ten weekend (15-16 sierpnia) od godz. 12.00 m.in: można będzie spróbować swoich sił w karate, lacrosse oraz ultimate frisbee. Do dyspozycji uczestników będą także tory do gry w bule, stanowiska do badmintona, turnballe, łuki oraz ścianka wspinaczkowa. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w pojedynkach sumo i biegach na orientację. A w godz. od 16.00 do 19.00 odbędą się zajęcia jogi. W przypadku niesprzyjającej pogody atrakcje mogą zostać odwołane.

 

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

godz. 12.00-18.00, Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia, wystawa czynna do 17 sierpnia, wstęp wolny

Ostatnie dni wystawy, liczącej 142 zdjęcia zrealizowane w latach 50., 60., 70. i 80. XX wieku. Wystawa oparta została na najpiękniejszych portretach Marilyn Monroe i wzbogacona licznymi wizerunkami innych hollywoodzkich sław. Gwiazdy, które znajdują się na prezentowanych fotografiach, to m.in. Anita Eckberg, Kim Novak, Sophia Loren, Alberto Giacometti, Andy Warhol, Elizabeth Taylor czy Liza Minnelli i Richard Burton.

Fragment prezentowanej kolekcji zawiera również wybrane zdjęcia reportażowe, fotografie artystyczne, mistrzowskie sesje z modelkami oraz zdjęcia ukazujące życie towarzyskie nowojorskiej socjety.

 

Videomapping w Hali Stulecia

Videomapping w Hali Stulecia

piątek, godz. 16.00, sobota-niedziela godz. 10.00, 12.00, 14,00 i 16.00, Hala Stulecia, bilety od 12 do 45 zł

W Hali Stulecia zobaczyć można niezwykły pokaz mappingu, który prezentuje fenomen konstrukcji wnętrza jedynego wrocławskiego obiektu z listy UNESCO. Zastosowanie najnowszych technologii jest jednocześnie niepowtarzalną prezentacją video artu. W trakcie pokazu videomappingu wyróżniającym elementem jest czerwone światło, rozbłyskujące w sercu kopuły. Videomapping jest dopełnieniem stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym genezę powstania obiektu i historię jego przemian na przestrzeni lat.

 

Poranki w Multikinie \" data-mce-src=

Poranki w Multikinie „Przygody Słoniczki Elli” i „Tree Fu Toma”

godz. 12.00, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

W sierpniu podczas pokazów o 12.00 dzieci zobaczą nowe odcinki „Przygody słoniczki Elli” i „Tree Fu Toma”.  Tom Powers wygląda na przeciętnego ośmiolatka. Jednak chłopiec dokonał niezwykłego odkrycia. W lesie niedaleko jego domu jest specjalne drzewo, które mieści Treetopolis – miasto wewnątrz pnia drzewa.

Ella, pogodna słoniczka, uwielbia wesołą zabawę. Każdego dnia razem z przyjaciółmi odkrywa zakamarki Wyspy Słoni. Zdarza się, że ich zabawne przygody i próby pomagania innym nie zawsze idą zgodnie z planem.

 

Wystawa najlepszych fotografii BZ WBK Press Foto 2015 i warsztaty fotogrficzne

Wystawa najlepszych fotografii BZ WBK Press Foto 2015 i warsztaty fotograficzne

Galeria ImpArt, Impart, ul. Mazowiecka 17, wstęp wolny

Bank Zachodni WBK, Dziennik „Rzeczpospolita” i Galeria ImpArt zapraszają  na wystawę pokonkursową najlepszych zdjęć nagrodzonych w konkursie fotografii prasowej BZ WBK Press Foto 2015.

Wystawę można oglądać od 31 lipca do 19 sierpnia 2015.

 
Beksiński - druga odsłona \" data-mce-src=

Beksiński – druga odsłona „Antyfotografia”

piątek 10.00-20.00, sobota-niedziela 10.00-18.00, Centrum Kultury Zamek (Lesnica), pl. Świętojański 1, bilety: 3-9 zł

90 zdjęć autorstwa Zdzisława Beksińskiego można oglądać do końca sierpnia. Prace pochodzą z lat 50. XX wieku, okresu w którym Beksiński intensywnie eksperymentował na polu fotografii i do dzisiaj uważany jest za jednego z najwybitniejszych i najbardziej odkrywczych fotografików tamtych czasów. To właśnie fotografia byłą dziedziną sztuki, od której Beksiński rozpoczął swoją artystyczną podróż.

 

Aktywna Sobota w ramach Projektu Wzgórze

Aktywna Sobota w ramach Projektu Wzgórze

godz. 12.00-18.00, Wzgórze Partyzantów, ul. Piotra Skargi 18a, wstęp wolny, obowiązują zapisy

Zapisy telefoniczne 668 150 575 lub e-mailowo projektwzgorze@gmail.com.

Program
 • godz. 12.00 zajęcia jogi, którą co sobota  prowadzi Mandala Art&Joga
 • godz. 17.00 CROSS TRAINING. Trening o wysokiej intensywności ciągle zmieniające się ćwiczenia funkcjonalne, ukierunkowany na poprawę sprawności fizycznej, z wykorzystaniem ciężar
 • godz. 18.00 TRENING OBWODOWY + BRZUCH. Trening oparty o metodę stacyjną. Różnorodne ćwiczenia kształtujące wszechstronnie ciało, z dodatkową ekstra częścią ćwiczeń skupiających się tylko na mięśniach brzucha. Trening dla każdego.

 

KREATYWNE LATO czyli warsztaty w empiku

KREATYWNE LATO, czyli warsztaty w empiku

godz. 13.00-17.00, empik Renoma, ul. Świdnicka 40

Warsztaty tworzenia biżuterii są niezwykłą okazją do twórczego i pożytecznego spędzania wolnego czasu. Z glinek modelarskich i masy papierowej Jovi można będzie zrobić wyjątkową biżuterię, wykończoną np. świecącą w ciemności gwiazdką na wisiorku. Dodatkowe zaproszenie dla dzieci na malowanie twarzy oraz niepowtarzalne tatuaże na lato.

 

 „Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

„Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

Park Południowy (na polanie, nieopodal pomnika Chopina), park Grabiszyński (w pobliżu ul. Solskiego, nieopodal placu zabaw) i park Staszica (w okolicach fontanny), godz. 14.00-19.00 (w razie potrzeby dłużej)

Z inicjatywy Europejskiej Stolicy Kultury powstały „Parki ESK” w parkach – Południowym, Grabiszyńskim i Staszica. Pawilony otwarte są w czasie wakacji w każdą sobotę i niedzielę od godz. 12.00 do 19.00. Funkcję, jaką będą pełnić, przypiszą im sami mieszkańcy i osoby odwiedzające parki.

Park Południowy

sobota, 15 sierpnia 

 • 15.00-16.00 - Spotkanie z autorem opowiadania znad Bałtyku - Krzysztofem Gietke
 • 16.00-17.00 - Trening z Konradem Zatorskim - trenerem personalnym, Więcej
 • 17:00-17:30 Fraszki, aforyzmy, limeryki – spotkanie z poezją Ryszardy Palewicz
 • 17:30-19:00 Paweł Janeda + Radio Luz czytają dzieciom Paweł Janeda + Radioluz czytają dzieciom

niedziela, 16 sierpnia

 • 14.00-15.00 - Czytanki dla dzieci - gościnnie w Parku Południowym blogerka Asia Gala poczyta książki najmłodszym

 • 15.00-17.00 - "Bądź egoistą, bądź szczęśliwy" wykład prowadzony przez Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego "Harmonia"

 • 17.00-18.00 - Popołudniowa herbatka z książką - Wybory Literackie

 • 18.00-19.00 - "Piosenki znad Wisły i Sekwany" recital piosenek polskich i francuskich w wykonaniu zespołu "C'est la vie" (Marta Zieńkowska i Jerzy Brodziński)

Park Grabiszyński

sobota, 15 sierpnia

 • 17.00-19.00 - Analiza składu ciała

 • 18:00-18:30 Fraszki, aforyzmy, limeryki – spotkanie z poezją Ryszardy Palewicz

niedziela, 16 sierpnia

 • 17.00-18.00 - na „Czytanki dla dzieci” zaprasza blogerka Asia Gala Więcej...
 • 18.00-19.00 - Warsztaty wizażu

Park Staszica

niedziela, 16 sierpnia

 • 17:30-18:00 Fraszki, aforyzmy, limeryki – spotkanie z poezją Ryszardy Palewicz

 • 18.00-19.00 Pokaz stepowania w wykonaniu Wrocławskiej Stepowni, Więcej (http://www.facebook.com/stepowanie?fref=ts)

Koordynatorzy

 

Wniebo - koncert i kino na dachu

Wniebo – koncert i kino na dachu

godz. 15.00-22.00, Muzeum Współczesne, pl. Strzegomski 2a, wstęp bezpłatny
 • Od 15.00 – muzyka klubowa na dachu muzeum, muzykę zapewni DJ Bvrznski. Dla gości rozłożone są leżaki
 • O 20.30 pokaz II części „Kobiety na Księżycu” – niemego filmu Fritza Langa z 1929 roku. Uwaga: plansze z tekstem są tylko w języku angielskim. Pokazy filmowe na dachu Muzeum Współczesnego Wrocław towarzyszą wystawie „Vot ken you mach?”

 

Profesorskie ulice - wystawa plenerowa

Profesorskie ulice – wystawa plenerowa

ul. Kuźnicza

Wystawa planszowa pn. „Zachowana pamięć” przybliżająca sylwetki profesorów Uniwersytetu Wrocławskiego patronujących ulicom stolicy Dolnego Śląska. Najwięcej ulic noszących nazwiska wrocławskich uczonych spotkać można na Oporowie – tam, gdzie po wojnie osiedlano kadrę profesorską. Kilkanaście „profesorskich ulic” jest też na Marszowicach na nowo wybudowanym osiedlu Malowniczym. Polsko-angielską wystawę przygotowaną przez Muzeum UWr będzie można oglądać do 28 sierpnia. 
Wystawa organizowana jest w ramach tegorocznego jubileuszu 70-lecia polskiej nauki we Wrocławiu.

 

Czas wolny z jeżem na Przedmieściu Oławskim

Czas wolny z jeżem na Przedmieściu Oławskim

godz. 16.00, podwórko między ulicami Mierniczą, Łukasińskiego, Prądzyńskiego i Komuny Paryskiej, udział bezpłatny

Jest różowo-liliowo-pomarańczowo-czerwony, dmuchany i ma integrować mieszkańców. Olbrzymi kolorowy jeż jest częścią projektu realizowanego przez Europejską Stolicę Kultury 2016 „Wrocław – wejście od podwórza”. Pojawił się na podwórku na tzw. wrocławskim trójkącie, wzbudzając zachwyt dzieci. W sobotę będzie okazja, aby spędzić z nim czas na zabawach. Jeż będzie wędrował od 13 do 29 sierpnia po podwórkach Przedmieścia Oławskiego. Autorką jeża jest Iza Rutkowska.

 

Plenerowa Giełda Fonograficzna

Plenerowa Giełda Fonograficzna

godz. 17.00-20.00, plac Społeczny Przestrzeń Kreatywna, ul. Mazowiecka 17, wstęp wolny

Dolnośląska Giełda Fonograficzna to cykliczne wydarzenie kulturalne skierowane do osób, które zainteresowane są wymianą kupnem lub sprzedażą analogowych nośników z muzyką. Okazja, aby uzupełniać swoją kolekcję płyt CD, kaset lub winyli, nabyć trochę nowych nagrań, powymieniać się krążkami, czy po prostu spotykać się i porozmawiać w przyjaznej atmosferze o muzyce.

 

Otwarta scena na Wyspie Słodowej: bezpłatne koncerty na wyspie

Otwarta scena na Wyspie Słodowej: bezpłatne koncerty na wyspie

Wyspa Słodowa, godz. 19.00

Otwarta Scena dla młodych artystów to miejsce, z którego mogą zaprezentować swoją twórczość. Dla publiczności – możliwość wysłuchania bezpłatnych koncertów. Otwarta Scena działa do końca wakacji, planowany jest także jesienny koncert finałowy z udziałem najlepszych kapel.

Najbliższy weekend weekend zacznie się w rytmie techno, deep house oraz electro.

 • sobota, 15 sierpnia: Armia Cieni oraz Immortal Dreams

W wyjątkowych sytuacjach może zmienić się wykonawca lub koncerty mogą zostać odwołane.

 

Córka pułku - retransmisja z Metropolitan Opera

Córka pułku – retransmisja z Metropolitan Opera

godz. 19.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety: 60 zł, karnety 270 zł

Retransmisja przedstawienia zarejestrowanego 26 kwietnia 2008. Lekka i zabawna operowa komedia Gaetano Donizettiego jest rzadko wykonywana. Kompozytor postawił wykonawcom tak wysokie wymagania, że tylko nieliczni śpiewacy, zwłaszcza tenorzy, mogą śpiewać rolę Tonia. W swej arii trwającej zaledwie trzy minuty artysta musi zaśpiewać aż dziewięć wysokich dźwięków c. Juan Diego Flórez wykonuje ją tak brawurowo, że podczas premiery „Córki pułku” w Met, gdzie zabronione jest bisowanie arii, dyrektor Peter Gelb dał specjalne zezwolenie na ten właśnie bis.Tenorowi nie ustępuje sopran – znakomita Natalie Dessay – w roli Marii, tytułowej córki pułku, czyli przygarniętej przez żołnierzy sieroty, która okazuje się dzieckiem arystokratycznej rodziny. Zabawne perypetie Marii-markietanki i Tonia z dowcipem wyreżyserował Laurent Pelly, dyryguje Marco Armiliato.

 

Miejskie Granie: Fair Weather Friends

Miejskie Granie: Fair Weather Friends

godz. 20.00, plac Społeczny Przestrzeń Kreatywna, ul. Mazowiecka 17, wstęp wolny

Najbardziej opiniotwórczy dziennikarze w Polsce okrzyknęli ich nadzieją muzyki elektronicznej. Istnieją nieco ponad 3 lata, ale pomimo krótkiego stażu, mają na swoim koncie ponad 200 koncertów w kraju i za granicą – m.in. na scenie New International Talents New Fall Festival w Dueseldorfie. Dwukrotnie występowali na scenie jednego z największych europejskich festiwali – gdyńskim Open'erze. Koncertowy wulkan energii łączący ambitną elektronikę z akustycznym instrumentarium. Więcej

 

Piotr Szwec Quartet

Piotr Szwec Quartet

godz. 20.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant (ul. Oławska 13), wstęp wolny

Piotr Szwec saksofonista altowy i sopranowy muzyczną karierę zaczął budować już w trakcie studiów na Akademii Muzycznej we Wrocławiu i na Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Informatyki i Zarządzania, który ukończył w 2011. Obecnie jest wykładowcą na Uniwersytecie Zielonogórskim w klasie saksofonu jazzowego. Kwartet SaxArte powstał w 2009 roku we Wrocławiu. Tworzy go czworo saksofonistów, absolwentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Repertuar zespołu jest zróżnicowany stylistycznie, obejmuje zarówno muzykę klasyczną, standardy jazzowe, jak i aranżacje muzyki filmowej i rozrywkowej – od renesansowych suit, przez ragtime i swing, do argentyńskiego tanga. Kwartet SaxArte koncertował m.in. w Filharmonii Wrocławskiej, Hali Stulecia, Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

 

Kolacja dla głupca - spektakl

Kolacja dla głupca - spektakl

godz. 20.00, Wrocławski Teatr Komedia, pl. Teatralny 4, bilety 30 - 70 zł

Grupa panów w średnim wieku z tzw. „towarzystwa” cyklicznie urządza sobie kolacje, na które zaprasza mniej inteligentnych, ich zdaniem, przedstawicieli naszego społeczeństwa. Podczas wystawnego posiłku starają się obnażyć ich intelektualne niedostatki, śmieszne przyzwyczajenia, zabawny sposób mówienia itp. Kto przyprowadzi najgłupszego-wygrywa.Pewnego dnia sytuacja wymyka się spod kontroli. Autorem sztuki jest Francis Veber, znany francuski scenarzysta i reżyser, znany z filmów z komikiem Pierrem Richardem. Według scenariusza „Kolacji dla głupca” F. Veber nakręcił popularny film „Kolacja dla palantów”.

 

Muzyczna Wyspa: blues i gospel

Muzyczna Wyspa: blues i gospel

godz. 20.30, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

Grasz na gitarze lub śpiewasz? A może zawsze o tym marzyłeś, ale bałeś się spróbować? Organizatorzy zapraszają do wspólnego muzykowania na Wyspie Słodowej.

W wybrane soboty lipca i sierpnia o godz. 20.15 na Wyspie Słodowej odbywają się warsztaty gitarowe "Muzyczne Podróże". Należy zabrać własną gitarę. Podczas najbliższego spotkania blues i gospel.

Muzyczna Wyspa jest wydarzeniem organizowanym w ramach projektu "Wyspa na Weekend" przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z Fundacją Angelus.

 

Letnie kino na dachu w Renomy

Letnie kino na dachu w Renomy

godz. 21.30, ze względów bezpieczeństwa liczba widzów na dachu jest ograniczona i nie powinna przekroczyć 300 osób

DH Renoma zaprasza na „Filmowe smaki lata”, czyli wieczorne seanse letniego kina na dachu. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest kuchnia i gotowanie. Do dyspozycji widzów będą wygodne leżaki.

Repertuar seansów w DH Renoma:

 • 15 sierpnia – Jiro śni o sushi
 • 22 sierpnia – Faceci od kuchni
 • 29 sierpnia – Życie od kuchni

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

piątek-niedziela, godz. 21.30, wstęp wolny

Na gości kina plenerowego tradycyjnie czekać będą wygodne leżaki i koce

Podczas seansów kina plenerowego obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów.

 • piątek, 14 sierpnia – "Buena Vista Social Club" - dokument Wima Wendersa poświęcony grupie wiekowych muzyków kubańskich, którzy przed wieloma laty grywali ludową muzykę rytmiczną w hawańskim klubie.
 • sobota, 15 sierpnia - "Underground" - słynny dramat Emira Kusturicy z muzyką Gorana Bregovića.
 • niedziela, 16 sierpnia  - "Nagroda" argentyńskiej reżyserki o polskich korzeniach, Pauli Markovitch. Film jest podróżą autorki do czasów jej dzieciństwa i wojny domowej w Argentynie.

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

godz. 22.00, sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe.

Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 

Baupatio prezentuje: Gogan Release party

Baupatio prezentuje: Gogan Release party

godz. 22, ul. Krakowska 180 (Dawna Pralnia), wstęp 5 zł, wejście tylko z listy FB

W sierpniu 2015 roku nakładem Maintain Replay ukaże się EP-ka "Trigger", wrocławskiego producenta Gogana. BauBarowe Patio organizuje występ, podczas którego artysta zaprezentuje materiał z nowej EP-ki. Projekt Krakowska180 to opcja dla osób szukających alternatywy na klubowej mapie Wrocławia. Postindustrialna przestrzeń, zaaranżowana przez kreatywnych ludzi oraz cykliczne eventy o tematyce muzyczno - kulturalno - artystycznej, to jego znaki rozpoznawcze.

Niedziela, 16 sierpnia 2015 r.

 XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

sobota-niedziela, wycieczki bezpłatne

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą sobotę i niedzielę od 13 czerwca do 12 września 2015 roku. Zbiórka: Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry).

Trasy wędrówek związane będą z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które urodziły się tu bądź połączyły swoje losy z Wrocławiem.

niedziela, 16 sierpnia

 • godz. 10.00 - Czas nie stoi w miejscu – wrocławskie zegary.  W programie: zegar na ratuszu oraz inne zegary w przestrzeni publicznej. 
 • Dla rodzin z dziećmi - Dlaczego ratuszowy zegar ma tylko jedną wskazówkę?

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

godz. 10.00-16.00, każda niedziela przez cały rok, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny

W każdą niedzielę przez cały rok kilkadziesiąt wspaniałych wystawców oferuje wysokiej jakości produkty polskie i zagraniczne oraz wyroby certyfikowane. Na Bazarze znaleźć można produkty wytwarzane w tradycyjny, nieprzemysłowy sposób. Bazarowy koszyk wypełnić można gęstą wiejską śmietaną, pysznym kremowym masłem, twarożkiem, krowim i kozim mlekiem, ekologicznym drobiem, certyfikowanymi warzywami, przetworami, miodami, olejami, przyprawami, sokami, serami, wędlinami, wypiekami i wieloma innymi rarytasami. Gwarantujemy zakupy w miłej atmosferze i rodzinne piknikowanie przy muzyce i jedzeniu z wrocławskich Food Trucków.

 

Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum dla zdrowia

Bezpłatne porady zdrowotne – Centrum dla Zdrowia

pl. Nowy Targ, do 31 sierpnia, w godz. 10.00-20.00

Do końca sierpnia na pl. Nowy Targ stoją dwa pawilony, w których każdy chętny może bezpłatnie sprawdzić kondycję swojego organizmu i dowiedzieć się jak poprawić swoje zdrowie. Można m.in. sprawdzić indeks BMI, grubość tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie, mineralizacje kości, wagę mięśni i przekonać się jaki jest wiek biologiczny organizmu.

Najbliższy weekend 15 i 16 sierpnia, to weekendowa terapia śmiechem, odkrywanie siebie oraz radzenie sobie z bólem głowy.

Niedziela, 16 sierpnia,

 • godz. 12.00-14.00 zajęcia przygotowane przez Instytut EEG z Warszawy oraz USP Zdrowie pod hasłem „Pokonaj ból mądrze”. Specjaliści odpowiedzą na pytania związane rodzajem bólu głowy, w szczególności z bólem migrenowym. Odbędą się dwa multimedialne wykłady oraz trening mózgu dla dzieci i dorosłych.

 

Festiwal Smaków Dolnoślaskich

Festiwal Smaków Dolnoślaskich

godz. 10.00, ul. Zwycięska 4-8 (przy hotelu AGRO), wstęp wolny

W każdą niedzielę spotykanie w gronie dolnośląskich rolników i producentów. Oprócz udanych zakupów można porozmawiać bezpośrednio z producentami o ich pracy i pasji. W ofercie szeroka gama warzyw; od marchewki, pietruszki po cukinie, ziemniaki, sery kozie, owcze i z mleka krowiego, twarożki, sery dojrzewające i żółte, masło, maślanka, mleko, wędliny, oleje zimno tłoczone z najlepszych tłoczni dolnośląskich. Są stoły, ławy, koce. Na miejscu można piknikować z całą rodziną na fantastycznej łące. Dla wszystkich gości kawa gratis. W zależności od temperatury otoczenia może być gorąca lub mrożona.

 

Joga w Parku, czyli darmowe zajęcia jogi w Parku Słowackiego

Joga w Parku, czyli darmowe zajęcia jogi w parku Słowackiego

godz. 10.15, park Słowackiego (za Panorama Racławicką)

Jak co roku w wakacje Fabryka Energii – Centrum Jogi Wrocław zachęca wrocławian do wspólnej praktyki jogi w parku – na świeżym powietrzu, w słońcu, na trawie i w pozytywnej i serdecznej atmosferze. Joga w Parku to akcja non profit – zajęcia prowadzone doświadczanych nauczycieli Fabryki Energii są darmowe i skierowane do wszystkich, zarówno do tych którzy praktykowali jogę, jak i tych osób, które dopiero rozpoczynają praktykę. Wystarczy przynieść matę lub koc i wygodny strój.

 

Poranki z \" data-mce-src=

Poranki z „Agi Bagi”

w każda sobotę i niedzielę sierpnia, godz. 10.30, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

Bajki dla dzieci powyżej 2. roku życia. Podczas pokazów dzieci zobaczą II cześć projektu „Agi Bagi”. „Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. AKTORZY użyczający głosów: Waldemar Barwiński, Jarosław Boberek, Ewelina Kordy, Agnieszka Kunikowska, Agnieszka Mrozińska.

 

Bezpłatne zajęcia fitness na Barce Tumskiej

Bezpłatne zajęcia fitness na Barce Tumskiej

godz. 11.00, Barka Tumska czas trwania: ~1 h

W każdą niedzielę o 11.00 fitness prowadzony przez doświadczonych instruktorów z Jupiter Sport. Dla wszystkich wytrwałym koktajl białkowy serwowany przez Barkę Tumską. Należy mieć ze sobą: wodę, ręcznik, strój sportowy i dobry humor.

 

Puchar Świata w Łucznictwie - zawody finałowe

Puchar Świata w Łucznictwie – zawody finałowe

godz. 11.00-13.00 oraz 15.00-17.00, pergola koło Hali Stulecia, wstęp bezpłatny

Od 11 do 16 sierpnia we Wrocławiu odbywać się będą zawody Pucharu Świata w Łucznictwie w ramach III Rundy cyklu World Archery. Do Wrocławia przyjedzie ponad 300 łuczników z 45 krajów, by rywalizować w kategoriach łuku klasycznego, łuków bloczkowych i w zawodach drużynowych. Kwalifikacje do finałów potrwają do 14 sierpnia. Oprócz  widowiska światowej rangi, ekipa The World Games przygotowała liczne atrakcje dla kibiców – konkursy wiedzy o sportach TWG 2017, pokazy filmów w technologii wirtualnej rzeczywistości, dzięki którym można znaleźć się w centrum rywalizacji sportowej i poznać dyscypliny Igrzysk. Nie zabraknie również  Jasia i Małgosi – maskotki Igrzysk.

 

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzeum Architektury

Archi-box 7 Baza! – instalacja przed Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

Sportowa Wyspa: taniec i aerobik sportowy, joga, sumo, przeciąganie liny

Sportowa Wyspa: taniec i aerobik sportowy, joga, sumo, przeciąganie liny

sobota-niedziela, godz. 12.00-19.00, Wyspa Piaskowa, wstęp wolny

W ten weekend (15-16 sierpnia) od godz. 12.00 m.in.: można będzie spróbować swoich sił w karate, lacrosse oraz ultimate frisbee. Do dyspozycji uczestników będą także tory do gry w bule, stanowiska do badmintona, turnballe, łuki oraz ścianka wspinaczkowa. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w pojedynkach sumo i biegach na orientację. A w godz. od 16.00 do 19.00 odbędą się zajęcia jogi. W przypadku niesprzyjającej pogody atrakcje mogą zostać odwołane.

 

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

godz. 12.00-18.00, Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia, wystawa czynna do 17 sierpnia, wstęp wolny

Ostatnie dni wystawy, liczącej 142 zdjęcia zrealizowane w latach 50., 60., 70. i 80. XX wieku. Wystawa oparta została na najpiękniejszych portretach Marilyn Monroe i wzbogacona licznymi wizerunkami innych hollywoodzkich sław. Gwiazdy, które znajdują się na prezentowanych fotografiach, to m.in. Anita Eckberg, Kim Novak, Sophia Loren, Alberto Giacometti, Andy Warhol, Elizabeth Taylor czy Liza Minnelli i Richard Burton.

Fragment prezentowanej kolekcji zawiera również wybrane zdjęcia reportażowe, fotografie artystyczne, mistrzowskie sesje z modelkami oraz zdjęcia ukazujące życie towarzyskie nowojorskiej socjety.

 

Videomapping w Hali Stulecia

Videomapping w Hali Stulecia

piątek godz. 16.00, sobota-niedziela godz. 10.00, 12.00, 14,00 i 16.00, Hala Stulecia, bilety od 12 do 45 zł

W Hali Stulecia zobaczyć można niezwykły pokaz mappingu, który prezentuje fenomen konstrukcji wnętrza jedynego wrocławskiego obiektu z listy UNESCO. Zastosowanie najnowszych technologii jest jednocześnie niepowtarzalną prezentacją video artu. W trakcie pokazu videomappingu wyróżniającym elementem jest czerwone światło, rozbłyskujące w sercu kopuły. Videomapping jest dopełnieniem stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym genezę powstania obiektu i historię jego przemian na przestrzeni lat.

 

Poranki w Multikinie \" data-mce-src=

Poranki w Multikinie: „Przygody Słoniczki Elli” i „Tree Fu Toma”

godz. 12.00, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

W sierpniu podczas pokazów o 12.00 dzieci zobaczą nowe odcinki „Przygody słoniczki Elli” i „Tree Fu Toma”. Tom Powers wygląda na przeciętnego ośmiolatka. Jednak chłopiec dokonał niezwykłego odkrycia. W lesie niedaleko jego domu jest specjalne drzewo, które mieści Treetopolis – miasto wewnątrz pnia drzewa.

Ella, pogodna słoniczka, uwielbia wesołą zabawę. Każdego dnia razem z przyjaciółmi odkrywa zakamarki Wyspy Słoni. Zdarza się, że ich zabawne przygody i próby pomagania innym nie zawsze idą zgodnie z planem.

 

Beksiński - druga odsłona \" data-mce-src=

Beksiński – druga odsłona „Antyfotografia”

piątek 10.00-20.00, sobota-niedziela 10.00-18.00, Centrum Kultury Zamek, pl. Świętojański 1, bilety: 3-9 zł

90 zdjęć autorstwa Zdzisława Beksińskiego można oglądać do końca sierpnia. Prace pochodzą z lat 50. XX wieku, okresu w którym Beksiński intensywnie eksperymentował na polu fotografii i do dzisiaj uważany jest za jednego z najwybitniejszych i najbardziej odkrywczych fotografików tamtych czasów. To właśnie fotografia byłą dziedziną sztuki, od której Beksiński rozpoczął swoją artystyczną podróż.

 

Wyspa Gier: gry z nutką przygody

Wyspa Gier: nowości z Polski i świata

godz. 13.00-19.00, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

W każdą niedzielę wakacji na Wyspie Słodowej można poznać najnowsze propozycje polskich i zagranicznych wydawców. Nie zabranie także ulubionych i sprawdzonych tytułów. Każdy, kto w tym czasie odwiedzi Wyspę Słodową odnajdzie grę dla siebie i swoich najbliższych. Zasady gier tradycyjnie już tłumaczyć będą profesjonalni animatorzy. Tematem najbliższego spotkania będą Tematem najbliższego spotkania będą nowości z Polski i ze świata.

 

KREATYWNE LATO czyli warsztaty w empiku

KREATYWNE LATO, czyli warsztaty w empiku

godz. 13.00-17.00, empik Renoma, ul. Świdnicka 40

Warsztaty tworzenia biżuterii są niezwykłą okazją do twórczego i pożytecznego spędzania wolnego czasu. Z glinek modelarskich i masy papierowej Jovi można będzie zrobić wyjątkową biżuterię wykończoną np. świecącą w ciemności gwiazdką na wisiorku. Dodatkowo dzieci zapraszamy na malowanie twarzy oraz niepowtarzalne tatuaże na lato.

 

Dwa światy – dwa skrzaty. Teatr dla dzieci

Dwa światy – dwa skrzaty. Teatr dla dzieci

godz. 13.00, 15.00 oraz 17.00, Park Handlowy Auchan Bielany, ul. Francuska 6, Bielany Wrocławskie, udział bezpłatny.

W pasażu galerii handlowej odbędzie się kolejne spotkanie teatralne z cyklu „Bajeczne niedziele”. Przedstawienie pt. „Dwa światy – dwa skrzaty” będzie już ósmym w tym roku spotkaniem z cyklu. Tym razem najmłodsi zasiądą przed sceną, aby poznać historię dwóch małych krasnali – Milusia i Miłasia.

 

 

 „Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

„Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

Park Południowy (na polanie, nieopodal pomnika Chopina), park Grabiszyński (w pobliżu ul. Solskiego, nieopodal placu zabaw) i park Staszica (w okolicach fontanny), godz. 14.00-19.00 (w razie potrzeby dłużej)

Z inicjatywy Europejskiej Stolicy Kultury powstały „Parki ESK” w parkach – Południowym, Grabiszyńskim i Staszica. Pawilony otwarte są w czasie wakacji w każdą sobotę i niedzielę od godz. 12.00 do 19.00. Funkcję, jaką będą pełnić, przypiszą im sami mieszkańcy i osoby odwiedzające parki.

Park Południowy

niedziela, 16 sierpnia

 • 14.00-15.00 – Czytanki dla dzieci – gościnnie w parku Południowym blogerka Asia Gala poczyta książki najmłodszym

 • 15.00-17.00 – „Bądź egoistą, bądź szczęśliwy” – wykład prowadzony przez Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego „Harmonia”

 • 17.00-18.00 – Popołudniowa herbatka z książką – Wybory Literackie

 • 18.00-19.00 – „Piosenki znad Wisły i Sekwany” recital piosenek polskich i francuskich w wykonaniu zespołu „C'est la vie” (Marta Zieńkowska i Jerzy Brodziński)

Park Grabiszyński

niedziela, 16 sierpnia

 • 17.00-18.00 – na „Czytanki dla dzieci” zaprasza blogerka Asia Gala Więcej...
 • 18.00-19.00 – Warsztaty wizażu

Park Staszica

niedziela, 16 sierpnia

 • 18.00-19.00 Pokaz stepowania w wykonaniu Wrocławskiej Stepowni, Więcej 

 • Koordynatorzy:

  

Warsztaty japońskie na Wyspie Słodowej

Warsztaty japońskie na Wyspie Słodowej

Wyspa Słodowa, w godzinach 14.00-19.00, wstęp wolny

Na uczestników czekają kolejne pokazy i warsztaty kendo, japońskie szachy dla dorosłych i dla dzieci oraz zabawy zręcznościowe japońskimi pałeczkami. Tradycyjne japońskie stroje mile widziane.

Warsztaty kultury japońskiej to nowy cykl na Wyspie Słodowej. W ramach projektu odbędą się: recytacje polskiej i japońskiej poezji, wspólne śpiewanie japońskich i polskich piosenek, mini etiudy teatralne, warsztaty sztuk walki, warsztaty japońskiego dubbingu, nauka i turnieje w shogi, dobutsu shogi, go oraz warsztaty tradycji japońskich: origami, ubieranie yukat, kaligrafia (nauka i pisanie własnych imion). W każdą wakacyjną niedzielę aż do końca sierpnia, uczestnicy będą mogli skorzystać z trzech z wymienionych atrakcji.

Cykl zakończy wielka impreza na Wyspie Słodowej - NAMI airando 2015, która odbędzie się 19 września, w godz. 14.00-20.00.

 

 
Bezpłatne spacery po Ostrowie Tumskim

Bezpłatne spacery po Ostrowie Tumskim

godz. 15.00, zbiórka pod Katedrą (koszt biletu do kaplic w katedrze – 4 zł)

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą niedzielę wakacji do 12.

niedziela, 16 sierpnia

Spacer po Ostrowie Tumskim – dla wrocławian i ich gości (1) oraz wycieczka tematyczna: Madonny Ostrowa Tumskiego i Piaskowego (2).

 

Śpiewająca Wyspa, czyli wspólne śpiewanie na Wyspie Słodowej

Śpiewająca Wyspa, czyli wspólne śpiewanie na Wyspie Słodowej

godz. 16.00, wstęp wolny

Przy dźwiękach fortepianu śpiewamy piosenki trzech pokoleń – bliskie dzieciom, ich rodzicom i dziadkom. Na wszystkich czekają śpiewniki, akompaniator, konferansjer i nagłośnienie. W repertuarze także coś dla najmłodszych, m. in.: „Kolorowe kredki”, „Kundel bury” oraz „Jadą, jadą misie”. Każde spotkanie rozpoczyna wspólne wykonanie słynnej „Wrocławskiej piosenki” z repertuaru Marii Koterbskiej.

Czytaj więcej na go.wroclaw.pl

 

Profesorskie ulice - wystawa plenerowa

Profesorskie ulice – wystawa plenerowa

godz. 16.00 - piątek-niedziela, ul. Kuźnicza

Wystawa planszowa pn. „Zachowana pamięć” przybliżająca sylwetki profesorów Uniwersytetu Wrocławskiego patronujących ulicom stolicy Dolnego Śląska. Najwięcej ulic noszących nazwiska wrocławskich uczonych spotkać można na Oporowie – tam, gdzie po wojnie osiedlano kadrę profesorską. Kilkanaście „profesorskich ulic” jest też na Marszowicach na nowo wybudowanym osiedlu Malowniczym. Polsko-angielską wystawę przygotowaną przez Muzeum UWr będzie można oglądać do 28 sierpnia. 
Wystawa organizowana jest w ramach tegorocznego jubileuszu 70-lecia polskiej nauki we Wrocławiu.

 

Klasyka na Wyspie: koncert na dwie orkiestry przenośne

Klasyka na Wyspie: koncert „Trąbka gra tra-ta-ta”

godz. 17.00, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

Najbliższy koncert w ramach „Klasyki na wyspie” to bajka muzyczna. Podczas koncertu „Trąbka gra tra-ta-ta” dzieci będą miały okazję poznać dwa nowe instrumenty: róg i trąbkę. Na scenie pojawi się A. Wagner i zaproszeni goście.

Więcej informacji tutaj.

 

Popołudniowa herbatka z książką

Popołudniowa herbatka z książką

godz. 17.00, w każdą niedzielę do 30 sierpnia, park Południowy w ramach akcji „Parki ESK”

Wybory Literackie zapraszają na „Popołudniową herbatkę z książką” na scenie w ramach akcji „Parki ESK”. Podczas spotkania będą prezentowane bardziej i mniej znane perełki polskiej literatury – fragmenty książek oraz wiersze. Spotkanie umili herbatka, którą będą serwować wolontariusze Wyborów Literackich. Spotkania dla małych i dużych, dla każdego coś miłego. Kolejne niedziele upłyną nam w towarzystwie tekstów innego autora i gatunku literackiego. W najbliższą niedzielę spotkanie z pierwszą polską powieścią SF – aktorzy amatorskiego Teatr Ej.Aj i wolontariusze Wyborów Literackich będą czytać „Trylogię księżycową” Jerzego Żuławskiego.

 

 

Taneczna Wyspa: hip hop i dancehall

Taneczna Wyspa: hip-hop i dancehall

Wyspa Słodowa, godz. 18:30, wstęp wolny

Warsztaty taneczne na Wyspie Słodowej odbywają się w każdą wakacyjną niedzielę. A już 16 sierpnia tańczyć będziemy w stylu ulicznym. Można będzie spróbować swoich sił w dancehallu oraz hip-hopie.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

NON SOLA SCRIPTA, Wrocławskie Lato Organowe

NON SOLA SCRIPTA, Wrocławskie Lato Organowe

godz. 19.00, kościół Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim, pl. Katedralny 18, bilety: 20/15 zl
Gwiazdą wieczoru będą organista Roman Perucki i skrzypaczka Maria Perucka. W programie koncertu m.in. Passacaglia c-moll BWV 582Jana Sebastiana Bacha, Symfonia organowa nr 7 A-dur op. 45 Feliksa Nowowiejskiegooraz Suita c-moll op. 166 Josepha Rheinbergera.
Festiwal jest jedynym wydarzeniem muzycznym w kraju, którego myślą przewodnią jest improwizacja, zarówno organowa, jak i realizowana przez innych wykonawców koncertów. 

 

Lato w Synagodze pod Białym Bocianem

Lato w Synagodze pod Białym Bocianem

godz. 19.00, ul. Włodkowica 7, bilety 25-35 zł

We wszystkie sierpniowe niedziele trwa „Lato w Synagodze pod Białym Bocianem” – festiwal, podczas którego usłyszeć można artystów z Europy, prezentujących nie tylko muzykę mniejszości narodowych, ale także nowoczesne brzmienia inspirowane wielokulturową tradycją.

16 sierpnia – Świnoga & Świnoga (Polska) – niezwykli soliści: ojciec z akordeonem, syn z perkusją, połączenie muzyki klasycznej i folk.


 

Maciej Czemplik: duety

Maciej Czemplik: duety

godz. 20.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant (ul. Oławska 13), wstęp wolny

Jest architektem, ale jego życiową pasją jest muzyka. Jest gitarzystą jazzowym, czynnie związanym z wrocławskim środowiskiem muzycznym, swoje pierwsze gitarowe szlify zdobywał pod okiem Artura Lesickiego. W 2001 roku w duecie razem z Maćkiem Mazurkiem został laureatem międzynarodowego konkursu gitarzystów jazzowych „Guitar City” w Warszawie. Współpracował z Teatrem Muzycznym Capitol, teatrem Ad Spectatores,  zespołami Afromental, Azyl.

 

Wystawa na ekranie: Muzea Watykańskie

Wystawa na ekranie: Muzea Watykańskie

godz. 20.00, Kino Nowe Horyzonty, czas trwania: 90', bilety 25 zł, 20 zł, 15 zł

Wystawa multimedialna. Podczas zwiedzania wystawy widzowie będą mieli szansę przyjrzeć się zapierającym dech w piersiach dziełom sztuki (w tym pracom istniejącym od ok. 2 tysięcy lat): obrazom Carravagia, Giotta, Leonarda da Vinci, Van Gogha, Chagalla i Daliego, antycznej rzeźbie Apolloniosa, czyli Torsowi Belwederskiemu oraz postaramy się rozwikłać zagadkę Grupy Laokoona. W Muzeach Watykańskich będą pokazane również freski (Stworzenie Adama, Sąd Ostateczny) i rzeźby z Kaplicy Sykstyńskiej, Pieta, nad którą miedzy 1498 a 1500 rokiem pracował Michał Anioł oraz wiele innych prac. Wystawę filmowano za pomocą kamer Ultra HD 4K/3D, przy zastosowaniu wielowymiarowych technik obrazowania. Podobnych używał w pracy m.in. James Cameron (Avatar) czy Tim Burton.

 

Kino na dachu \" data-mce-src=

Kino na dachu: „Ojciec i syn”

godz. 20.30, Muzeum Współczesne Wrocław, (bunkier), pl. Strzegomski 2, wstęp wolny

Pokazy filmowe na dachu Muzeum Współczesnego Wrocław towarzyszą wystawie „Vot ken you mach?”
16 sierpnia – „Ojciec i syn”. Dokumentaliści, Marcel i Paweł Łozińscy, wyruszają samochodem w podróż po Europie. Dla ojca jest to powrót do miejsca urodzenia, dla syna – próba rozliczenia wspólnej przeszłości. Pokaz poprzedzony będzie wprowadzeniem.

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

piątek-niedziela, godz. 21.30, wstęp wolny

Na gości kina plenerowego tradycyjnie czekać będą wygodne leżaki i koce.

Podczas seansów kina plenerowego obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów.

 • niedziela, 16 sierpnia – „Nagroda” argentyńskiej reżyserki o polskich korzeniach, Pauli Markovitch. Film jest podróżą autorki do czasów jej dzieciństwa i wojny domowej w Argentynie.

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

godz. 22.00, sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe.

Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 

Atrakcje we Wrocławiu


Baseny i kąpieliska

Baseny i kąpieliska

godz. 9.00-19.00

Otwarty są: basen Kłokoczyce oraz kąpieliska: Morskie Oko, Glinianki i nowe, bezpłatne, strzeżone miejsce do kąpieli przy ul. Królewieckiej. Podczas tegorocznych wakacji zamknięty będzie basen Orbita przy ul. Wejherowskiej. 

Ceny, godziny - więcej czytaj tutaj.

 

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). Obie linie – „czerwona” i „żółta” kursują na trasie pl. Teatralny-Hala Stulecia. W tym roku na trasy wyjeżdżają tramwaje „Juliusz” i „Baba Jaga”.

Rozkłady jazdy, trasy
Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

Wyspa Przygody Opatowicka

ul. Braci Gierymskich 131, godz. 9.00-19.00

Bilet dziecięcy kosztuje 15 zł, ulgowy 25 zł, a normalny 35 zł.

 • Trasy łatwe: Małpka, Myszka
 • Trasy średnie: Wiewiórka, Dzięcioł, Świstak
 • Trasy trudne: Goryl, Pantera 

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

 

Dla dzieci i młodzieży – interaktywna wystawa zwierząt egzotycznych

Interaktywna wystawa zwierząt egzotycznych

Budynek Dworca Świebodzkiego, pl. Orląt Lwowskich 20D, godz. 9.00-17.00

Zapraszamy do odwiedzenia Wystawy Zwierząt Egzotycznych znajdującej się w budynku Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu (równolegle do ul. Tęczowej). Proponujemy wszystkim dzieciom niezapomniane spotkanie ze zwierzętami, które na co dzień można zobaczyć jedynie w programach przyrodniczych lub zoo. Podczas zwiedzania wystawy dzieci dowiedzą się różnych ciekawostek o zwierzętach, dodatkowo będą mogły dotknąć je, pogłaskać, zrobić sobie z nimi zdjęcie. 

 

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy
<h3 >Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo – godziny, wystawy
Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej
Zgłoś uwagę