Wrocław na weekend: 12-14 lutego 2016 [WYDARZENIA]

W ten weekend w mieście zaroi się od serc w rozmaitych miejscach i wydaniach – walentynkowe będą koncerty w klubach, maratony filmowe i kinowe poranki oraz warsztaty dla dzieci, jak też imprezy w galeriach handlowych. O 17.00 w niedzielę mieszkańcy utworzą wielkie serce na Rynku. Od walentynek można uciec na jedną z wielu wystaw, np. „7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” lub kończącą się największą w kraju wystawę LEGO.


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 12 lutego 2016 r.

 

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

godz. 10.00, 11.00, 13.00, Stadion Wrocław, wejście i wjazd bramą A od strony alei Śląskiej 1, bilety od 10 do 30 zł, dzieci do 6 lat bezpłatnie

W każdy poniedziałek, środę i piątek można zwiedzić Stadion Wrocław śladami piłkarzy. Zwiedzający zobaczą m.in. szatnie zawodników z owianym z legendarnym już jacuzzi, wyjdą tunelem zawodników na murawę, usiądą na ławce rezerwowych, czy spróbują swoich sił podczas konferencji prasowej. Średni czas zwiedzania wynosi ok. 1 godziny. Stadion mogą zwiedzać zarówno grupy, jak i osoby indywidualne bez wcześniejszej rezerwacji.

 

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

codziennie w godz. 9.00-17.00, bilety: 5/8/10 zł

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Hali Stulecia powstała niezwykła instalacja, której głównym elementem jest przestrzenny model XVIII-wiecznego Lwowa, zbudowany z wielką dbałością o szczegół, przez architekta  i historyka, Janusza Witwickiego. Ekspozycji towarzyszy nowoczesna, multimedialna oprawa, przybliżająca zwiedzającym zarówno postać twórcy, jak i dramatyczne, powojenne losy zabytkowego modelu miasta. Wystawa  powstała we współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, którego władze udostępniły ze swoich zbiorów bezcenny model makiety.

 

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

do 14 maja, godziny otwarcia: piątek-sobota 10.00-17.00, ratusz, bilety: normalny 7 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny 10 zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury, które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych zabytków regionu. Dzieci będą miały okazję poznać sztukę poprzez zabawę w nietypową układankę. Twórcy wystawy podzielili na fragmenty poliptyk „Zwiastowania z jednorożcem”. Trzeba z nich ułożyć cały ołtarz, a potem poszukać jednorożca.

Więcej o wystawie i 7 cudach

 

Wystawa zwierząt egzotycznych ZOO TEAM

Wystawa zwierząt egzotycznych ZOO TEAM

do 14 lutego, godz. 10.00-17.00, Dworzec Świebodzki, pl. Orląt Lwowskich 20A, bilety od 10 do 35 zł 

Dla małych i dużych pasjonatów zwierząt egzotycznych udostępnionych będzie około 100 wyjątkowych okazów. Można poznać wiele ciekawostek, przyjrzeć się zwierzętom z bliska, a wybrane okazy głaskać lub brać na ręce. Jest też możliwość robienia sobie pamiątkowych zdjęć. Organizatorzy zapraszają osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane takie jak szkoły i przedszkola.

 

Och, Emil! – spektakl dla dzieci

Och, Emil! – spektakl dla dzieci

12 lutego, godz. 10.00, Wrocławski Teatr Lalek, bilety: 25 zł/20 zł (ulgowy)

Zabawny spektakl na motywach uwielbianej przez dzieci powieści Astrid Lindgren Emil ze Smalandii. Tytułowy bohater, energiczny i nieco niesforny mały chłopiec, nieustannie zaskakuje rodziców swoimi pomysłami. Chciałby zostać chlubą rodziny, „kimś najważniejszym na świecie”, ale nie jest jeszcze pewien, kim: żołnierzem, szybkobiegaczem, wszystkozjadaczem... a może lekarzem? Na szczęście sprytni rodzice potrafią odpowiednio wykorzystać niespożytą energię malca, tłumacząc mu, że każda wielka kariera zaczyna się w szkole. 

Dla dzieci powyżej 4. roku życia.

 

Wrocławskie Spotkania Niezwykłości

Wrocławskie Spotkania Niezwykłości

12-14 lutego, godz. 10.00-18.00, Hala Stulecia, bilety: 10-12 zł

Impreza gromadząca producentów rękodzieła, zdrowej żywności czy też wyrobów regionalnych, jak również specjalistów z dziedziny medycyny niekonwencjonalnej i naturalnych metod zapobiegania chorobom, ezoteryki, astrologii oraz wszystkich których działalność ma związek z tematyką ekologiczną. Mozna kupić oryginalne rękodzieła czy też biżuterię naturalną bezpośrednio od wytwórców, zioła, przyprawy i sprzęt do relaksacji. Będą konkursy z nagrodami, seanse hipnozy, wykłady  tematyczne, warsztaty jogi, pokazy umiejętności i inne.

 

Lodowiska we Wrocławiu

Lodowiska we Wrocławiu

Działa wszystkich pięć lodowisk: dwa kryte (hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska) oraz ślizgawki pod chmurką: na pergoli przy Hali Stulecia, przy Stadionie oraz przy ul. Brücknera.

Ceny, godziny otwarcia.

 

Wystawa klocków Lego na Stadionie Wrocław - ostatni weekend

Wystawa klocków LEGO na Stadionie Wrocław – ostatni weekend

do 14 lutego, godz. 9.00-21.00, Stadion Wrocław, Aleja Śląska 1, bilety: od poniedziałku do piątku 15 zł, 21 zł w weekend

Eksponaty prezentują postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Są też znane postaci wykonane z klocków, makieta bitwy morskiej pod Oliwą i wiele innych. Aby uniknąć stania w kolejce po bilet,, polecamy internetową rezerwację wejściówek.

Więcej informacji.

 

Zestaw filmów krótkich: Wyobraźnia

Zestaw filmów krótkich: Wyobraźnia

12 lutego, godz. 12.00, Kino Nowe Horyzonty

Zestaw filmów animowanych, które ukazują młodym widzom złożony świat wyobraźni filmowych bohaterów, ale też twórców filmowych.

W zestawie:
- Gruffalo / The Gruffalo, reż. Max Lang, Jakob Schuh, Wielka Brytania 2009, 24'
- Słoń i rower / Le vélo de lʼéléphant, reż. Olesya Shchukina, Francja 2014, 9'
- List / Messages dans l'air, reż. Isabelle Favez, Szwajcaria 2015, 6'
- Mały ptaszek i wiewiórka /Der kleine Vogel und das Eichhörnchen, reż. Lena von Dohren, Szwajcaria 2015, 5'
- Raz, dwa trzy - drzewo patrzy! /One, Two, Tree, reż. Yulia Aronova, Francja 2015, 7'.

 

Warsztaty projektowania ubrań „Re-cover”

Warsztaty projektowania ubrań „Re-cover”

12 lutego, godz. 18.00-20.00, BWA Galeria Dizajn, ul. Świdnicka 1-2, wstęp wolny

Warsztaty podczas, których uczestnicy stworzą ubrania z resztek materiałów zalegających w szwalniach i pracowniach projektowych. Podczas zajęć uczestnicy przyjrzą się  produkcji ubrań, a co najważniejsze zaprojektują gotowe produkty i zrealizują je w galerii. Gotowa odzież – przeciwdeszczowe kurtki oraz dzianinowe swetry – zostanie przekazana Towarzystwu Pomocy im. św. Brata Alberta, który rozdysponuje ją wśród potrzebujących.

Pomysłodawczynia i prowadzącą warsztaty jest Małgorzata Salamon, założycielka i projektantka marki, którą prowadzi pod własnym nazwiskiem, absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania w Krakowie. 

 

Wystawa: Edward Dwurnik – „Miłość”

Wystawa: Edward Dwurnik – „Miłość”

Centrum Kultury „Zamek”, wystawa do 29 lutego, wstęp 7/5 zł

Wybór obrazów i rysunków, dokonany przez kurator wystawy, Annę Paleczek-Szumlas, jest subiektywny, jednak stanowi przekrój przez kilka etapów twórczości Dwurnika. Poza tym na wystawie znajdą się także wielkoformatowe prace artysty, m.in obraz zacytowany w tytule całej wystawy – „Miłość".

Edward Dwurnik (ur. 1943 r.) to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych, współczesnych artystów polskich. Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę. W ciągu niemal półwiecza Dwurnik namalował blisko 5000 obrazów, stworzył około 14 000 prac na papierze i niemal 3500 grafik.

 

Wystawa: „Teksty (z) życia – walentynkowy podryw”

Wystawa: „Teksty (z) życia – walentynkowy podryw”

do 29 lutego, plac Solny

Projekt „Szukamy miłości – ktokolwiek widział, ktokolwiek wie” to kolejna odsłona większego projektu wystawowo-społecznego pt. „teksty (z) życia”. Dotychczas przedmiotem zainteresowania były studenckie wymówki i powiedzonka wykładowców. Tym razem organizatorzy skoncentrowali się na tanich tekstach na podryw. Dla jednych są one ujmujące, dla drugich stanowią tani chwyt, który bardzo szybko demaskuje podrywacza i szereguje go w gronie „leniwych” lub pozbawionych wyobraźni komplemenciarzy. 

 

Kino w Konturach dla dzieci „Gang wiewiórek”

Kino w Konturach dla dzieci: „Gang wiewiórek”

12 lutego, godz.13.00, Kontury Kultury Strefa Edukacji Twórczej, ul. Jagiellończyka, wstęp wolny

Na zakończenie ferii zimowych Kontury Kultury zapraszają wszystkich na komedię dla całej rodziny „Gang wiewiórek”. Spiżarnia pełna orzechów to marzenie każdej wiewiórki. Nie inaczej jest w przypadku głównego bohatera – Surly'ego. Gdy w jego pobliżu odkrywa sklep z orzechami, ma tylko jeden cel. Dobrać się do zgromadzonych wewnątrz skarbów...

Animacja, Kanada, USA, Korea Południowa 2014, 86 min

 

Tor kartingowy Le Mans

Tor kartingowy Le Mans

Stadion Wrocław, wjazd bramą C od al. Śląskiej, godz. 10.00-23.00
Wyścigi na największym torze kartingowym w południowej Polsce. Gokarty, które na długo pozostawią pozytywne wspomnienia. Organizatorzy gwarantują niezapomniane wrażenia.

 

Wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”

Wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”

do 14 maja, piątek-sobota godz. 10.00-17.00, w niedzielę do 18.00, Muzeum Miejskie Wrocławia, Stary Ratusz, bilety: 7/5/10 zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury – krajobraz, język, sztuka, nauka, architektura, religia i spotkanie – które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych artefaktów regionu. Wystawa będzie miała charakter interaktywny (w przestrzeni wystawy znajdzie się m.in. ścieżka edukacyjna w formie gry), co jeszcze dodatkowo ma zachęcić odbiorców do odkrywania bogactwa kulturowego Dolnego Śląska.

Na wystawie prezentowane są takie sekcje jak: krajobraz, „Śląsk – językowa wieża Babel”sztuka dawnego Wrocławia, nauka, religia, architektura i spotkania.

Więcej o wystawie

 

Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znakach pocztowych

Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znaczkach pocztowych

wystawa do 31 marca, godz. 10.00-15.00, niedziela do 16.00, Muzeum Poczty i Telekomunikacji, ul. Krasińskiego 1, bilety 8/6 zł, niedziela-bezpłatnie

Na prezentowanej przez Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu wystawie możemy oglądać walory filatelistyczne, wydane przez państwa, będące organizatorami olimpiad oraz emisje Poczty Polskiej upamiętniające kolejne Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Ponadto wystawa jest wzbogacona przez eksponaty wypożyczone z Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, takie jak sanie rogate, sanki wyczynowe, łyżwy oraz narty.

 

Komiksofon 20

Komiksofon 20

12 lutego, godz. 16.00, 17.00, 18.00, Barbara, na warsztaty obowiązują zapisy

Oficjalna klubowa siedziba ESK 2016 będzie gościć ilustratorów – Przemysława Truścińskiego i Marcina Rusteckiego, którzy w piątkowy wieczór spotkają się z fanami swojej twórczości, podczas 20 Komiksofonu. Komiksofon poprowadzi Konrad Koko Okoński, autor komiksów internetowych, absolwent grafiki i sztuki mediów na ASP We Wrocławiu. 

Program: 

 • 16.00 – warsztaty z podstaw projektowania świata gry prowadzone przez Konrada Czernika – lead concept artist w firmie Techland, który pracował przy takich hitach jak: „Dead Island” czy „Call of Juarez”. Obowiązują zapisy naa.jamroszczak@gmail.com
 • 17.00 – konsultacje dla rysowników przeprowadzi Przemysław Truściński. Każdy kto przyjdzie z własnymi pracami będzie mógł liczyć na pomoc w korekcie prac.
 • 18.00  główna część Komiksofonu.

Więcej

 

 Bajkowe stworki wychodzą z norki – piątkowe spotkania z książeczką

Bajkowe stworki wychodzą z norki – piątkowe spotkania z książeczką

12 lutego, godz. 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna nr 29, ul. Reja 1, wstęp wolny

Cykliczne spotkania zainspirowane akcją „Cała Polska czyta dzieciom”, adresowane do młodych czytelników wieku od lat 4, wraz z opiekunami. Można przyjść i posłucha,ć jak wolontariusze czytają głośno bajki, baśnie oraz inne ciekawe historie

Mecz WKS Śląsk – Wisła Kraków

Mecz WKS Śląsk – Wisła Kraków

12 lutego, godz. 18.00, Stadion Wrocław, bilety od 17 zł do 34 zł

Mecz przyjaźni we Wrocławiu. Na początek wiosennych rozgrywek Ekstraklasy Śląsk Wrocław podejmie na własnym boisku piłkarzy Wisły Kraków. Przed meczem wystąpi Cleo. 

 

Koncert finałowy XIX Artystycznych Warsztatów Wokalnych

Koncert finałowy XIX Artystycznych Warsztatów Wokalnych

12 lutego, godz. 18.00, Ośrodek Działań Twórczych Światowid, Sempołowskiej 54A, wstęp wolny

Finałowy koncert jest zwieńczeniem muzycznych warsztatów w Światowidzie i pięciodniowej pracy młodych ludzi pod czujnym okiem (i uchem!) Mariusza Kiljana. Młodzi wykonawcy, zaprezentują się w wybranym przez siebie repertuarze. Gościnnie zaśpiewa Mariusz Kiljan.

 

Deletionship w Firleju – spektakl

Deletionship w Firleju – spektakl

12 lutego, godz. 19.00, Klub Firlej – Ośrodek Działań Artystycznych

Spektakl teatru ruchu zainspirowany życiem. Dramaturgia rozpięta pomiędzy dwoma słowami: „relationship” i „delete”. Opowieść o życiu, o jakim marzymy, do jakiego dążymy. Tajemniczy element destrukcyjny, tkwiący gdzieś głęboko w człowieku łamie tę idyllę i ją niszczy. Gubimy się, po to, aby móc się odnaleźć, czasem jednak los drąży tunele, które mają oddzielne korytarze. Przezwyciężyć samotność – chorobę XXI wieku. Zawsze tli się gdzieś nadzieja, która podobno „umiera ostatnia”.

 

Bułgarskie Święto Wina w Starym Klasztorze

Bułgarskie Święto Wina w Starym Klasztorze

12 lutego, godz. 19.00, Klub Muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1

W ramach muzycznego wstępu będzie można usłyszeć znakomity zespół Sarakina Balkan Band. Później, znawca wina i bułgarskich obyczajów Stojan Uzunov opowie o Święcie Wina „Trifon Zarezan” i odbędzie się prezentacja obyczaju podcinania winorośli. Można będzie nauczyć się i później zatańczyć takie bułgarskie tańce, jak: prawo horo, dajczowo horo, elenino horo, raczenica, makedonsko horo, kopanica. Nie zabraknie tez okazji do degustacji bułgarskich win.

Bilety: 30 zł – przedsprzedaż w klubie i rezerwacje bilety@o2.pl, 35 zł w punktach sprzedaży i przed występem.


Umiłowanie / Dead Walk Love

Umiłowanie/Dead Walk Love

12-14 lutego, godz. 19.00, Teatr Pieśni Kozła, ul. Purkyniego 1, bilety: 40/20 zł

Jest to rzecz o relacji mężczyzny i kobiety, w marszu ku śmierci, którą sami wybrali. Dusze ich po śmierci ujrzą znów dawny biedny pokoik, służący im za całe domostwo. Trzynaście metrów kwadratowych szczęścia i nieszczęścia, naznaczonych przez ducha zniszczenia w ciągu jednej nocy. W wydarzeniu teatralnym, artyści próbuja w kilkunastu migawkach zawrzeć wizerunki nieszczęsnej pary, zmierzającej ku chwili „zero”, a także patrzących na nią już z perspektywy grobu. Strona organizatora.

 

Przyjaciółki z Wenus - spektakl

Przyjaciółki z Wenus – spektakl

12 lutego, godz. 20.00, Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79/81

To tytuł tryskającej humorem muzycznej opowieści o kobietach i mężczyznach. To rzecz o uczuciach, związkach, konfliktach, ukazująca w sposób zabawny różnice między płciami. Spektakl zakłada poprzez śmiech i wspólną zabawę interakcję z publicznością. Kabaretowe sceny, niespodziewane zwroty akcji i wszechobecny humor, a także znane i lubiane szlagiery przyprawione nutką pikanterii to główne atuty przedstawienia. 

strona organizatora

 

Wystawa zdjęć „Dobre Duchy” w Barbarze – wernisaż

Wystawa zdjęć „Dobre Duchy” w Barbarze – wernisaż

12 lutego, godz. 20.00, Barbara, ul. Świdnicka 8b, wstęp wolny

Każde zdjęcie to osobna historia jego bohatera, powstała podczas prób do „Przebudzenia”, Ceremonii Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Wystawa potrwa do 26 lutego.

„Dobre Duchy” to próba połączenia w jednym cyklu „wyhodowanych” zdjęć studyjnych i „upolowanych” ujęć reporterskich. Portrety robione były podczas prób, bez makijażu, bohaterowie sesji tylko na chwilę odrywani byli od zajęć. Część portretowanych podchodziła do pomysłu ostrożnie, część za entuzjazmem. Akrobaci, muzycy, więźniowie, reżyserzy, konstruktor Duchów, sanitariuszka i rowerzyści – wszyscy oni stanowią „Dobre Duchy”.

 

Safe house – premiera spektaklu

Safe house – premiera spektaklu

12-13 lutego, godz. 20.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44-48

Safe house to nazwa zakonspirowanego mieszkania pozostającego w dyspozycji służb wywiadowczych na wrogim terenie. W Teheranie, późną nocą, w budynku przy jednej z głównych ulic dochodzi do zagadkowego spotkania. Podczas kolacji wydanej przez rezydentkę izraelskiego wywiadu spotkają się: emerytowany Nazista, szef siatki terrorystycznej, funkcjonariusz irańskiej policji, płatny morderca Mossadu oraz znana aktorka filmów porno z Tokio. Wszyscy się świetnie znają. Wszystko jednak mocno się skomplikuje, gdy dom otoczy tajna policja irańska, a w środku pojawi się tajemnicza kobieta z Rygi. strona organizatora

 

Dancing w Mleczarni

Dancing w Mleczarni

12 lutego, godz. 20.00, Klubokawiarnia Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, bilety w cenie 10 zł

Kolejne spotkanie taneczne z muzyką na żywo. Zabawę uświetni zespół Elite Band. Niezapomniane chwile, mile spędzony wieczór oraz tańce przy muzyce na żywo – zagwarantowane. Istnieje możliwość rezerwacji stolika, w cenie 20 zł od osoby (cena zawiera wejście na zabawę, welcome drinka oraz zagwarantowane miejsce siedzące).

 

Retro Walentynki w klubie Eter

Retro Walentynki w klubie Eter

12 lutego, godz. 21.00, Klub Eter, wstęp od 15 zł do 20 zł

DJ Hazel ­– to postać, której klubowiczom nikt nie musi przedstawiać. Z muzyką ma do czynienia od najmłodszych lat, bo już jako 7-letnie dziecko został zapisany do podstawowej szkoły muzycznej. Wówczas uczył się gry na pianinie i klarnecie. To właśnie kształcenie muzyczne pomogło mu w bardzo szybkim czasie opanować sztukę didżejskiego miksowania. Podczas Retro Walentynek można się spodziewać największych przebojów muzyki klubowej.  

 

Behavior w klubie Alive

Behavior w klubie Alive

12 lutego, godz. 21.00, Alive Klub Muzyczny, ul. Kolejowa 12, wstęp 15 zł

Behavior – zespół z Wrocławia, grający rock&rolla z domieszką funku, alternatywy i hip-hopu, okraszonego polskimi tekstami. Muzykę zespołu można usłyszeć w kilku produkcjach kinowych i telewizyjnych. Między innymi w serialu animowanym „Włatcy móch” reż. Bartosz Kędzierski oraz  filmie „Chaos”reż. Xawery Żuławski.

 

ENEMEF: Walentynki i antywalentynki

ENEMEF: walentynki i antywalentynki

12 lutego, godz. 22.00, Multikino (Arkady, Pasaż Grunwaldzki)

„ENEMEF: Walentynki /Antywalentynki” to propozycja zarówno dla tych, którzy przepadają za romantycznymi wieczorami w kinie i lekkimi filmami o miłości, jak i dla miłośników dobrych dreszczowców. Tej nocy każdy ma szansę obejrzeć to, co lubi najbardziej. Do wyboru są dwa repertuary: walentynkowy z komediami romantycznymi i antywalentynkowy z mrożącymi krew w żyłach thrillerami.

Repertuar antywalentynkowy: „The Boy”, „Labirynt”, „Dar”.

Repertuar walentynkowy: „Planeta singli”, „Kocha, lubi, szanuje”, „Słowo na m”.

 

Koncert charytatywny – „Zocha, ktoś cię kocha”

Koncert charytatywny – „Zocha, ktoś cię kocha”

12 lutego, godz. 22.00, Klubogaleria Neon Side, ul. Ruska 46c, bilety/cegiełki: od 30 do 70 zł

To będzie wyjątkowa impreza do rana zwieńczona szczytnym celem. Tym celem jest zgromadzenie środków na rehabilitację Zofii Zwolińskiej, która uległa bardzo groźnemu wypadkowi. Cudem przeżyła. Ma bardzo groźny uraz neurologiczny, który skutkuje niedowładem prawej strony i zanikiem mowy. Wymaga intensywnej i długiej rehabilitacji, aby wrócić do pełnej sprawności.Miesiącj rehabilitacji to koszt od 15 do 20 tys. zł. Po zakończonej rehabilitacji potrzebny będzie też zabieg rekonstrukcji czaszki.

Zagrają: Drrax, Lotic i Eltron John.

 

Walentynkowa noc saunowa w Aquaparku

Walentynkowa noc saunowa w Aquaparku

12 lutego, 22.30, Aquapark Wrocław, bilety 70 zł/osoba, 120 zł/2 osoby

Tym razem saunamistrzowie za pomocą autorskich kompozycji aromatycznych opowiedzą prawdziwe historie miłosne. Źródłem ich inspiracji są najbardziej kultowe filmowe romanse. To idealna propozycja na walentynkową randkę – zapowiada się niezapomniany wieczór. W cenie biletu poczęstunek.

Program ceremonii zapachowych:

 • 22.50/Love story
 • 23.20/Vanilla sky
 • 23.50/Amore mio
 • 00.20/Listy do M
 • 00.50/To właśnie miłość
 • 01.20/Pretty woman

 

 Maraton Walentynkowy w kinie Helios

Maraton Walentynkowy w kinie Helios

12 lutego, godz. 23.30, kino Helios (w Magnolia Park), bilety od 27 do 32 zł

Noc Mroczna i Romantyczna. Tym razem zestaw filmów, który zadowoli nie tylko zakochanych. Będzie zabawnie i romantycznie, ale nie zabraknie też mrocznych klimatów i chwil prawdziwej grozy.

W programie:

 • Jak to robią single (premiera!)
 • Planeta singli (tydzień po premierze)
 • Loft
 • Demon

Sobota, 13 lutego 2016 r.

 

Parkrun Wrocław

Parkrun Wrocław

godz. 9.00, Jaz Opatowicki, ul. Braci Gierymskich 161

Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja

 

Filmowe poranki – Zakochani animowani

Filmowe poranki – Zakochani animowani

13-14 lutego, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Wielka miłość wymaga czasem wielkich poświęceń. Przekonają się o tym nasi bohaterowie, którzy staną w obliczu wielu wyzwań, a wszystko to, by być już zawsze ze swoimi ukochanymi.

W programie: Opowiedz nam coś Milu – Zakochani z Plouhinec, Bajki Bolka i Lolka – Uwięziona królewna, Opowiedz nam coś Milu – Zakochani z dwóch wysp Reksio swat

Warsztaty: sobota – Joanna Strzyżewska – warsztaty muzyczne.

 

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

do 14 maja, godziny otwarcia: piątek-sobota 10.00-17.00, ratusz, bilety: normalny 7 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny 10 zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury, które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych zabytków regionu. Dzieci będą miały okazję poznać sztukę poprzez zabawę w nietypową układankę. Twórcy wystawy podzielili na fragmenty poliptyk „Zwiastowania z jednorożcem”. Trzeba z nich ułożyć cały ołtarz, a potem poszukać jednorożca.

Więcej o wystawie i 7 cudach

 

Wystawa zwierząt egzotycznych ZOO TEAM

Wystawa zwierząt egzotycznych ZOO TEAM

do 14 lutego, godz. 10.00-17.00, Dworzec Świebodzki, pl. Orląt Lwowskich 20A, bilety od 10 zł do 35 zł 

Dla małych i dużych pasjonatów zwierząt egzotycznych udostępnionych będzie około 100 wyjątkowych okazów. Można poznać wiele ciekawostek, przyjrzeć się zwierzętom z bliska, a wybrane okazy głaskać lub brać na ręce. Jest też możliwość robienia sobie pamiątkowych zdjęć. Organizatorzy zapraszają osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane takie jak szkoły i przedszkola.

Bilety: 10 zł dziecięcy/ 12 zł emeryci, renciści, uczniowie/15 zł osoby dorosłe/35 zł bilet rodzinny/ grupowy: 10 zł dorośli, 8 zł dzieci

 

Walentynkowe Strzelanie z Broni Palnej

Walentynkowe strzelanie z broni palnej

13-14 lutego, godz. 9.00-17.00, strzelnica Bronówek, koszt:199 zł (za parę)

Na strzelnicy otwartej instruktorzy, przekażą wiedzę i umiejętności z zakresu posługiwania się bronią palną. Czas trwania rozpoczyna się o pełnej godzinie i na parę wynosi max. 60 minut lub do wyczerpania amunicji. Uwaga! Oferta skierowana wyłącznie do osób pełnoletnich. Organizator na 1 parę zapewnia: podstawowe szkolenie strzeleckie z zasad użytkowania broni palnej oraz podstawowych technik strzeleckich, indywidualnego instruktora, ochronę wzroku i słuchu, wynajem strzelnicy, tarcze oraz amunicję 32 sztuki.

Rezerwacja tel. 601 705 047, wiecejnizstrzelanie@gmail.com, www.wiecejnizstrzelanie.pl 

 

Aleja Projektantów – targi mody niezależnej

Aleja Projektantów – targi mody niezależnej

13 lutego, godz. 10.00-21.00, Aleja Bielany, Bielany Wrocławskie, ul. Czekoladowa 7-9, wstęp wolny

„Aleja projektantów” to nowe, cyklicznie, weekendowe targi niezależnej mody, skupiające polskich projektantów kolekcji damskich, męskich i dziecięcych, odbywające się w Alei Bielany. 

Podczas targów będzie można kupić, bezpośrednio od polskich twórców, m.in: odzież, obuwie, biżuterię, dodatki, akcesoria.

Najbliższe targi: 13-14 lutego oraz 12-13 marca.

 

Wrocławskie Spotkania Niezwykłości

Wrocławskie Spotkania Niezwykłości

12-14 lutego, godz. 10.00-18.00, Hala Stulecia, bilety: 10-12 zł

Impreza gromadząca producentów rękodzieła, zdrowej żywności czy też wyrobów regionalnych, jak również specjalistów z dziedziny medycyny niekonwencjonalnej i naturalnych metod zapobiegania chorobom, ezoteryki, astrologii oraz wszystkich których działalność ma związek z tematyką ekologiczną. Mozna kupić oryginalne rękodzieła czy też biżuterię naturalną bezpośrednio od wytwórców, zioła, przyprawy i sprzęt do relaksacji. Będą konkursy z nagrodami, seanse hipnozy, wykłady, warsztaty jogi, pokazy umiejętności i inne.

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

 • Zwiedzanie Starówki – sobota, godz. 9.00-12.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Lodowiska we Wrocławiu

Lodowiska we Wrocławiu

Działa wszystkich pięć lodowisk: dwa kryte (hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska) oraz ślizgawki pod chmurką: na pergoli przy Hali Stulecia, przy Stadionie oraz przy ul. Brücknera.

Ceny, godziny otwarcia.

 

Wystawa klocków Lego na Stadionie Wrocław - ostatni weekend

Wystawa klocków LEGO na Stadionie Wrocław – ostatni weekend

do 14 lutego, godz. 9.00-21.00, Stadion Wrocław, aleja Śląska 1, bilety: o 15 zł

Eksponaty prezentują postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Są też znane postaci wykonane z klocków, makieta bitwy morskiej pod Oliwą i wiele innych. Aby uniknąć stania w kolejce po bilet – polecamy internetową rezerwację wejściówek.

Więcej informacji.

 

Zestaw filmów krótkich: Wyobraźnia

Zestaw filmów krótkich: Wyobraźnia

13 lutego, godz. 12.00, Kino Nowe Horyzonty

Zestaw filmów animowanych, które ukazują młodym widzom złożony świat wyobraźni filmowych bohaterów, ale też twórców filmowych.

W zestawie:
- Gruffalo / The Gruffalo, reż. Max Lang, Jakob Schuh, Wielka Brytania 2009, 24'
- Słoń i rower / Le vélo de lʼéléphant, reż. Olesya Shchukina, Francja 2014, 9'
- List / Messages dans l'air, reż. Isabelle Favez, Szwajcaria 2015, 6'
- Mały ptaszek i wiewiórka /Der kleine Vogel und das Eichhörnchen, reż. Lena von Dohren, Szwajcaria 2015, 5'
- Raz, dwa trzy - drzewo patrzy! /One, Two, Tree, reż. Yulia Aronova, Francja 2015, 7'.

 

Rzeźbotektura – warsztaty rodzinne w ramach wystawy „Brzmienia”

Rzeźbotektura – warsztaty rodzinne w ramach wystawy „Brzmienia”

13 lutego, godz. 11.00-13.00, BWA Galeria Awangarda, wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy

Eduardo Chillida to nie tylko rzeźbiarz, ale także twórca niesamowitych rysunków i grafik. Gdy przyjrzymy się dokładnie tym geometrycznym kształtom w czerni i bieli, zobaczymy, że mają wiele wspólnego z architekturą. Dlatego też zainspirujemy się nimi przy tworzeniu naszych rzeźbotekturowych konstrukcji.

Zgłoszenia: Nie ma ograniczeń wiekowych. Należy przesłać e-maila ze zgłoszeniem na adres: 3d@bwa.wroc.pl (w tytule wpisując: RZEŹBOTEKTURA; należy podać imiona i nazwiska członków zespołu rodzinnego oraz wiek dzieci).

 

Sensoplastyka dla najmłodszych w Centrum Kultury „Zamek”

Sensoplastyka dla najmłodszych w Centrum Kultury „Zamek”

13 lutego, godz. 11.00, 13.00, pl. Świętojański 1

Centrum Kultury „Zamek” zaprasza na twórczą zabawę dzieci i rodziców: sensoplastyka dla maluchów oraz sensoplastyka muzyczna dla dzieci w wieku 4-8 lat. Warsztaty z sensoplastyki to podróż w krainę zmysłów oraz wolnego wyboru. To zajęcia, na których zarówno dzieci, jak i dorośli uwolnią twórczą energię. Na warsztatach wykorzystywane są materiały spożywcze o różnych strukturach i konsystencjach. Dla starszych dzieci organizatorzy przygotowali muzyczną odmianę sensoplastyki, podczas której dzieci będą tworzyły w oparciu o dany materiał muzyczny.

Cena zajęć to 20 zł (rodzic + dziecko). Obowiązują rezerwacje, tel. 71 349 32 81 wew. 29 lub e-mailem: info@zamek.wroclaw.pl.

 

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium

13 lutego, Humanitarium, ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147a, bilety od 10 zł

W walentynkowy weekend w HUMANITARIUM odwiedzający będą mogli przyjrzeć się z bliska SERCU. Wszystkie zajęcia odbywające się w ten weekend będą miały walentynkowy charakter.

Rezerwacje miejsc na stronie Humanitarium.

sobota, 13 lutego

 • godz.  11.15, 12.15, 14.15, 16.15  Pączkowe laboratorium. Młodzi laboranci dowiedzą się, w jaki sposób powstają perfumy i czym są olejki eteryczne. Dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat wraz z opiekunami.
 • godz. 13.15, 15.15 – Ciastolina. Najmłodsi naukowcy będą tworzyć kolorową masę, z której następnie powstaną różnorodne przedmioty i postacie zabierane do domu. Dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat.
 • godz. 17.00 Sekcja Serce. Każdy uczestnik tych zajęć będzie miał niecodzienną możliwość wzięcia udziału w preparowaniu prawdziwego serca. Zajęcia dla młodzieży w wieku od 12 lat oraz osób dorosłych.

 

Bezpłatne wykłady w Muzeum Narodowym

Bezpłatne wykłady w Muzeum Narodowym

13 lutego, godz. 12.00, sala 116, wstęp wolny

„Rzeźba w przestrzeni. O twórczości Katarzyny Kobro” – wykład. Wykład Iwony Gołaj przybliży publiczności twórczość Katarzyny Kobro – jednej z najwybitniejszych i jednocześnie najtragiczniejszych postaci w polskiej sztuce XX w . Rzeźbiarka pozostawiła ilościowo niewielki, ale artystycznie doniosły dorobek. Częściowo został on zrekonstruowany po jej śmierci, aby w pełni poznać innowacyjność i odwagę jej myśli.

 

Poranki w Multikinie: Agi Bagi (cz.I)

Poranki w Multikinie: Agi Bagi (cz. I)

13-14 lutego, godz. 10.30, Mulitikino: Arkady Wrocławskie, Pasaż Grunwaldzki, bilety 12 zł

Podczas pokazów o 10.30 dzieci zobaczą I i II część projektu „Agi Bagi”. Dzieci mają możliwość obejrzenia swoich ulubionych bohaterów na wielkim ekranie oraz dodatkowo w wybranych kinach skorzystać z licznych atrakcji. Filmy dla dzieci powyżej 2 lat.

„Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. 

 

Wystawa: Edward Dwurnik – „Miłość”

Wystawa: Edward Dwurnik – „Miłość”

Centrum Kultury „Zamek”, wystawa do 29 lutego, wstęp: 7/5 zł

Wybór obrazów i rysunków, dokonany przez kurator wystawy, Annę Paleczek-Szumlas, jest subiektywny, jednak stanowi przekrój przez kilka etapów twórczości Dwurnika. Poza tym na wystawie znajdą się także wielkoformatowe prace artysty m.in obraz zacytowany w tytule całej wystawy – „Miłość".

Edward Dwurnik (ur. 1943 r.) to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych, współczesnych artystów polskich. Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę. W ciągu niemal półwiecza Dwurnik namalował blisko 5000 obrazów, stworzył około 14 000 prac na papierze i niemal 3500 grafik.

 

Wystawa „Made in Europe”. 25 lat nagrody Mies van der Rohe Award

Wystawa „Made in Europe”. 25 lat nagrody Mies van der Rohe Award

do 13 marca, Muzeum Architektury, Bernardyńska 5, wernisaż godz. 12.00

Wystawa poświęcona najważniejszej europejskiej nagrodzie w dziedzinie współczesnej architektury. Podsumuje 25 lat konkursu w blisko 150 modelach architektonicznych oraz 3000 wizualizacjach projektów zgłoszonych od 1988 roku.

Made in Europe to jedno z głównych wydarzeń Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Dotychczas wystawa prezentowana była jedynie podczas ostatniego Biennale w Wenecji w Palazzo Michiel oraz w Szanghaju w ramach programu Shanghai Urban Space Art Season 2015.

 

Targi mieszkaniowe nowy dom nowe mieszkanie 2016

Targi mieszkaniowe: Nowy Dom, Nowe Mieszkanie 2016

13 lutego, od 10.00 do 17.00, Hala Stulecia, wstęp wolny

Targi Mieszkaniowe Murator EXPO znane są z kompleksowej oferty wystawców, doskonałej promocji oraz programu poradniczego o wyjątkowych walorach edukacyjnych, skierowanego do zwiedzających. Targom towarzyszyć będzie bogaty program prelekcji i wykładów. Goście wezmą udział w otwartych wykładach prowadzonych przez niezależnych specjalistów. Udział w wykładach, prelekcjach i debatach jest bezpłatny. Dla najmłodszych gości przygotowano fachową opiekę i profesjonalnie wyposażony kącik zabaw.

 

STYlove Walentynki w Galerii Dominikańskiej

STYlove Walentynki w Galerii Dominikańskiej

13 lutego, godz. 13.00-18.00, Galeria Dominikańska, poziom -1, wstęp wolny

Każda z przybyłych par będzie miała możliwość wykonania pamiątkowego flipbooka, czyli niewielkiej, 60-stronicowej książeczki, której szybkie przewracanie stron stwarza iluzję ruchu.

Tworzenie jej zajmuje tylko kilka minut i polega na nagraniu krótkiego filmiku, który później zostanie rozłączony na pojedyncze klatki i wydrukowany na papierze. Zaraz potem można odebrać gotowego flipbooka i zabrać go ze sobą do domu. Na zakończenie będzie można także wykonać i wydrukować pamiątkowe zabawne zdjęcie w fotobudce. 

 

Może morze – spektakl w Teatrze Lalek

Może morze – spektakl w Teatrze Lalek

13 lutego, godz. 13.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny

Przedstawienie o nietypowej parze przyjaciół i ich nocnej wędrówce przez świat. Topiący się Bałwan i jego towarzysz Marchewka filozoficznie, przewrotnie i z dystansem opowiadają widzom o życiu i o tym, co bywa w nim ważne.

 strona organizatora 

 

Och, Emil! – spektakl dla dzieci

Och, Emil! – spektakl dla dzieci

sobota, godz. 15.00, Wrocławski Teatr Lalek, bilety: 25 zł/20 zł (ulgowy)

Zabawny spektakl na motywach uwielbianej przez dzieci powieści Astrid Lindgren Emil ze Smalandii. Tytułowy bohater, energiczny i nieco niesforny mały chłopiec, nieustannie zaskakuje rodziców swoimi pomysłami. Chciałby zostać chlubą rodziny, „kimś najważniejszym na świecie”, ale nie jest jeszcze pewien, kim: żołnierzem, szybkobiegaczem, wszystkozjadaczem... a może lekarzem? Na szczęście sprytni rodzice potrafią odpowiednio wykorzystać niespożytą energię malca, tłumacząc mu, że każda wielka kariera zaczyna się w szkole. 

Dla dzieci powyżej 4. roku życia.

 

Wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”

Wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”

do 14 maja, piątek-sobota godz. 10.00-17.00, Muzeum Miejskie Wrocławia, Stary Ratusz, bilety: 7/5/10 zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury – krajobraz, język, sztuka, nauka, architektura, religia i spotkanie – które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych artefaktów regionu. Wystawa będzie miała charakter interaktywny (w przestrzeni wystawy znajdzie się m.in. ścieżka edukacyjna w formie gry), co jeszcze dodatkowo ma zachęcić odbiorców do odkrywania bogactwa kulturowego Dolnego Śląska.

Na wystawie prezentowane są takie sekcje jak: krajobraz, „Śląsk – językowa wieża Babel”sztuka dawnego Wrocławia, nauka, religia, architektura i spotkania. Więcej o wystawie.

 

Oprowadzanie po wystawie Eduardo Chillidy Brzmienia

Oprowadzanie po wystawie Eduardo Chillidy Brzmienia

13 lutego, godz. 16.30, BWA Galeria Awangarda, ul. Wita Stwosza 32

Oprowadzanie odbędzie się w języku polskim – wstęp wolny, poprowadzi je specjalnie przygotowana przez kuratorów Klementyna Sęga. 

Więcej informacji: oprowadzanie.chillida@bwa.wroc.pl. Jest to jedno z wielu planowanych oprowadzań, które odbędą się w ramach wystawy.

 

Karnawałowy Maraton Zumby

Karnawałowy Maraton Zumby

13 lutego, godz. 17.00-20.00, Wrocławskie Centrum Treningowe Spartan ul. Krajewskiego 2, opłata startowa 30 zł

Karnawałowy Maraton Zumby to, jak piszą organizatorzy: „niesamowita impreza, gwarancja świetnej atmosfery i tańca”. Maraton dla każdego: 3 godziny zabawy w karnawałowych i latynoskich rytmach. Maraton poprowadzą doświadczeni trenerzy zumby: Ola, Jacek, Tomek i Ania. Dla każdego uczestnika pakiet startowy (torba sportowa, owoce, woda mineralna, dyplom pamiątkowy). 

 

Warszaty bollywood dance

Warszaty bollywood dance

sobota 13 lutego, godz. 17.00 - 19.00, Szkoła Tańca An Najma, ul.Krasińskiego 15a/2, koszt warsztatu 50 zł

Druga edycja warsztatów tańca Bollywood oraz projekcja filmu w An Najmie. W ciągu pierwszych 2 godzin uczestnicy nauczą się podstawowych ruchów w tańcu Bollywood oraz choreografii. Poznają smaki i kolory indyjskich filmów popularnych - warsztaty zapewnią ogromną dawkę pozytywnych emocji, mnóstwo wspaniałej zabawy oraz solidną porcję tanecznych podstaw Bollywoodu.

Dla posiadaczy kart Multisport, OK System i FitFlex pierwsza godzina gratis - koszt warsztatu 35zł. zapisy: 608 556 761 lub info@an-najma.pl

 

Kabaret Skeczów Męczących w WCK

Kabaret Skeczów Męczących w WCK

13 lutego, godz. 17.00, 19.00, Wrocławskie Centrum Kongresowe, ul. Wystawowa 1

Kabaret wraca ze zdwojoną mocą. W najnowszym spektaklu nie zabraknie niczego, z czego zna i ceni ich każdy kabaretowy widz w kraju. Będą megawaty energii płynącej ze sceny, będą uwielbiane przez publiczność, nietuzinkowe postacie, grane przez Jarosława Sadzę, a przede wszystkim nowe, nie emitowane w tv skecze. To największa dotychczasowa produkcja kabaretu.

 

Dziwne losy Jane Eyre – transmisja spektaklu z Nationale Theatre

Dziwne losy Jane Eyre – transmisja spektaklu z Nationale Theatre

13 lutego, godz. 18.00, Kino Nowe Horyzonty

Już prawie 170 lat historia biednej dziewczyny Jane Eyre napisana przez Charlotte Brontë pozostaje inspirującą i pionierską wypowiedzią na temat walki kobiety o wolność i spełnienie własnych marzeń i dążeń. Ta teatralna adaptacja arcydzieła Brontë po raz pierwszy została wystawiona w ub. roku przez teatr Bristol Old Vic. Teraz reżyserka Sally Cookson przenosi swoją inscenizacje na scenę National Theatre i skraca do jednego, ekscytującego, pełnego wrażeń wieczoru. 

 

Spektakl: „d:Amore” w Imparcie

Spektakl: „d:Amore” w Imparcie

13 lutego, godz. 18.00, Impart, ul. Mazowiecka 17, bilety w cenie 30 zł

Spektakl muzyczny „d:Amore” w reżyserii Nicoli  Palladiniego to widowisko, które dowodzi, że o sztuce najlepiej mówi się sztuką. Nierozerwalną częścią składową przedstawienia są oczywiście wyjątkowe utwory powstałe właśnie w latach 60. – Dalidy, Elvisa Presley'a, The Beatles czy Roberty Flack.

 

„Moja Miłość” – koncert Michała Bajora

„Moja Miłość” – koncert Michała Bajora

13 lutego, godz.18.00, Sala Koncertowa Radia Wrocław, al. Karkonoska, bilety 75 zł na biletin.pl

Walentynkowe  spotkanie z Michałem Bajorem i piosenkami z jego najnowszej płyty „Moja Miłość”. Artysta, choć trudno w to uwierzyć, wzrusza i czaruje swoim śpiewem już od ponad 40 lat. Potrafi, jak nikt inny, łączyć oryginalny styl z najwyższą jakością. „Moja miłość” to 19. płyta w jego dyskografii i zarazem trzecie spotkanie mistrza interpretacji z mistrzem słowa – Wojciechem Młynarskim. Większość z nich to wielkie przeboje, trwale zapisane w historii polskiej muzyki rozrywkowej i sercach kilku pokoleń słuchaczy.

 

Umiłowanie / Dead Walk Love

Umiłowanie/Dead Walk Love

13 lutego, godz. 19.00, Teatr Pieśni Kozła, ul. Purkyniego 1, bilety: 40/20 zł

Jest to rzecz o relacji mężczyzny i kobiety, w marszu ku śmierci, którą sami wybrali. Dusze ich po śmierci ujrzą znów dawny biedny pokoik, służący im za całe domostwo. Trzynaście metrów kwadratowych szczęścia i nieszczęścia, naznaczonych przez ducha zniszczenia w ciągu jednej nocy. W wydarzeniu teatralnym, artyści próbuja w kilkunastu migawkach zawrzeć wizerunki nieszczęsnej pary, zmierzającej ku chwili „zero”, a także patrzących na nią już z perspektywy grobu. Strona organizatora

 

Wieczór autorski – Wojciech Jan Podgórny

Wieczór autorski – Wojciech Jan Podgórny

13 lutego, godz. 19.00, Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21

Wojciech Jan Podgórny – poeta, muzyk, kucharz. Swoje muzyczne upodobanie odnalazł i rozpowszechnia poprzez poezję śpiewaną. Współzałożyciel zespołu „Drzazgi”. Człowiek z piórem, który często zamyka się w gitarze, ale ona nie jest jedyną jego miłością. Waltornia to kolejny instrument, który chce wprowadzić w krainę poezji śpiewanej.

 

Wojtek Pilichowski Band w CK „Zamek”

Wojtek Pilichowski Band w CK „Zamek”

13 lutego, godz. 19.00, Centrum Kultury „Zamek” w Leśnicy

Wojtek Pilichowski jest gitarzystą basowym. Pierwszą solową płytę nagrał w 1994 roku. Do tej pory wydał ich 8 plus 4 koncertowe. Nakład wszystkich przekroczył 100 tys. egzemplarzy. Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 200 albumów, z czego większość z największymi gwiazdami polskiej sceny, takimi, jak np. Jan Borysewicz. 

 

Koncert: Kamil Borkowski w galerii Ślimak

Koncert: Kamil Borkowski w galerii Ślimak

13 lutego, godz. 19.00, Galeria Sztuki Ślimak, ul. Łokietka 3, wstęp wolny

„Nieślubne dziecko Kuby Sienkiewicza i Boba Dylana, z nie prawego i nie lewego łoża – grające samo ze sobą w zespole w przeróżnych stylistykach – od alternatywy, poprzez poezję śpiewana, piosenkę autorską, aż po repertuar kabaretowy. Niestrudzony głos ofiar i sprawozdawca czasów Festung Breslau, pieśniarz, poeta, który przeszedł sam siebie pod przejściem Świdnickim we Wrocławiu, a podczas jego występów wszystkie chwyty są dozwolone –  oto Kamil Borkowski” – piszą organizatorzy.

 

Stefano Barneschi i uczestnicy Akademii Mozartowskiej w NFM

Stefano Barneschi i uczestnicy Akademii Mozartowskiej w NFM

sobota, 13 lutego, godz. 19.00, Narodowe Forum Muzyki, pl. Wolności 1, bilety: 10-60 zł

W wykonaniu uczestników kursów mistrzowskich w ramach Akademii Mozartowskiej zabrzmi nie tylko dworska muzyka rozrywkowa, za którą Wolfganga Amadeusa Mozarta kochała arystokracja i mieszczanie. Program koncertu obejmuje również muzykę sakralną mistrza, często zapomnianą poza słynnymi: Mszą c-moll KV427 i Requiem d-moll KV 626.

Wykonawcy:

Stefano Barneschi – skrzypce, prowadzenie
Marco Bianchi – skrzypce
Marcello Scandelli – wiolonczela
Soliści, chór i orkiestra – uczestnicy Akademii Mozartowskiej

 

Safe house – premiera spektaklu

Safe house – premiera spektaklu

13 lutego, godz. 20.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44-48

Safe house to nazwa zakonspirowanego mieszkania pozostającego w dyspozycji służb wywiadowczych na wrogim terenie. W Teheranie, późną nocą, w budynku przy jednej z głównych ulic dochodzi do zagadkowego spotkania. Podczas kolacji wydanej przez rezydentkę izraelskiego wywiadu spotkają się: emerytowany Nazista, szef siatki terrorystycznej, funkcjonariusz irańskiej policji, płatny morderca Mossadu oraz znana aktorka filmów porno z Tokio. Wszyscy się świetnie znają. Wszystko jednak mocno się skomplikuje, gdy dom otoczy tajna policja irańska, a w środku pojawi się tajemnicza kobieta z Rygi. strona organizatora

 

Blind Cow, Czwarty poziom i Upiór w klubie Alive

Blind Cow, Czwarty poziom i Upiór w klubie Alive

13 lutego, godz. 20.00, Alive Klub Muzyczny, ul. Kolejowa 12, wstęp wolny

Blind Cow – trio z Wrocławia, któremu nie jest łatwo przypiąć łatkę określającą muzyczny styl. W ich muzyce dopatrzeć się można wpływów muzyki grunge, rocka alternatywnego i hard rocka.Siła zespołu leży w naturalności, doskonałym zgraniu i osobowości wokalisty.

Czwarty poziom – Powstali w 2012 roku. Grają rock & roll.

Upiór – kapela z Wrocławia założona w 2013 roku. Zespół wykonuje utwory ACDC, nie zawsze idąc w stronę doskonałego skopiowania czy też odtworzenia oryginału. 

Niedziela, 14 lutego 2016 r.


Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

Wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

codziennie w godz. 9.00-17.00, bilety: 5/8/10 zł

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Hali Stulecia powstała niezwykła instalacja, której głównym elementem jest przestrzenny model XVIII-wiecznego Lwowa, zbudowany z wielką dbałością o szczegół, przez architekta  i historyka, Janusza Witwickiego. Ekspozycji towarzyszy nowoczesna, multimedialna oprawa, przybliżająca zwiedzającym zarówno postać twórcy, jak i dramatyczne, powojenne losy zabytkowego modelu miasta. Wystawa  powstała we współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, którego władze udostępniły ze swoich zbiorów bezcenny model makiety.

 

Filmowe poranki – Zakochani animowani

Filmowe poranki – Zakochani animowani

14 lutego, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Wielka miłość wymaga czasem wielkich poświęceń. Przekonają się o tym nasi bohaterowie, którzy staną w obliczu wielu wyzwań, a wszystko to, by być już zawsze ze swoimi ukochanymi. Po projekcji warsztaty: Akcja edukacja z Teatrem Pantomimy.

W programie: Opowiedz nam coś Milu – Zakochani z Plouhinec, Bajki Bolka i Lolka – Uwięziona królewna, Opowiedz nam coś Milu – Zakochani z dwóch wysp Reksio swat.

 

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

do 14 maja, godziny otwarcia: niedziela 10.00-18.00, ratusz, bilety: normalny 7 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny 10 zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury, które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych zabytków regionu. Dzieci będą miały okazję poznać sztukę poprzez zabawę w nietypową układankę. Twórcy wystawy podzielili na fragmenty poliptyk „Zwiastowania z jednorożcem”. Trzeba z nich ułożyć cały ołtarz, a potem poszukać jednorożca.

Więcej o wystawie i 7 cudach

 

Wystawa zwierząt egzotycznych ZOO TEAM

Wystawa zwierząt egzotycznych ZOO TEAM

do 14 lutego, godz. 10.00-17.00, Dworzec Świebodzki, pl. Orląt Lwowskich 20A, bilety od 10 zł

Dla małych i dużych pasjonatów zwierząt egzotycznych udostępnionych będzie około 100 wyjątkowych okazów. Można poznać wiele ciekawostek, przyjrzeć się zwierzętom z bliska, a wybrane okazy głaskać lub brać na ręce. Jest też możliwość robienia sobie pamiątkowych zdjęć. Organizatorzy zapraszają osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane takie jak szkoły i przedszkola.

Bilety: 10 zł dziecięcy, 12 zł emeryci, renciści, uczniowie, 15 zł osoby dorosłe, 35 zł bilet rodzinny, grupowy: 10 zł dorośli, 8 zł dzieci

 

Walentynkowe Strzelanie z Broni Palnej

Walentynkowe strzelanie z broni palnej

14 lutego, godz. 9.00-17.00, strzelnica Bronówek, koszt: 199 zł 

Na strzelnicy otwartej instruktorzy, przekażą wiedzę i umiejętności z zakresu posługiwania się bronią palną. Czas trwania rozpoczyna się o pełnej godzinie i na parę wynosi max. 60 minut lub do wyczerpania amunicji. Uwaga! Oferta skierowana wyłącznie do osób pełnoletnich. Organizator na 1 parę zapewnia: podstawowe szkolenie strzeleckie z zasad użytkowania broni palnej oraz podstawowych technik strzeleckich, indywidualnego instruktora, ochronę wzroku i słuchu, wynajem strzelnicy, tarcze oraz amunicję 32 sztuki. Rezerwacja tel. 601 705 047, wiecejnizstrzelanie@gmail.com;  www.wiecejnizstrzelanie.pl 

 

Rodzinne warsztaty walentynkowe BAWIM BAWIM

Rodzinne warsztaty walentynkowe BAWIM BAWIM

14 lutego, godz. 10.00, CRZ Krzywy Komin, Dubois 33-35A, bilety od 30 zł

Jedyne miejsce, gdzie pobawicie się wspólnie z najmłodszymi dziećmi od 1. roku życia do 5/6 lat. Rodzice aktywnie spędzą czas z dziećmi. Będą wspólne zabawy, tańce, puszczanie baniek i walentynkowa niespodzianka. Zajęcia w sali przystosowanej dla dzieci, z muzyką dla dzieci. Zabawa potrwa 45 minut. W programie przewidziane są 3 terminy (10.00, 11.00 i 12.00), ale w zależności od frekwencji, warsztaty mogą zostać zredukowane do godz. 10.00 i 11.00. Cena warsztatów 30-60 zł. Więcej na www.bawim-bawim.pl

 

Och, Emil! – spektakl dla dzieci

Och, Emil! – spektakl dla dzieci

niedziela godz. 11.00, Wrocławski Teatr Lalek, bilety 25 zł/20 zł (ulgowy)

Zabawny spektakl na motywach uwielbianej przez dzieci powieści Astrid Lindgren Emil ze Smalandii. Tytułowy bohater, energiczny i nieco niesforny mały chłopiec, nieustannie zaskakuje rodziców swoimi pomysłami. Chciałby zostać chlubą rodziny, „kimś najważniejszym na świecie”, ale nie jest jeszcze pewien, kim: żołnierzem, szybkobiegaczem, wszystkozjadaczem... a może lekarzem? Na szczęście sprytni rodzice potrafią odpowiednio wykorzystać niespożytą energię malca, tłumacząc mu, że każda wielka kariera zaczyna się w szkole. 

Dla dzieci powyżej 4. roku życia. 

 

Aleja Projektantów – targi mody niezależnej

Aleja Projektantów – targi mody niezależnej

14 lutego, godz. 10.00-20.00, Aleja Bielany, Bielany Wrocławskie, ul. Czekoladowa 7-9, wstęp wolny

„Aleja projektantów” to nowe, cyklicznie, weekendowe targi niezależnej mody, skupiające polskich projektantów kolekcji damskich, męskich i dziecięcych, odbywające się w Alei Bielany. 

Podczas targów będzie można kupić, bezpośrednio od polskich twórców, m.in: odzież, obuwie, biżuterię, dodatki, akcesoria.

Najbliższe targi: 13-14 lutego oraz 12-13 marca.

 

Wrocławskie Spotkania Niezwykłości

Wrocławskie Spotkania Niezwykłości

14 lutego, godz. 10.00-18.00, Hala Stulecia, bilety 10-12 zł

Impreza gromadząca producentów rękodzieła, zdrowej żywności czy też wyrobów regionalnych, jak również specjalistów z dziedziny medycyny niekonwencjonalnej i naturalnych metod zapobiegania chorobom, ezoteryki, astrologii oraz wszystkich których działalność ma związek z tematyką ekologiczną. Mozna kupić oryginalne rękodzieła czy też biżuterię naturalną bezpośrednio od wytwórców, zioła, przyprawy i sprzęt do relaksacji. Będą konkursy z nagrodami, seanse hipnozy, wykłady tematyczne, warsztaty jogi, pokazy umiejętności i inne.

 

Filmowe poranki ze Scooby-Doo

Filmowe poranki ze Scooby-Doo

14 lutego, godz. 10.30, Helios Magnolia, ul. Legnicka, Helios Aleja Bielany, bilety 15 zł

Są oczywiście „walentynki”, więc każdy młody uczestnik Filmowych Poranków ze Scooby-Doo może spodziewać się walentynkowej niespodzianki. Dla dzieci od lat 4. Seans rozpoczynają kilkunastominutowe konkursy z nagrodami. 

W programie: Dziki Ród, Ucieczka z tajemniczego dworu, Pieśń syreny, Płaczący Klaun .

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

 • Od Rynku do Sky Tower – niedziela, godz. 9.00-11.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Lodowiska we Wrocławiu

Lodowiska we Wrocławiu

Działa wszystkich pięć lodowisk: dwa kryte (hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska) oraz ślizgawki pod chmurką: na pergoli przy Hali Stulecia, przy Stadionie oraz przy ul. Brücknera.

Ceny, godziny otwarcia.

 

Wystawa klocków Lego na Stadionie Wrocław - ostatni weekend

Wystawa klocków Lego na Stadionie Wrocław - ostatni weekend

do 14 lutego, godz. 9.00-21.00, Stadion Wrocław, Aleja Śląska 1, bilety od 15 zł

Eksponaty prezentują postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Są też znane postaci wykonane z klocków, makieta bitwy morskiej pod Oliwą i wiele innych. Aby uniknąć stania w kolejce po bilet - polecamy internetową rezerwację wejściówek.

Więcej informacji.

 

Motoryzacyjne walentynki

Motoryzacyjne walentynki

14 lutego, godz. 11.00 - 15.00, Tor Rakietowa, koszt 150 zł od pary

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy we Wrocławiu zaprasza na walentynki na torze. W pakiecie są między innymi: próba czasowa (własnym samochodem), troleje, test centrum handlowego i symulatory.

Zgłoszenia: sylwia@odtjwroclaw.pl. Więcej informacji pod numerem tel. 696468129

 

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium

14 lutego, Humanitarium, ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147 a, bilety od 10 zł

W walentynkowy weekend w HUMANITARIUM odwiedzający będą mogli przyjrzeć się z bliska SERCU. Wszystkie zajęcia odbywające się w ten weekend będą miały walentynkowy charakter.

Rezerwacje miejsc na stronie Humanitarium.

niedziela, 14 lutego

 • godz. 11.15, 12.15, 14.15, 16.15 Mydełka w kształcie serca. Warsztat oferuje możliwość poznania składu mydła kosmetycznego. Zajęcia dla dzieci od 4 do 10 lat.
 • godz. 13.15, 15.15 – Glicerynowe stwory. Mali naukowcy zamieniają tajemniczą żelową substancję w przyjazne stworki. Warsztaty dla całych rodzin i dzieci w wieku od 5 do 9 lat.
 • godz. 17.00 Sekcja Serce. Każdy uczestnik tych zajęć będzie miał niecodzienną możliwość wzięcia udziału w preparowaniu prawdziwego serca. Uczestnicy mogą liczyć na niezapomniane wrażenia, których jeszcze nie było. Towarzyszyć sekcji będą ciekawe prelekcje, podczas których każdy skonfrontuje z praktyką swoją wiedzę na temat serca. Zajęcia dla młodzieży w wieku od 12 lat oraz osób dorosłych.

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

14 lutego, godz. 10.00-16.00, każda niedziela przez cały rok, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny

W każdą niedzielę przez cały rok kilkudziesięciu wystawców oferuje wysokiej jakości produkty polskie i zagraniczne oraz wyroby certyfikowane. Na Bazarze znaleźć można produkty wytwarzane w tradycyjny, nieprzemysłowy sposób. Bazarowy koszyk wypełnić można wiejską śmietaną, kremowym masłem, twarożkiem, krowim i kozim mlekiem, ekologicznym drobiem, certyfikowanymi warzywami, przetworami, miodami, olejami, przyprawami, sokami, serami, wędlinami, wypiekami i innymi rarytasami.

 

Poranki w Multikinie: Agi Bagi (cz.I)

Poranki w Multikinie: Agi Bagi (cz. I)

14 lutego, godz. 10.30, Mulitikino: Arkady Wrocławskie, Pasaż Grunwaldzki, bilety 12 zł

Podczas pokazów o 10.30 dzieci zobaczą I i II część projektu „Agi Bagi”. Dzieci mają możliwość obejrzenia swoich ulubionych bohaterów na wielkim ekranie oraz dodatkowo w wybranych kinach skorzystać z licznych atrakcji. Filmy dla dzieci powyżej 2 lat.

„Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. 

 

Walentynki w Cocofli

Walentynki w Cocofli

14 lutego, godz. 11.00, Cocofli, ul. Włodkowica 9, wstęp wolny

Kolejne warsztaty dla dzieci w Cocofli odbędą się w walentynki, czyli w Święto Zakochanych. Uczestnicy wraz z prowadzącą będą się starali rozwiązać odwieczną zagadkę i odpowiedzieć sobie na pytania, czy serduszka i buziaki to miłość i co to jest zakochanie.

 

Zestaw filmów krótkich: Wyobraźnia

Zestaw filmów krótkich: Wyobraźnia

14 lutego, godz. 13.00, Kino Nowe Horyzonty

Zestaw filmów animowanych, które ukazują młodym widzom złożony świat wyobraźni filmowych bohaterów, ale też twórców filmowych.

W zestawie:
- Gruffalo / The Gruffalo, reż. Max Lang, Jakob Schuh, Wielka Brytania 2009, 24'
- Słoń i rower / Le vélo de lʼéléphant, reż. Olesya Shchukina, Francja 2014, 9'
- List / Messages dans l'air, reż. Isabelle Favez, Szwajcaria 2015, 6'
- Mały ptaszek i wiewiórka /Der kleine Vogel und das Eichhörnchen, reż. Lena von Dohren, Szwajcaria 2015, 5'
- Raz, dwa trzy - drzewo patrzy! /One, Two, Tree, reż. Yulia Aronova, Francja 2015, 7'.

 

Wystawa: Edward Dwurnik – „Miłość”

Wystawa: Edward Dwurnik – „Miłość”

Centrum Kultury „Zamek”, wystawa do 29 lutego, wstęp 7/5 zł, w Walnetynki dla par wstęp wolny

Wybór obrazów i rysunków, dokonany przez kurator wystawy, Annę Paleczek-Szumlas, jest subiektywny, jednak stanowi przekrój przez kilka etapów twórczości Dwurnika. Poza tym na wystawie znajdą się także wielkoformatowe prace artysty m.in obraz zacytowany w tytule całej wystawy – „Miłość".

Edward Dwurnik (ur. 1943 r.) to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych, współczesnych artystów polskich. Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę. W ciągu niemal półwiecza Dwurnik namalował blisko 5000 obrazów, stworzył około 14 000 prac na papierze i niemal 3500 grafik.

 

Wystawa „Made in Europe”. 25 lat nagrody Mies van der Rohe Award

Wystawa „Made in Europe”. 25 lat nagrody Mies van der Rohe Award

do 13 marca, Muzeum Architektury, Bernardyńska 5, wernisaż godz. 12.00

Wystawa poświęcona najważniejszej europejskiej nagrodzie w dziedzinie współczesnej architektury. Podsumuje 25 lat konkursu w blisko 150 modelach architektonicznych oraz 3000 wizualizacjach projektów zgłoszonych od 1988 roku.

Made in Europe to jedno z głównych wydarzeń Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Dotychczas wystawa prezentowana była jedynie podczas ostatniego Biennale w Wenecji w Palazzo Michiel oraz w Szanghaju w ramach programu Shanghai Urban Space Art Season 2015.

 

Dobry Design vol.9 – edycja walentynkowa

Dobry Design vol.9 – edycja walentynkowa

14 lutego, od 12.00 do 19.00, Barbara, ul. Świdnicka, wstęp wolny

Kolejna, walentynkowa edycja  „Dobrego Designu”. Będzie to wyjątkowa impreza bowiem zbiega się z obchodami pierwszej rocznicy targów. Dobry Design to platforma najciekawszych marek młodego designu. Targi i warsztaty, wspólne spotkanie w atmosferze przyjemnego relaksu. Będzie to wspaniała okazja by nabyć oryginalny prezent Walentynkowy, dla tych których kochamy. Planowane są warsztaty graficzne, podczas których uczestnicy samodzielnie stworzą wlentynkowy wzór na papier opakunkowy.

 

Targi mieszkaniowe nowy dom nowe mieszkanie 2016

Targi mieszkaniowe: Nowy dom, Nowe mieszkanie 2016

14 lutego, godz. 10.00-17.00, Hala Stulecia, wstęp wolny

Targi Mieszkaniowe Murator EXPO znane są z kompleksowej oferty wystawców, doskonałej promocji oraz programu poradniczego o wyjątkowych walorach edukacyjnych, skierowanego do zwiedzających. Targom towarzyszyć będzie bogaty program prelekcji i wykładów. Goście poszukujący fachowej rady, wezmą udział w otwartych wykładach, prowadzonych przez niezależnych specjalistów. Udział w wykładach, prelekcjach i debatach jest bezpłatny. Dla najmłodszych gości przygotowano fachową opiekę i profesjonalnie wyposażony kącik zabaw.

 

Zabawa plastyczna „Kapelusze, czapki i berety, czyli co można założyć na głowę”

Zabawa plastyczna „Kapelusze, czapki i berety, czyli co można założyć na głowę”

godz. 12.00, Muzeum Narodowe, wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy pod nr. tel.: 71 372 51 48

Podczas zabawy plastycznej prowadzonej przez Michała Pieczkę dzieci obejrzą kapelusze, berety i czapki z różnych epok ukazane na obrazach w muzeum, a następnie same wykonają z papieru, bibuły i rozmaitych dodatków własne nakrycia głowy.

Zabawa plastyczna przeznaczona dla dzieci w wieku 6-12 lat, obowiązują zapisy w godz. 9.00-15.00 pod nr. tel.: 71 372 51 48. 

 

Niedzielny poranek filmowy we WRO

Niedzielny poranek filmowy we WRO

14 lutego, godz. 12.30, Centrum SZtuki WRO, ul. Widok 7, wstęp wolny

Tym razem dowiemy się, czy ktokolwiek jest w stanie przestraszyć niezwykle odważną myszkę, a następnie, udamy się na wyjątkowo skoczną imprezę urodzinową misiów. Na koniec, trochę bujając w obłokach, pooglądamy gwiazdy przez lunetę w domowym obserwatorium. Po projekcji odbęda się autorskie warsztaty.

Program – Hip Hip i Hurra, seria 2: Kto straszy myszkę odważną, U Misiów na urodzinach, Wielkie małe gwiazd

 

STYlove Walentynki w Galerii Dominikańskiej

STYlove Walentynki w Galerii Dominikańskiej

14 lutego, godz. 13.00-18.00, Galeria Dominikańska, poziom -1, wstęp wolny

Każda z przybyłych par będzie miała możliwość wykonania pamiątkowego flipbooka, czyli niewielkiej, 60-stronicowej książeczki, której szybkie przewracanie stron stwarza iluzję ruchu.

Tworzenie jej zajmuje tylko kilka minut i polega na nagraniu krótkiego filmiku, który później zostanie rozłączony na pojedyncze klatki i wydrukowany na papierze. Zaraz potem można odebrać gotowego flipbooka i zabrać go ze sobą do domu. Na zakończenie będzie można także wykonać i wydrukować pamiątkowe zabawne zdjęcie w fotobudce. 

 

Może morze – spektakl w Teatrze Lalek

Może morze – spektakl w Teatrze Lalek

14 lutego, godz. 13.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny

Przedstawienie o nietypowej parze przyjaciół i ich nocnej wędrówce przez świat. Topiący się Bałwan i jego towarzysz Marchewka filozoficznie, przewrotnie i z dystansem opowiadają widzom o życiu i o tym, co bywa w nim ważne.

 strona organizatora 

 

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

14 lutego, godz. 13.30, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2 (bunkier), wstęp bezpłatny, obowiązuje rejestracja

Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

14.02.2016 – POEZJA W MIEŚCIE

Czy poezję się czyta, czy ogląda? Czy znaleźć ją możemy w książkach, czy na ulicy? Podczas warsztatu uczestnicy obejrzą wystawę Stanisława Dróżdża. Będzie ona dla nich punktem wyjścia do poszukiwania „pojęciokształtów” w przestrzeni publicznej Wrocławia. Praktyczna część warsztatu zostanie poświęcona dekorowaniu miasta słowami.

Zgłoszenia na adres:edukacja@muzeumwspolczesne.pl

 

Walentynkowa zabawa w Auchan

Walentynkowa zabawa w Auchan

14 lutego, godz. 12.00-18.00, Park Handlowy Auchan Bielany

Na specjalnej strzelnicy, w pasażu galerii handlowej, będzie można sprawdzić się w strzelaniu do celu i zdobyć upominek dla bliskiej osoby. Przy użyciu strzał na gumowe przyssawki uczestnicy zabawy spróbują wycelować z 2 metrów w jedno w trzech podwieszonych serc. Szczęśliwcy, którym uda się trafić trzy razy, zdobędą dla ukochanej osoby gigantyczną maskotkę. Ci zaś, którzy trafią do celu dwukrotnie, lub tylko raz, otrzymają odpowiednio maskotkę w kształcie misia lub serca. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy zrobić zakupy w sklepach na terenie galerii. Każde 50 zł to jeden strzał.  

 

Walentynki z FasTracKids

Walentynki z FasTracKids

14 lutego, godz. 14.00 - 16.00, FasTracKids, Sky Tower, ul. Powstańców Śląskich 95, poziom +1

Chcesz spędzić walentyki tylko we dwoje? Możesz zostawić dziecko w centrum FastracKids i mieć czas na zabawe we dwoje. Organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 4-8 lat na niezapomnianą imprezę walentynkową. Zajęcia odpłatne. Więcej szczegółów pod numerem telefonu 71 780 01 90 lub adresem e-mail: topstartkids@gmail.com.

 

Wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”

Wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”

do 14 maja, niedziela, godz. 10.00-18.00, Muzeum Miejskie Wrocławia Stary Ratusz, bilety 7/5/10zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury – krajobraz, język, sztuka, nauka, architektura, religia i spotkanie – które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych artefaktów regionu. Wystawa będzie miała charakter interaktywny (w przestrzeni wystawy znajdzie się m.in. ścieżka edukacyjna w formie gry), co jeszcze dodatkowo ma zachęcić odbiorców do odkrywania bogactwa kulturowego Dolnego Śląska.

Na wystawie prezentowane są takie sekcje jak: krajobraz, „Śląsk – językowa wieża Babel”sztuka dawnego Wrocławia, nauka, religia, architektura i spotkania.

Więcej o wystawie

 

Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znakach pocztowych

Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znaczkach pocztowych

wystawa do 31 marca, niedziela, godz. 10.00-16.00, Muzeum Poczty i Telekomunikacji, ul. Z. Krasińskiego 1, wstęp bezpłatny

Na prezentowanej przez Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu wystawie możemy oglądać walory filatelistyczne, wydane przez państwa, będące organizatorami olimpiad oraz emisje Poczty Polskiej, upamiętniające kolejne Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Ponadto wystawa jest wzbogacona przez eksponaty wypożyczone z Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, takie jak sanie rogate, sanki wyczynowe, łyżwy oraz narty.

 

Wrocławska Gra Walentynkowa

Wrocławska Gra Walentynkowa

14 lutego, godz. 15.00, Park Juliusza Słowackiego (należy być na starcie 15 min wcześniej)

Nietuzinkowy sposób spędzenia tego wyjątkowego Święta Zakochanych. „Zabierz swoją ukochaną osobę/sympatię i sprawdźcie się podczas gry, której planszą będzie samo serce miasta. Czekają na Was zadania, w których będziecie mogli wykazać się kreatywnością, znajomością świata, wiedzą na swój temat, sprytem, odwagą oraz orientacją w miejskiej dżungli” – zachęcają organizatorzy gry. Poza świetną zabawą na każdą parę czeka drobny upominek, a dla najlepszych atrakcyjne nagrody.

Koszt udziału w grze – 95 złotych za parę. Zapisy i bilety – na stronie organizatora. Strona organizatora

 

Edu-AK-cja we Wrocławiu

Edu-AK-cja we Wrocławiu

14 lutego, od 16.00 do 20.00
Wrocławianie spotkają w przestrzeni miejskiej żołnierzy Państwa Podziemnego, dostaną materiały edukacyjne oraz poznają miejsca związane z AK we Wrocławiu. To niecodzienny sposób uczczenia 74. rocznicy powstania Armii Krajowej wypadającej 14 lutego. 

W żołnierzy AK wcielą się osoby ze stowarzyszenia Odra-Niemen, grup rekonstrukcyjnych Patriotyczny Głogów oraz Radosław 44, a także projektu ARADO z Kamiennej Góry.

 • Przed Dworcem Głównym – przy wejściu jest tablica upamiętniająca akcję Armii Krajowej przeprowadzoną na dworcu w 1943 roku.
 • W okolicach pl. Wolnośći – przy Promenadzie Staromiejskiej znajduje się pomnik rotmistrza W. Pileckiego.
 • W Rynku.
 • W okolicach Arkad Wrocławskich

 

One Billion Rising (po polsku Nazywam się Miliard)

One Billion Rising (po polsku Nazywam się Miliard)

14 lutego, godz. 16.00, rynek

One Billion Rising (po polsku Nazywam się Miliard) to ogólnoświatowa kampania społeczna przeciw przemocy wobec kobiet. W Walentynki, 14 lutego o godz. 16.00, na wrocławskim Rynku odbędzie się taneczny protest przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Wcześniej - w piątek i w sobotę - wspólna nauka tańca. Organizatorem wrocławskiej akcji jest Fundacja na Rzecz Równości.

Terminy i miejsca wspólnej nauki tańca:

 • 12 lutego, godz. 18.00, budynek Wydziału Nauk Pedagogicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, ul. Strzegomska 55 (pater), organizator i prowadzenie – Fundacja na Rzecz Równości,
 • 12 lutego, godz. 17.30, Dom Kultury "Bakara", organizator i prowadzenie – Paulina Wojtyło z PW dance - P. Wojtyłło.
 • 13 lutego, godz. 13.00, PPM Zajezdnia przy ul. Legnickiej 65, organizator i prowadzenie – Pink Dance Studio oraz Stowarzyszenie Tratwa.

 

Zakochani we Wrocławiu – walentynki na Rynku

Zakochani we Wrocławiu – walentynki na Rynku

14 lutego, godz. 17.00, Pręgierz, (tam też zbiórka)

Stworzona zostanie oryginalna wrocławska walentynka z ludzi. W ubiegłym roku, udało się zbudować serce z ponad 200 osób. Organizatorzy wierzą, że tegoroczna edycja przyciągnie jeszcze większe grono miłośników Wrocławia. Sprzyjać temu będą z pewnością nowe atrakcje, które będą towarzyszyć akcji. Wśród nich prawdziwy kosz balonowy, ozdobiony setkami czerwonych balonów, oraz fakt, że serce zapłonie. Organizatorzy akcji zachęcają do przyniesienia latarek, rowerowych światełek lub telefonów. Widok zostanie uwieczniony zdjęciem i filmem z drona, wykonanym przez Flying Eye. 

 

Piotr Polk – koncert walentynkowy w CK Agora

Piotr Polk – koncert walentynkowy w CK Agora

14 lutego, godz. 17.00, CK Agora, ul. Serbska 5, bilerty 35-45 zł

Piotr Polk ma na swoim koncie ponad 50 ról filmowych i dwie płyty, z których każda zyskała status złotej. Na repertuar wrocławskiego koncertu złożą się przede wszystkim kompozycje z drugiego krążka artysty, „Mój film”. To swojego rodzaju concept album – wokalista, w warstwie tekstowej, opowiada o tygodniu życia dojrzałego mężczyzny. Autorami tekstów i muzyki są wybitni polscy twórcy od lat parający się formą, jaką jest piosenka: Jan Wołek, Wojciech Kejne, Marek Dutkiewicz oraz Seweryn Krajewski, Krzesimir Dębski, Włodzimierz Korcz, czy Jarosław Kukulski. W warstwie muzycznej płyta przesycona jest swingiem i jazzem.

 

Walentynkowy Poligon Kabaretowy

Walentynkowy Poligon Kabaretowy

14 lutego, godz. 17.00, Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, bilety: 25 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu występu)

Organizatorzy, czyli Kabaret Chyba (w nowym czteroosobowym składzie - połączenie z Kabaretem Dabz) do walentynkowej edycji Poligonu zaprosili stałych bywalców, a jednocześnie oprawców muzycznych, czyli Sekcję Muzyczną Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Krakowa. Po raz drugi pojawi się także rybnicki kabaret 44-200 oraz powracający po miesiącach nieobecności na poligonową scenę Ścibor Szpak. Prowadzenie: Piotr „Guma” Gumulec.

 

Filmowe walentynki z niespodzianką

Filmowe walentynki z niespodzianką

14 lutego, godz.17.00, Centrum Kultury Wrocław Zachód, ul. Chociebuska 6, bilety 10 zł

To historia wielkiej miłości zrealizowana  na podstawie bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa. Duke (James Garner) czyta chorej na alzheimera kobiecie (w tej roli Gena Rowlands) pamiętnik, opisujący historię dwójki młodych ludzi, których połączyło płomienne uczucie.

 

Melting Pot Made in Wrocław LAB 8

Melting Pot Made in Wrocław LAB 8

14 lutego, godz. 17.00, Narodowe Forum Muzyki, pl. Wolności 1, bilety: 10-20 zł

Ósme spotkanie w ramach Melting Pot jest szczególne – obok ludzi na scenie pojawią się lalki – tym razem to teatr lalkowy jest bohaterem specjalnym i dziedziną twórczości, na której się skoncentrujemy. Kwartet improwizatorów (saksofon, gitara, trąbka, fortepian) będzie starał się nawiązać dialog z teatrem i włączyć lalki w opowiadaną przez siebie historię, z kolei lalki staną się pełnoprawnymi uczestnikami wydarzenia. 

 

„Moja Miłość” – koncert Michała Bajora

„Moja Miłość” – koncert Michała Bajora

14 lutego, godz. 17.00, Sala Koncertowa Radia Wrocław, al. Karkonoska, bilety 75 zł, na biletin.pl

Walentynkowe  spotkanie z Michałem Bajorem i piosenkami z jego najnowszej płyty „Moja Miłość”. Artysta, choć trudno w to uwierzyć, wzrusza i czaruje swoim śpiewem już od ponad 40 lat. Potrafi, jak nikt inny, łączyć oryginalny styl z najwyższą jakością. „Moja miłość” to 19. płyta w jego dyskografii i zarazem trzecie spotkanie mistrza interpretacji z mistrzem słowa – Wojciechem Młynarskim. Większość z nich to wielkie przeboje, trwale zapisane w historii polskiej muzyki rozrywkowej i sercach kilku pokoleń słuchaczy.

 

Anna Wyszkoni – jubileuszowa trasa koncertowa „20/20”

Anna Wyszkoni – jubileuszowa trasa koncertowa „20/20”

14 lutego, godz. 18.00, Wrocławskie Centrum Kongresowe, ul. Wystawowa 1, bilety od 55 do 85 zł

Anna Wyszkoni to jedna z najbardziej lubianych i charyzmatycznych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Ma w swoim dorobku imponującą ilość przebojów, nagród i wyróżnień oraz blisko pół miliona sprzedanych płyt. Obie jej solowe płyty: „Pan i Pani” i „Życie jest w porządku”, uzyskały status podwójnie platynowych. W 2016 roku Anna Wyszkoni obchodzi jubileusz 20-lecia działalności artystycznej.

 

 „Shirley Valentine” w Teatrze Arka

„Shirley Valentine” w Teatrze Arka

14 lutego, godz.19.00, Teatr Arka, ul. Mennicza 3, bilety: 30/40 zł

Spektakl "SHIRLEY VALENTINE" jest prezentem dla publiczności, czekającej na ciepłą i wzruszającą komedię. Jest to przedstawienie z temperamentem, pazurem, dowcipem, namiętnością i kobiecą siłą. Tytułowa Shirley, kiedyś kobieta z wielkimi marzeniami, dziś pełna lęku i niepewności, staje w szranki z najtrudniejszym przeciwnikiem – samą sobą.

Więcej o spektaklu znajdziesz tutaj.

 

„Kopnięty Walenty” czyli walentynki w Teatrze ToTu

„Kopnięty Walenty”, czyli walentynki w Teatrze ToTu

14 lutego, godz.19.00, Teatr ToTu, ul. Hubska 6, bilety 15 zł i 25 zł

Taki w tym roku kopnięty Walenty pokaże, jak się kochać i nie zabić (czyt. nie uszkodzić). Co zrobić, by skutecznie uciec oknem, jak powinniśmy się rozstawać i schodzić zarazem, jak powinien wyglądać prawdziwy związek i przykładna pierwsza sex randka. Niezwykle i na wesoło. Będzie to miłość jedyna i niewątpliwie tylko chwilowa. Tylko raz taka odsłona na deskach ToTu tego jednego dnia i seansu. Sporo niespodzianek na scenie i super zabawa czeka dla naszych gości. 

 

Umiłowanie / Dead Walk Love

Umiłowanie/Dead Walk Love

14 lutego, godz. 19.00, Teatr Pieśni Kozła, ul. Purkyniego 1, bilety 40/20zł

Jest to rzecz o relacji mężczyzny i kobiety, w marszu ku śmierci, którą sami wybrali. Dusze ich po śmierci ujrzą znów dawny biedny pokoik, służący im za całe domostwo. Trzynaście metrów kwadratowych szczęścia i nieszczęścia, naznaczonych przez ducha zniszczenia w ciągu jednej nocy. W wydarzeniu teatralnym, artyści próbuja w kilkunastu migawkach zawrzeć wizerunki nieszczęsnej pary, zmierzającej ku chwili „zero”, a także patrzących na nią już z perspektywy grobu. Strona organizatora

 

„Wesele Figara” Mozarta

„Wesele Figara” Mozarta

14 lutego, godz. 19.00, Narodowe Forum Muzyki, pl. Wolności 1, bilety: 30-140 zł

Opery w wykonaniu koncertowym (tzn. bez inscenizacji) posłuchamy w NFM w specjalnym wykonaniu podczas Akademii Mozartowskiej. To jedna z najpopularniejszych oper Mozarta. 

Wykonawcy: Wrocławska Orkiestra Barokowa (dyr.Giovanni Antonini), chór NFM.

 

Walentynki w Starym Klasztorze

Walentynki w Starym Klasztorze

14 lutego, godz. 19.00, Klub Muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety od 20 do 35 zł

Adam Skrzypek i Konrad Imiela to osobowości scen muzycznych i teatralnych. Adam – wybitny kontrabasista, aranżer, szef muzyczny Capitolu i Konrad – aktor, reżyser, wokalista, autor piosenek, scenariuszy, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol. Obok nich ich utalentowane dzieci, które od niedawna funkcjonują z powodzeniem jako profesjonalni artyści – Zosia Imiela, klawesynistka, pianistka, wokalistka, autorka piosenek i Sebastian Skrzypek, znakomity perkusista. Wykonywane przez czwórkę artystów piosenki dotyczą uczuć.

 

Atrakcje we Wrocławiu

 

Hydropolis

Hydropolis

Hydropolis, godz. 10.00-19.00, ul. Na Grobli 19-21, bilety 27 zł (normalny), 18 zł (ulgowy)

Hydropolis, jedyne w Polsce centrum wiedzy o wodzie otworzy podwoje dla zwiedzających. Niepowtarzalna w skali Europy wystawa Hydropolis znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Ekspozycja podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia.

Uwaga! Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego warto zarezerwować bilety wstępu przez internet. Strona organizatora. Więcej informacji

  

Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-16.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

  

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej – Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej


Zgłoś uwagę