Wrocław na wakacje - weekend 18-20 lipca [LISTA WYDARZEŃ]

Ten weekend kusi bezpłatnymi wydarzeniami na Wyspie Słodowej i pergoli przy Hali Stulecia. Można też odpocząć na polegiwaczu przy Muzeum Architektury. Organizatorzy akcji charytatywnych zapraszają w piątek i sobotę do wsparcia swoich akcji: w piątek koncert na rzecz Magdaleny Krajewskiej, w sobotę - Gosi Żukowskiej.

Ciekawie będzie też w Jaworzynie Śląskiej, gdzie zaplanowano piknik kolejowy, w niedzielę w Szymanowie "Totalny odlot z gwiazdami".

 • Wrocław na weekend - co robić we Wrocławiu


Jesteś organizatorem imprezy lub wydarzenia we Wrocławiu? Sprawdź: Wrocław na weekend – zgłoś wydarzenie [FORMULARZ]

 

Piątek, 18 lipca 2014r.

 

Polegiwacz w Muzeum Architektury

Polegiwacz w Muzeum Architektury

Polegiwacz znajduje się przy Muzeum Architektury, korzystać z niego można do końca sierpnia. Wstęp wolny.
Polegiwacz powstał w ramach projektu Archibox - cyklicznych prezentacji najnowszych zjawisk we współczesnej architekturze, organizowanych w ramach nowego programu Muzeum Architektury. Jego częścią jest także plenerowa kawiarenka.

Więcej zdjęć z polegiwacza.

 

Jarmark Produktów Świeżych na Nowym Targu

Jarmark Produktów Świeżych na Nowym Targu

godz. 10.00-20.00, pl. Nowy Targ

Na kilkunastu stoiskach można kupić jadło, napitek, albo przyprawy, których często próżno szukać w tradycyjnych sklepach.

Jarmark Produktów Świeżych na wrocławskim Nowym Targu organizowany jest do października, co tydzień, w czwartek i w piątek. Stoiska można odwiedzać od 10 do 20.

Więcej czytaj tutaj.

 

Wystawa \" data-mce-src=

Wystawa "W szklanych kadrach zatrzymane chwile" na Wieży Matematycznej

godz. 10.00-15.30, pl. Uniwersytecki 1

Pejzaże, panoramy miast i wystylizowane portrety – wszystko to na fotografiach prezentowanych na wystawie.Gromadzone przez lata, jako dokumentacja wypraw i ekspedycji naukowych lub jako pomoce dydaktyczne dla prawie wszystkich dziedzin wiedzy – dziś okazują się być nie tylko repozytorium dawnej nauki, ale również stanowią oryginalną kolekcję o walorach historycznych i artystycznych.

Godziny otwarcia muzeum: piątek-niedziela: 10.00-15.30

 

 Festyn podwórkowy Dbam to mam

Festyn podwórkowy Dbam to mam

godz. 15.00, Przedmieście Oławskie: ul. Komuny Paryskiej-Krasińskiego-Worcella-Pułaskiego

Dzieci, które spędzają lato w mieście - ale także ich rodziców – organizatorzy zapraszają w letnie piątkowe popołudnia do wspólnej festynowej zabawy. Na wszystkich festynach wiele atrakcji, m.in.: konkursy, zabawy z nagrodami, malowanie toreb ekologicznych, gry z piłką, a także wspólne nasadzanie zieleni.

Dla dorosłych – m.in. punkt informacyjny dotyczący koncepcji uciepłownienia kwartału kamienic.

Kolejne imprezy - w następujących terminach i miejscach:

 • 1 sierpnia – Nadodrze: Jagiellończyka-Trzebnicka-Wincentego-Niemcewicza
 • 22 sierpnia – Przedmieście Oławskie – Worcella

Letnie festyny podwórkowe organizują wspólnie Zarząd Zasobu Komunalnego, Kogeneracja SA, Infopunkt Łokietka 5 i Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej.

 

Koncert charytatywny na rzecz chorej na nowotwór wrocławskiej pielęgniarki Magdaleny Krajewskiej

Koncert charytatywny na rzecz chorej na nowotwór wrocławskiej pielęgniarki Magdaleny Krajewskiej

godz. 18.00, restauracji „Niezłe Ziółko” pl. Teatralnym 4, wstęp 5 zł

Zagrają: Anna Majkut-Polańska z towarzyszeniem multiinstrumentalisty Andrzeja Walusa, KAMEESH w składzie Kamil Drelichowski i Jakub Jasic, CHILL MEAL, FACING HELL, Podwójne Dno. Koncert poprowadzi aktorka Klaudia Kąca-Jasic. Oprócz atrakcji muzycznych na uczestników imprezy czeka licytacja w której będzie można nabyć min.: kurs tańca, zabiegi fizjoterapeutyczne, bony na zakupy w sklepie Strefa Małych Vipów , bony na upiększanie (fryzjer, kosmetolog, makijażystka), sesja fotograficzna i wiele innych atrakcji.

 

Przejazd Próbny! Stacja ToTu Wrocław

Przejazd Próbny! Stacja ToTu Wrocław

godz.19.00, Fundacja Artystyczna To Tu, ul. Hubska 6, bilety: 15 zł

Pierwszym tytułem w repertuarze To Tu jest "Wschód Południe Zachód Północ" autorstwa Szymona Bogacza, czyli otwarte dla publiczności spotkania zwane przez twórców "przejazdem próbnym". Choć premiera planowana jest na wrzesień, obecne przedstawienia są już doceniane przez publiczność. To nie są zwykłe ćwiczenia, to próba oswojenia publiczności z nową formą. Brakuje amfiteatralnej publiczności i sceny, nikt nie zasiada na widowni, goście razem z aktorami ruszają w podróż zarówno w sztuce, jak i fizycznie.

 

Miesiąc Spotkań Autorskich

Miesiąc Spotkań Autorskich

godz. 19.00, Mediateka, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

Codzienne spotkania autorskie mają stałą formułę: o godz. 19 czytelnicy spotykają się z polskim, czeskim lub słowackim pisarzem, a o godz. 20.30 z pisarzem szkockim. Zaproszeni autorzy czytają wybrane przez siebie teksty w oryginale, a tłumaczenia na język polski są wyświetlane na ekranie. W dalszą część spotkania przekłada tłumacz, często jest też prowadzącym spotkania.

Więcej czytaj tutaj.

 

Muzyka na żywo w Czekoladziarni

Muzyka na żywo w Czekoladziarni

godz. 19.00, Czekoladziarnia, ul. Włodkowica 19

Czekoladziarnia zaprasza wszystkich lubiących słuchać muzyki na żywo w każdy wakacyjny piątek. Będzie klimatycznie, ...Just Duet to jest TO! ....

 

Nocny turniej piłki nożnej na Nadodrzu

Nocny turniej piłki nożnej na Nadodrzu

godz. 20.00 w klubie TamGram przy ul. Niemcewicza 34, później drużyny i kibice przechodzą na boisko, na którym od 22.00 do północy będzie trwał nocny turniej

Jeśli nadal buzują w Tobie emocje po Mundialu lub jesteś spragniony dalszych wrażeń związanych z piłką nożną, koniecznie zarezerwuj piątkowy wieczór. 18 lipca na boisku SP nr 58 przy ul. Składowej młodzież z wrocławskiego Nadodrza i nie tylko, rozegra mecze pod osłoną nocy. Przyświecać im będzie hasło fair play oraz farba fluorescencyjna.

Zapisy do turnieju, informacje

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

godz. 21.15, wstęp wolny
 • piątek - "Viramundo". Filmowy portret Gilberto Gila - muzyka, aktywisty na rzecz środowiska naturalnego oraz byłego ministra kultury Brazylii.
 • sobota - "Parnassus". Film Terry’ego Gilliama, znanego z Latającego Cyrku Monthy Pythona. Wśród aktorów Heath Ledger, Johnny Depp, Jude Law i Colin Farrell.

Na chętnych czekają leżaki Podczas wszystkich projekcji obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów.

 

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

godz. 22.00

Fontanna działa od godziny 10:00 do 22:00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14:00 pokazy specjalnie dla dzieci. W piątki, soboty i niedziele o godz. 22.00 pokazy specjalne.

 • 18 lipca - Katedra Demokracji - godz. 22.00
 • 19 lipca - Piekna i Bestia - godz. 22.00
 • 20lipca - Mikro i Makrokosmos - godz. 22.00

Wszystko o fontannie tutaj.

 

ENEMEF: NOC STEP UP w Multikinie

ENEMEF: NOC STEP UP w Multikinie

godz. 22.00-5.30, Multikina Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki, bilety od 25 do 33 zł

To będzie najbardziej roztańczony maraton tego roku. To także niepowtarzalna okazja, żeby na wielkim ekranie zobaczyć niesamowite układy choreograficzne i posłuchać największych hitów m.in.: Missy Elliot, Kanye Westa czy Jaya Z.

W repertuarze znalazły się:
- Step Up 2 (projekcja z DVD),
- Step Up 3D,
- Step Up 4 Revolution 3D,
- Step Up 5 All In 3D (PREMIEROWO).

 

Kino Letnie na Pergoli ? \" data-mce-src=

Kino Letnie na pergoli

godz. 22.30, pergola, wstęp wolny

Kino plenerowe w każdy piątkowy weczór lipca i sierpnia – zawsze po pokazie fontanny multimedialnej.

18 lipca godz. 22.30 "Skrzydełko czy nóżka" reż.  Claude Zidi, w roli głównej Louis De Funès

Sobota, 19 lipca 2014r.

 

Piłkarski Puchar Lata

Piłkarski Puchar Lata

godz. 9.00-18.00, boisko Szkoły Podstawowej nr 30 przy ul. Zaporoskiej 28

Drużyna musi się składać z minimum 6 zawodników do lat 12 oraz maksymalnie 3 zawodników do lat 16, łączna liczba graczy nie będzie mogła przekroczyć 9. Zapisy trwają do 16 lipca.

Turniejowi przyświeca szczytny cel. Odbędzie się mecz charytatywny. Pieniądze zebrane podczas zawodów zostaną przeznaczone na leczenie 12-letniej Gosi Żukowskiej, która zmaga się z chorobą nowotworową.

Jakie jeszcze imprezy organizowano na osiedlu Powstańców Śląskich?

 

VIII Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Jeździe Western

VIII Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Jeździe Western

Hali WTWK Partynice, ul. Zwycięska 2, godz. 9.00

W sobotę na wrocławskich Partynicach odbędą się VIII Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Jeździe Western. Do zawodów zgłosiło się ponad 40 par. Zobaczymy ponad 100 przejazdów w konkurencjach technicznych: Trail, Western Pleasure, Western Horsemanship, Western Riding, Superhorse.

 

Polegiwacz w Muzeum Architektury

Polegiwacz w Muzeum Architektury

Polegiwacz znajduje się przy Muzeum Architektury, korzystać z niego można do końca sierpnia. Wstęp wolny.
Polegiwacz powstał w ramach projektu Archibox - cyklicznych prezentacji najnowszych zjawisk we współczesnej architekturze, organizowanych w ramach nowego programu Muzeum Architektury. Jego częścią jest także plenerowa kawiarenka.

Więcej zdjęć z polegiwacza.

 

XI Spacery z Przewodnikiem, sobota Szlakiem Edyty Stein, niedziela Odra przyjazna i wroga mieszkańcom Wrocławia

XI Spacery z Przewodnikiem, sobota - Architekci nad stawem – Ołbin, niedziela - Zaułki Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań

Zbiórka uczestników sobotniej i niedzielnej wycieczki tematycznej przy fontannie obok kościoła św. Marii Magdaleny ul. Szewska/Wita Stwosza o godz. 10.00. W każdą niedzielę także wycieczka po Ostrowie Tumskim - zbiórka o godz. 15.00 przed wejściem

Przez całe wakacje Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK zaprasza na XI spacery z przewodnikiem. W każdą sobotę i niedzielę wakacji można wziąć udział w darmowym zwiedzaniu i poznać tajemnice Wrocławia.

 • 19.07.2014 (sobota)

Architekci nad stawem – Ołbin

Plac obok kościoła św. Marii Magdaleny oraz wybrane obiekty architektury na Ołbinie (możliwy dojazd MPK). Wycieczkę poprowadzą:  Janina Bednarska i Zofia Haładewicz 

 • 20.07.2014 (niedziela)

Zaułki Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań

Plac obok kościoła św. Marii Magdaleny oraz uliczki Dzielnicy Czterech Wyznań. Wycieczkę poprowadzą:  Anita Ignasiak i Anna Oryńska 

 • 20.07.2014 (niedziela)

Spacer po Ostrowie Tumskim - dla wrocławian i ich gości (1) oraz wycieczka tematyczna: Edmund Bojanowski i jego związki z Wrocławiem (2)

Wycieczkę poprowadzą: 1. Anna Załucha;  2. Urszula Miecznikowska

 

Lato na Pergoli, weekend 19 - 20 lipca

Lato na Pergoli, weekend 19 - 20 lipca

godz. 10.00-22.00, pergola przy Hali Stulecia, wstęp wolny

sobota-niedziela

Pergola dla dzieci

Na okres całych wakacji stanie obok pergoli plac zabaw dla dzieci, ponadto w weekend 19 – 20 lipca dmuchany plac zabaw, pokazy szczudlarzy, warsztaty i konkursy dla dzieci.

sobota

Godz.16:00 – pokaz gotowania na żywo , szef kuchni Hotelu Plaza i znany propagator lokalnych produktów żywnościowych Zbigniew Koźlik pokaże jak stworzyć z regionalnych składników wyjątkowe danie. Dodatkowo na miejscu będzie można się zapoznać z ofertą lokalnych producentów żywności.

 

\" data-mce-src=

"Fitness na pergoli"

godz. 12.00-15.00, wstęp wolny
Organizatorzy zapraszają na trening mamy razem z dziećmi - na zajęciach maluchy bawią się, odpoczywają, śpią, zawierają znajomości, ćwiczą lub pomagają mamie w ćwiczeniach jako obciążenie. Oprócz tego w programie pilates i trening funkcjonalny.
 
Uczestników prosimy o zabranie karimat lub koców. 

 

Światowy Dzień Czerwonego Kapturka

Światowy Dzień Czerwonego Kapturka

godz. 11.00-18.30, księgarnio-kawiarnia Nalanda, pl. Kościuszki 12, wstęp 5zł

Program dnia w Nalandzie

 • 11.00 - wykonujemy papierowe harmonijkowe marionetki-Czerwonego Kapturka na patykach na przywitanie gości
 • 11.30 - sesja z czytaniem bajki o Czerwonym kapturku.
 • 12:00 - malujemy piaskiem różne sceny z życia Czerwonego Kapturka, układamy w kolejności chronologicznej
 • 12.30 - emisja bajki o Czerwonym Kapturku
 • 13.00 - malujemy buźki- charakteryzacje bajkowe, zwierzęta, ornamenty
 • 14.00 - sesja z czytaniem bajki o Czerwonym kapturku- wspólna pogadanka na temat przygód i morału wynikającego z bajki
 • 14.30 - nauka origami- tworzymy własne pacynki- główki Czerwonego Kapturka
 • 15.00 - malujemy buźki
 • 16.00 - malujemy piaskiem różne sceny z życia Czerwonego Kapturka, tworzymy wspólną ilustrowaną księgę gości Czerwonego Kapturka
 • 16.30 - emisja bajki o Czerwonym Kapturk
 • 17.00 - wspólnie malujemy czerwonego kapturka na szybie i tworzymy szklany obraz decoupage
 • 17.30 - malujemy buźki
 • 18:00 - wykonujemy papierowe harmonijkowe marionetki- Czerwonego Kapturka na patykach

* Każde dziecko dostaje w nagrodę za udział pieczątkę na dłoni- błękitne wakacyjne okulary oraz portfolio swoich prac *

 

Sobotnie warsztaty w Humanitarium

Sobotnie warsztaty w Humanitarium

godz. 11.00 - 18.00, Ogrody Doświadczeń. Humanitarium, ul. Stablowicka 147a

Informacja o ilości wolnych miejsc na dany termin, godzinę warsztatu oraz możliwość rezerwacji biletów on-line. Bilety na warsztaty należy odebrać na co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem warsztatu.

 • Napięte laboratorium (7-12 lat): godz. 11.15, 14.15. Przetestujemy napięcie powierzchniowe, stworzymy kolorowe mleko oraz zbadamy wpływ substancji zmieniających strukturę powierzchniową wody.
 • Kolorowe mydełka (10-15 lat): godz. 12.15, 17.15. Dzieci wytworzą własne mydełka.
 • Chromatografia (7-12 lat) 13.15, 15.15. Bardzo kolorowe laboratorium, w czasie którego rozdzielamy barwy na barwy podstawowe i barwy pochodne.
 • Kwaśne laboratorium (9-14 lat) godz. 16.15. Możliwość uzyskania różnorodnych barw oraz dowolne ich mieszanie jest zawsze dużą atrakcją dla młodych naukowców. Zajęcia odbywają się przy użyciu szkła laboratoryjnego.

 

Bezgotówkowa wymiana ubrań - Wakacyjny SWAP Lipcowy

Bezgotówkowa wymiana ubrań - wakacyjny SWAP lipcowy

godz. 11.30 - 13.30, ToTu (były klub Madness), ul. Hubska 6, wstęp wolny

Zasady imprezy SWAP Wrocław:

 • przeniesione przez ciebie ubrania powinny być czyste i w dobrym stanie
 • wymieniaj się na inne ciuchy
 • wymiana dotyczy tylko ubrań, dodatków, butów i ewentualnie kosmetyków

Jeśli na prawdę nie masz możliwości wymiany, bo nie znajdziesz u drugiej osoby zupełnie niczego interesującego, wtedy na drodze wyjątku możesz swój ciuch sprzedać, ale za niskie kwoty tj. do 10-15zł. Po miesięcznej przerwie na sesje egzaminacyjne na wrocławskich uczelniach SWAP Wrocław odbędzie się znowu. Tym razem bawić się będziemy w miejscu po dawnym klubie Madness, gdzie dziś stacjonuje Agencja Artystyczna ToTu.
Impreza organizowana jest wspólnie z wrocławską Agencją Marketingową POMELOGO. Jak zwykle uczestniczki imprezy będą losować ciekawe i cenne nagrody. Tym razem będą to:

 • 3 sesje coachingowe o wartości 100 zł każda, które przeprowadzi dyplomowana coach Aneta Stanowska
 • sesję zdjęciową z wizażem od Mona Te -art & photo o wartości 75zł
 • bony na babeczki od Babeczkowej Poczty Cookie with Love wraz z dostawą. 

 

Letnie spacery w wolontariuszami

"Letnie spacery z wolontariuszami" w Muzeum Narodowym

godz. 12.00, pl. Powstańców Warszawy 5, wstęp wolny

W każdą sobotę wakacji o godz. 12.00 zapraszamy na spacery po muzealnych galeriach. Przewodniczkami będą wolontariuszki Muzeum Narodowego we Wrocławiu, które oprowadzać będą po przygotowanych przez siebie trasach

Dziś „Wysokie góry i odziane lasy, czyli pejzaż w malarstwie”, wolontariuszka: Joanna Korsan

Miejsce spotkania: Galeria sztuki europejskiej XV-XX w. / 2. piętro

 • Erhard Altdorfer (warsztat), „Sceny z życia Łazarza i Hioba”, ok. 1522, sala 1
 • Pieter Brueghel mł., „Pejzaż zimowy z łyżwiarzami i pułapką na ptaki”, ok. 1600 / sala 2
 • Joseph Anton Koch, „Lodowiec Grindelwald”, 1823 /sala 8
 • Johan Christian Clausen Dahl, „Poranek na wybrzeżu Ischii”, 1822 / sala 9
 • Ludwig Peter Kowalski, „Siena”, 1930 /sala 111

 

Wystrzałowe wakacje w mieście - \" data-mce-src=

Wystrzałowe wakacje w mieście - "Z głową w chmurach"

godz. 12.00, Rodzinne Centrum Rozrywki Loopy`s World, ul. Czekoladowa 20, Bielany Wrocławskie

Zakładamy fartuchy, okulary ochronne i przenosimy się do najprawdziwszego laboratorium zabawy! Mali geniusze będą eksperymentować z niezwykłymi miksturami, mieszaninami i ...przedmiotami codziennego użytku. Razem zbudujemy wulkany, kompasy, zbadamy właściwości jajek, balonów i baniek mydlanych.

W weekendy w godzinach: 12.00, 15.00 i 18.00 można obejrzeć pokazy specjalne, na których eksperci z Loopy's objaśnią przyczyny i przebieg zjawisk. Będzie także okazja, żeby samemu poeksperymentować.

Obowiązują wcześniejsze zapisy droga mailową wroclaw@loopys.pl lub osobiście w Centrum. Udział w warsztatach jest bezpłatny wystarczy wykupić bilet wstępu. Czas trwania warsztatów ok. 40 minut (wliczony w czas zabawy).

 

Wakacyjna Giełda Fonograficzna

Wakacyjna Giełda Fonograficzna

godz. 13.00 – 15.00, Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, wstęp wolny

Na Dolnośląskiej Giełdzie Fonograficznej tradycyjnie będzie możliwość wymiany, zakupu lub odsprzedania swoich płyt, kaset oraz innych rzeczy związanych z muzyką. Wydarzenie jest również doskonałą okazją, aby miło i w przyjacielskiej atmosferze spędzić sobotnie popołudnie. W przypadku ładnej, słonecznej pogody giełda odbędzie się w plenerze przed klubem. Wstęp zarówno dla wystawców jak i kupujących jest wolny.

 

Mecz futbolu amerykańskiego – Panthers Wrocław – Kozły Poznań

Mecz futbolu amerykańskiego – Panthers Wrocław – Kozły Poznań

Stadion Olimpijski, godz. 13.30, ul. Paderewskiego 35

W sobotę na Stadionie Olimpijskim drużyna Panthers Wrocław zmierzy się z Kozłami Poznań w półfinałowym meczu Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

 

Sportowa Wyspa Piaskowa

Sportowa Wyspa Piaskowa

godz. 14.00-19.00, wstęp wolny

Tego dnia chętni będą się wspinać i przeciągać linę, poznają także zasady gry w korfball i turnball oraz zagrają w siatkówkę plażową. Wstęp wolny.

 

Otwarta Scena: koncert zespołów Seassel i Stan Surowy

Otwarta Scena: zagrają Jaywalk i Draw The Line

godz. 18.00, wstęp wolny
Zespołu Jaywalk zabierze gości wyspy w podróż do czasów, gdy na rockowych scenach rządziły kapele Guns N' Roses, Europe, Bon Jovi, Poison czy Def Leppard. Mocne gitarowe riffy i wpadające w ucho melodie to ich znak rozpoznawczy.

Draw The Line grają hard rocka inspirując się zespołami takimi jak: Led Zeppelin, Pearl Jam, czy Wolfmother.

 

\" data-mce-src=

"Lato w teatrze" - ŚWIATŁOCZULI

godz. 16.30, Scena na Świebodzkim (pl. Orląt Lwowskich 20c), wstęp bezpłatny

Wstęp na nie jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na widowni prosimy o ich rezerwację: dawid.janius@teatrpolski.wroc.pl lub telefonicznie w dziale marketingu Teatru Polskiego w czwartek i piątek w godzinach od 9:00 do 13:00.

Celem projektu Światłoczuli jest przełamanie zahamowań zarówno młodzieży niepełnosprawnej, jak i pełnosprawnej, przed wyjściem z ustalonych ram społecznych. Integracja młodych osób z dysfunkcją wzroku i widzących ma pomóc w poznaniu i zrozumieniu odmiennego doświadczania świata kolorów ich rówieśników oraz w zwalczaniu stereotypów w każdej z grup. Zakładamy też przeciwdziałanie wykluczeniu z kultury, dzięki wykonaniu audiodeskrypcji spektaklu i zaproszeniu osób niewidzących i słabowidzących na pokazy naszej pracy.

 

Miesiąc Spotkań Autorskich

Miesiąc Spotkań Autorskich

godz. 19.00, Mediateka, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

Codzienne spotkania autorskie mają stałą formułę: o godz. 19 czytelnicy spotykają się z polskim, czeskim lub słowackim pisarzem, a o godz. 20.30 z pisarzem szkockim. Zaproszeni autorzy czytają wybrane przez siebie teksty w oryginale, a tłumaczenia na język polski są wyświetlane na ekranie. W dalszą część spotkania przekłada tłumacz, często jest też prowadzącym spotkania.

 • sobota: godz. 19.00 Ivan Binar , godz. 20.30 K. S. Morgan McKean: Pięćdziesiątka Teatru Traverse
 • niedziela: godz. 19.00 Jan Němec , godz. 20.30 Linda Cracknell: Spacery, krajobrazy, pamięć

Więcej czytaj tutaj.

 

 

MIASTOPROJEKT otwarte laboratorium ulicy w ramach OUT OF STH i pokaz nowych murali

MIASTOPROJEKT otwarte laboratorium ulicy w ramach OUT OF STH i pokaz nowych murali

godz. 19.00, Studio - BWA Wrocław + pasaż/podwórko, ul. Ruska 46a

W programie otwarcia:

sobota, 19 lipca 2014 godz. 19.00
Studio – BWA Wrocław + pasaż przy ul. Ruskiej 46
- wernisaż wystawy Hate is reality
- jednodniowa akcja wystawiennicza O/Upór
- prezentacja instalacji Kooperacja Siewców Tytoniu
- prezentacja nowych murali w pasażu
19:30-20.30
były Falanster, ul. Świętego Antoniego 23
- performance Wojciecha Jeżewskiego To się nigdy nie skończy
od 19.30
koncerty w pasażu przy ul. Ruskiej 46:
19.30 - Gawlikowski/Witkowski
20.00 - Kormorany
21.30 - dj UBU NOIR - 8 Bitów

Nowe murale podwórko  przy ul. Ruskiej 46. Artyści: Magdalena Drobczyk, Wojciech Kołacz Otecki, Beata Rojek, Ewa Służyńska, Ania Szejdewik Coxie.

 

Spotkanie z Magda Gessler

Spotkanie z Magdą Gessler

godz. 16.00, empik CH Renoma, ul. Świdnicka 40
Spotkanie ze znaną polską restauratorką, która będzie promować swój przewodnik „101 najlepszych restauracji i hoteli w Polsce". W swoim przewodniku dzieli się doświadczeniem z różnych miejsc.

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

godz. 21.15, wstęp wolny

sobota - "Parnassus"

Film Terry’ego Gilliama, znanego z Latającego Cyrku Monthy Pythona. Wśród aktorów Heath Ledger, Johnny Depp, Jude Law i Colin Farrell.

Na chętnych czekają leżaki. Podczas wszystkich projekcji obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów.

 

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

godz. 22.00

Fontanna działa od godziny 10.00 do 22.00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14.00 pokazy specjalnie dla dzieci. W piątki, soboty i niedziele o godz. 22.00 pokazy specjalne.

 • 19 lipca - Piekna i Bestia - godz. 22.00
 • 20 lipca - Mikro i Makrokosmos - godz. 22.00

Wszystko o fontannie tutaj.

 

 

Niedziela, 20 lipca 2014r.

 

Polegiwacz w Muzeum Architektury

Polegiwacz w Muzeum Architektury

Polegiwacz znajduje się przy Muzeum Architektury, korzystać z niego można do końca sierpnia. Wstęp wolny.
Polegiwacz powstał w ramach projektu Archibox - cyklicznych prezentacji najnowszych zjawisk we współczesnej architekturze, organizowanych w ramach nowego programu Muzeum Architektury. Jego częścią jest także plenerowa kawiarenka.

Więcej zdjęć z polegiwacza.

 

XI Specery z Przewodnikiem, sobota Szlakiem Edyty Stein, niedziela Odra przyjazna i wroga mieszkańcom Wrocławia

XI Spacery z Przewodnikiem, niedziela - Zaułki Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań

Zbiórka uczestników sobotniej i niedzielnej wycieczki tematycznej przy fontannie obok kościoła św. Marii Magdaleny ul. Szewska/Wita Stwosza o godz. 10.00. W każdą niedzielę także wycieczka po Ostrowie Tumskim - zbiórka o godz. 15.00 przed wejściem

 W każdą sobotę i niedzielę wakacji można wziąć udział w darmowym zwiedzaniu i poznać tajemnice Wrocławia.

 • 20.07.2014 (niedziela)

Zaułki Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań

Plac obok kościoła św. Marii Magdaleny oraz uliczki Dzielnicy Czterech Wyznań. Wycieczkę poprowadzą:  Anita Ignasiak i Anna Oryńska 

 • 20.07.2014 (niedziela)

Spacer po Ostrowie Tumskim - dla wrocławian i ich gości (1) oraz wycieczka tematyczna: Edmund Bojanowski i jego związki z Wrocławiem (2)

Wycieczkę poprowadzą: 1. Anna Załucha;  2. Urszula Miecznikowska

 

 

Lato na Pergoli, weekend 19 - 20 lipca

Lato na pergoli

godz. 10.00-22.00, pergola przy Hali Stulecia, wstęp wolny

Pergola dla dzieci

Na okres całych wakacji stanie obok pergoli plac zabaw dla dzieci, ponadto w weekend 19 – 20 lipca dmuchany plac zabaw, pokazy szczudlarzy, warsztaty i konkursy dla dzieci.

 

Bezpłatne zajęcia jogi w każdą niedzielę wakacji

Bezpłatne zajęcia jogi w każdą niedzielę wakacji

godz. 10.15-12.00, park J. Słowackiego (za Panorama Racławicką), wstęp wolny

W każdą niedzielę lipca i sierpnia o godzinie 10.15 w parku Juliusza Słowackiego bezpłatne zajęcia jogi. Zaprasza na nie Fabryka Energii – Centrum Jogi Wrocław.

Wystarczy przynieść matę lub koc i ubrać się w wygodny strój. Zajęcia pod kierunkiem doświadczonych nauczycieli potrwają do godz. 12.00 i są skierowane zarówno do tych, którzy praktykowali jogę, jak i do początkujących

 

Czytanki w Czekoladziarni

Czytanki w Czekoladziarni

godz. 11.15, Czekoladziarnia, ul. Włodkowica 19

W niedzielę organizatorzy zapraszają dzieci na Wakacyjne Mini Czytanki, będzie super zabawa i dużo śmiechu.

 

Wystrzałowe wakacje w mieście - \" data-mce-src=

Wystrzałowe wakacje w mieście - "Z głową w chmurach"

godz. 12.00, Rodzinne Centrum Rozrywki Loopy`s World, ul. Czekoladowa 20, Bielany Wrocławskie

Zakładamy fartuchy, okulary ochronne i przenosimy się do najprawdziwszego laboratorium zabawy! Mali geniusze będą eksperymentować z niezwykłymi miksturami, mieszaninami i ...przedmiotami codziennego użytku. Razem zbudujemy wulkany, kompasy, zbadamy właściwości jajek, balonów i baniek mydlanych.

W weekendy w godzinach: 12.00, 15.00 i 18.00 można obejrzeć pokazy specjalne, na których eksperci z Loopy's objaśnią przyczyny i przebieg zjawisk. Będzie także okazja, żeby samemu poeksperymentować.

Obowiązują wcześniejsze zapisy droga mailową wroclaw@loopys.pl lub osobiście w Centrum. Udział w warsztatach jest bezpłatny wystarczy wykupić bilet wstępu. Czas trwania warsztatów ok. 40 minut (wliczony w czas zabawy).

 

Niedzielny Poranek Filmowy we WRO: Kozacy i kosmici

Niedzielny Poranek Filmowy we WRO: bajki ukraińskie

godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7, wstęp wolny

W programie ukraińskie bajki. Filmy są lektorowane na żywo, po projekcji na widzów czekają związane z filmami zabawy warsztatowe.

PROGRAM:

 • Hipopotam No-i-Maj
 • Dziewczynka i zające
 • Złote kurczę
 • Co za nuda!
 •  Znalezisko

 

Wyspa Dzieci na Wyspie Słodowej

Wyspa Dzieci na Wyspie Słodowej

godz. 13.00-18.00, wstęp wolny

W ramach cyklu Wyspa Dzieci będzie można bezpłatnie wziąć udział w warsztatach artystycznych, twórczych zabawach z dziećmi na świeżym powietrzu, pokonać rodzinne tory przeszkód, pośpiewać ze swoimi pociechami, poczytać i posłuchać bajek, wspólnie wykonać dekoracje lub zabawki czy też skorzystać z porad specjalistów w zakresie poradnictwa rodzinnego.

Ta niedziela upłynie pod hasłem „Jak rozmawiać trzeba z psem”. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach edukacyjnych, które przygotują je do kontaktu z domowymi pupilami, a przede wszystkim dowiedzą się, jak się zachować, by nie zostać przez psa pogryzionym. W programie również pokazy posłuszeństwa i psich sztuczek.

 

Planszówki na Wyspie Słodowej

Planszówki na Wyspie Słodowej

godz. 13.00-19.00, wstęp wolny

Przydatne informacje:

 • na chętnych czekać będzie specjalnie przygotowana wypożyczalnia gier, gry można zabierać ze sobą także na własne koce i karimaty
 • na każdym spotkaniu do dyspozycji uczestników oddanych zostanie 100 nowoczesnych gier planszowych
 • aby wypożyczyć grę planszową trzeba mieć przy sobie dowód tożsamości
 • zasady poszczególnych planszówek wytłumaczą kompetentni animatorzy

Informacje o Wyspie Gier TUTAJ.

 

Bezpłatny spektakl \" data-mce-src=

Bezpłatny spektakl "Witaminowa przygoda" w Auchan Bielany

godz.13.00, 15.00 oraz 17.00, ul. Francuska 6

Czemu jedzenie warzyw i owoców jest tak ważne? Co może się stać, jeśli zabraknie ich w naszej diecie? Dowiedzą się tego wszystkie maluchy, które w najbliższą niedzielę odwiedzą Park Handlowy Auchan Bielany. Podczas bezpłatnego przedstawienia teatralnego z cyklu „Bajkowe niedziele” mali widzowie poznają losy niezwykłego leśnego bohatera walczącego o zdrową dietę swojego dziadka.

 

Sportowa Wyspa Piaskowa

Sportowa Wyspa Piaskowa

godz. 14.00-19.00, wstęp wolny

Tego dnia chętni będą się wspinać i przeciągać linę, poznają także zasady gry w korfball i turnball oraz zagrają w siatkówkę plażową. Wstęp wolny.

Ci, którzy wolą dyscypliny siłowe, będą mogli sprawdzić się w przeciąganiu liny i wspinaczkę. Dla chętnych przygotowane będą także tory do gry w bule, stanowiska do badmintona, piaszczyste boisko do siatkówki plażowej. Jeśli kogoś dopadnie zmęczenie, siły można zregenerować na leżakach dostępnych na terenie Wyspy.

 

Śpiewająca Wyspa, czyli wspólne śpiewanie na Wyspie Słodowej

Śpiewająca Wyspa, czyli wspólne śpiewanie na Wyspie Słodowej

godz. 15.00, wstęp wolny

Śpiewająca Wyspa to okazja dla wszystkich wrocławian, aby przyłączyć się do grupy śpiewających ludzi i wspólnie wykonać swoje ulubione utwory.

Przy dźwiękach fortepianu śpiewane będą piosenki trzech pokoleń - bliskie dzieciom, ich rodzicom i dziadkom. Na wszystkich czekają śpiewniki, akompaniator, konferansjer i nagłośnienie. Organizatorzy zapewniają opiekę profesjonalnych muzyków i świetną zabawę zarówno przy dźwiękach klasyki piosenki literackiej (m. in. Marek Grechuta, Czesław Niemen oraz Jacek Kaczmarski), utworach popularnych Krzysztofa Krawczyka czy Czerwonych Gitar, towarzyskich np. „Prząśniczka” czy „Gdybym miał gitarę” oraz patriotycznych - „Przybyli ułani pod okienko”. W repertuarze także coś dla najmłodszych, m.in.: „Kolorowe kredki”, „Kundel bury” oraz „Jadą, jadą misie”. Każde spotkanie rozpoczyna wspólne wykonanie słynnej "Wrocławskiej piosenki" z repertuaru Marii Koterbskiej.

 

MIASTOPROJEKT otwarte laboratorium ulicy w ramach OUT OF STH i pokaz nowych murali

MIASTOPROJEKT Projekt audio poznawczy Muzyka Miasta

godz. 15.00, przestrzeń miasta - teren WUWY Obszar Wrocławia pomiędzy ulicami Zygmunta Wróblewskiego, Tramwajową, Edwarda Dembowskiego, Zielonego Dębu i Mikołaja Kopernika


Projekt audio poznawczy Muzyka Miasta
DJs: Bvrzynski, Czarny Latawiec, Mäteusz Kazüla, P500 (MHID), Paweł Trzcinski (Distorted Animals), Wayout, Nic Znanego, Ban.

 

Klasyka na Wyspie Słodowej

Klasyka na Wyspie Słodowej

godz. 16.30, wstęp wolny

Przeboje muzyki klasycznej, filmowej i pop.

"Klasyka na Wyspie" to cykl cotygodniowych spotkań z muzyką klasyczną organizowanych na Wyspie Słodowej. Ogniste tango, muzyka filmowa, jazz czy poezja śpiewana w wykonaniu artystów z wieloletnim doświadczeniem scenicznym to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie.

"Klasyka na Wyspie” jest wydarzeniem organizowanym w ramach projektu "Wyspa na Weekend" przez Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego.

 

\" data-mce-src=

"Lato w teatrze" - ŚWIATŁOCZULI

godz. 16.30, Scena na Świebodzkim (pl. Orląt Lwowskich 20c), wstęp bezpłatny

Wstęp na nie jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na widowni prosimy o ich rezerwację: dawid.janius@teatrpolski.wroc.pl lub telefonicznie w dziale marketingu Teatru Polskiego w czwartek i piątek w godzinach od 9:00 do 13:00.

Celem projektu Światłoczuli jest przełamanie zahamowań zarówno młodzieży niepełnosprawnej, jak i pełnosprawnej, przed wyjściem z ustalonych ram społecznych. Integracja młodych osób z dysfunkcją wzroku i widzących ma pomóc w poznaniu i zrozumieniu odmiennego doświadczania świata kolorów ich rówieśników oraz w zwalczaniu stereotypów w każdej z grup. Zakładamy też przeciwdziałanie wykluczeniu z kultury, dzięki wykonaniu audiodeskrypcji spektaklu i zaproszeniu osób niewidzących i słabowidzących na pokazy naszej pracy.

 

Projekt \" data-mce-src=

Projekt "Zatańcz na Wyspie Słodowej"

godz. 18.00-20.00, wstęp wolny

Projekt będzie realizowany w każdą kolejną niedzielę aż do końca sierpnia.

W tym roku można będzie m.in. nauczyć się podstawowych kroków tańców latynoamerykańskich, wykazać się w zumbie, a także wziąć udział w zajęciach kids dance czy zabawie przy hitach muzycznych Mundialu. Tym razem wspólnie będziemy bawić się przy radosnych dźwiękach bardzo energetycznej zumby! Zajęcia poprowadzi Robert Magiera ze szkoły tańca RM Dance.

 

Mecz piłkarskiej ekstraklasy - Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów

Mecz piłkarskiej ekstraklasy - Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów

Stadion Wrocław, godz. 18.00

W niedzielę piłkarze Śląska Wrocław zmierzą się na własnym stadionie z zespołem Ruchu Chorzów. Mecz rozpocznie się o godz. 18.00.

 

Festiwal NON SOLA SCRIPTA Wrocławskie Lato Organowe

Festiwal NON SOLA SCRIPTA Wrocławskie Lato Organowe

godz. 19.00, Kościół Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, bilety: 15 zł, 20 zł

Międzynarodowy festiwal muzyki organowej i kameralnej Non Sola Scripta jest cyklem koncertów o jedynej i wyjątkowej formule programowej. W różnych formach i konfiguracjach pojawia się w nich idea improwizacji. Improwizacji wokalnych, instrumentalnych w muzykowaniu zbiorowym i oczywiście organowych.

Dziś:

Jan van Mol - organy
Cristel de Meulder - sopran

 

 

Miesiąc Spotkań Autorskich

Miesiąc Spotkań Autorskich

godz. 19.00, Mediateka, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

Codzienne spotkania autorskie mają stałą formułę: o godz. 19 czytelnicy spotykają się z polskim, czeskim lub słowackim pisarzem, a o godz. 20.30 z pisarzem szkockim. Zaproszeni autorzy czytają wybrane przez siebie teksty w oryginale, a tłumaczenia na język polski są wyświetlane na ekranie. W dalszą część spotkania przekłada tłumacz, często jest też prowadzącym spotkania.

 • niedziela: godz. 19.00 Jan Němec , godz. 20.30 Linda Cracknell: Spacery, krajobrazy, pamięć

Więcej czytaj tutaj.

 

Lato w synagodze pod w Synagodze pod Białym Bocianem - Arystokracji Flamenco

Lato w synagodze pod w Synagodze pod Białym Bocianem - Arystokracji Flamenco

godz. 19.00 ul. Włodkowica 5a, bilety (normalne 35 zł, ulgowe 25 zł)

Po koncercie impreza towarzysząca - Arystokracja flamenco.

Koncert w Synagodze będzie pokazem prawdziwego kunsztu wielkich artystów. Wystąpią: Angeles Gabaldon – taniec, Jose Salazar Anillo – śpiew, Rafa Fajardo – gitara
Bilety: 120 zł (I rząd i balkon), 90 zł (II rząd), 60 zł (III rząd), 40 zł (wejściówki w dniu koncertu).

 

RAGING FYAH z Jamajki - akustycznie w Starym Klasztorze we Wrocławiu

RAGING FYAH z Jamajki - akustycznie w Starym Klasztorze we Wrocławiu

godz. 20.00, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety: 25 zł przedsprzedaż,, 30 zł - w dniu koncertu dostępne w salonach Empik, Saturn I Mediamarkt oraz on-line w serwisach www.biletin.pl oraz www.ticketpro.pl

Raging Fyah to idealny dowód na to, że reggae ma się dobrze, a ruch Reggae Revival i artyści go reprezentujący rosną w siłę. Grupa zaskarbiła sobie sympatię międzynarodowej publiczności swoim debiutanckim albumem "Judgement Day" powraca do Wrocławia by 20 lipca zagrać akustyczny materiał z nowego krążka. We Wrocławiu grupa zagra absolutnie wyjątkowy akustyczny koncert, a w takiej formule nie często można zobaczyć ich na żywo. Koncert bez prądu będzie zarówno świetną propozycją dla wszystkich miłośników muzyki reggae.

 

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

godz. 22.00

Fontanna działa od godziny 10:00 do 22:00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14:00 pokazy specjalnie dla dzieci. W piątki, soboty i niedziele o godz. 22.00 pokazy specjalne. Dziś Mikro i Makrokosmos.

Wszystko o fontannie tutaj.

 

Okolice Wrocławia

 

 

Plenerowe pokazy filmowe w Oławie

Plenerowe pokazy filmowe w Oławie

godz. 21.00, Ośrodek Kultury w Oławie, ul. 11 Listopada 27

Piątek

 • godz. 21.00 - najlepsze produkcje Festiwalu Filmów Antydepresyjnych RELANIUM
 • godz. 22.30 - pokaz filmu "Lokator" w reżyserii Alfreda Hitchcocka z muzyką na żywo zespołu The Washing Machine

Sobota

 • 21.00 - zestaw najlepszych filmów animowanych z Festiwalu O!PLA
 • 22.30- zestaw najlepszych filmów dokumentalnych z Festiwalu Filmów Opolskie LAMY

Sympatycy piknikowej atmosfery mogę zaopatrzyć się w koc, który spokojnie rozłożą na trawie, aby wygodnie oglądać filmowe projekcje. Tak nastrojowe pokazy odbywają się w wielu miastach na świecie i mam nadzieję, iż w Oławie stworzymy równie niepowtarzalną atmosferę kina plenerowego. Projekcjom towarzyszyć będą krótkie prelekcje przedstawicieli filmowych festiwali. W przypadku niesprzyjającej aury pokazy odbędą się na sali widowiskowej OK.

 

Kolejowy piknik w Jaworzynie Śląskiej

Kolejowy piknik w Jaworzynie Śląskiej

sobota-niedziela, godz. 10.00-18.00, Muzeum Parowozów w Jaworzynie Śląskiej

Początek o godz. 12.00 uroczystym przejazdem parowozu po tzw. Trasie Parowozowej. Przez cały weekend będzie można przejechać się składem prowadzonym przez parowóz po terenie bocznicy Muzeum. Będzie to również okazja, żeby poznać tych, którzy brali udział w remoncie parowozu. Muzeum planuje również organizację wystawy – „Kolej dawniej i dziś

Sezon letni (maj-wrzesień)
codziennie od 10.00 do 18.00

Bilet wstępu do muzeum
dorośli: 11,00 zł/os.
*dzieci i młodzież ucząca się: 9,00 zł/os
bilet grupowy (min. 8 os.): 10,00 zł/os

Co jeszcze na pikniku w Jaworzynie Śląskiej?

 

 

VII Powiatowe Dni Kultury Regionalnej – Wisznia Mała

VII Powiatowe Dni Kultury Regionalnej – Wisznia Mała

niedziela, godz. 11.00, lotnisko Szymanów

Hasło tegorocznej edycji to „Totalny odlot z gwiazdami!”. W programie piosenkarki młodego pokolenia: Ewelina Lisowska i Ewa Farna, przez cały dzień odbywać się będą muzyczne bloki folklorystyczne i artystyczne. Na lotnisku Szymanów podziwiać będzie można wystawę sprzętu lotniczego aeroklubu wrocławskiego. Na głodnych adrenaliny czekają skoki spadochronowe, loty szybowcowe i treningi akrobacji. Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach. Dla nich przygotowano m.in. warsztaty z gliny i dmuchany zamek.

W ciągu dnia przeprowadzona będzie publiczna zbiórka pieniędzy na rehabilitację i leczenie Tomka Kowalskiego, zwycięzcy programu „Must Be The Music”, który na początku czerwca uległ wypadkowi motocyklowemu, w wyniku którego został sparaliżowany od pasa w dół.  Czeka go długotrwała i kosztowna terapia.

W godzinach 10:30-21:30 kursy autobusu linii 908z Wrocławia zostaną przedłużone do lotniska w Szymanowie.

 

Atrakcje we Wrocławiu

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Plaże we Wrocławiu

Plaże we Wrocławiu

Kafe Plaża, czyli 80 ton piachu w centrum miasta

Kafe Plaża znajduje się na Wybrzeżu Słowackiego, między mostem Grunwaldzkim a Centrum Sztuki Impart. Na miejscu rozstawione są leżaki, stoliki, parasole, można kupić zimne napoje i piwo. W weekendy, bądź gdy są chętni odpalany jest również grill.

W soboty odbywają się tam zazwyczaj imprezy tematyczne z muzyką serwowaną przez Djów.

Godziny otwarcia: niedziela: 10:00 - 00:00

Plaża przy KFC na Dworcu Głównym PKP. Każdy znajdzie coś dla siebie - będzie można cieszyć się słońcem na kolorowych leżakach lub odpocząć w cieniu dużych parasoli. Godziny otwarcia: 13.00 – 21.00.

 

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej

 

Wypożyczalnie kajaków, statki pasażerskie

Wypożyczalnie kajaków, statki pasażerski

W tym roku czekają nas jednak pewne zmiany. W związku z prowadzoną przez RZGW Modernizacją Wrocławskiego Węzła Wodnego, nie wszystkie przystanie i wypożyczalnie sprzętów wodnych będą czynne. Sprawdź godziny otwarcia i spływy organizowane na majówkę... więcej

 

Przejażdżki zabytkowym tramwajem

Przejażdżki zabytkowym tramwajem

od godz. 12.00

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba będzie zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). TMW zorganizuje przejazdy na dwóch liniach „czerwonej” i „żółtej”. Obie startują z pl. Teatralnego (ROZKŁAD JAZDY) i wiodą przez Park Szczytnicki do Hali Stulecia.

 

Zoo Wrocław

Zoo Wrocław

godz. 9.00-19.00, ul. Wróblewskiego 1-5, kasy czynne godzinę krócej

We ZOO we Wrocławiu można obserwować zwierzęta ze wszystkich kontynentów i środowisk, jest np. Pawilon Madagaskaru, Sahary, Europy. Od maja pokazy karmienia m.in. kotików, lemurów i słoni. Godziny pokazów czytaj tutaj

W weekendy można posłuchać również opowieści opiekunów o jaszczurkach, krokodylach czy żółwiach. Harmonogram opowieści tutaj.

 

 Park linowy Wyspa Przygody \" data-mce-src=

Park linowy Wyspa Przygody "Opatowicka"

godz. 9.00-19.00, ul. Braci Gierymskich 131

Miłośnicy wspinaczki i mocnych wrażeń mają do swojej dyspozycji trasy podzielone na trzy stopnie trudności – łatwy, średni i trudny.

 • Trasy łatwe – „Małpka” i „Świstak” - mają ok. 170 m długości, platformy są umieszczone na wysokości od trzech do sześciu metrów i składają się z kilkunastu przeszkód.
 • Trasy średnie – „Wiewiórka” i „Dzięcioł” – mają długość od 135 do ok. 170 m i znajduje się na nic kilkanaście atrakcji zawieszonych na wysokości od 3 do 9 metrów.
 • Trasy trudne - „Goryl”, to ścieżka napowietrzna o długości 102 m, na której umieszczono 15 przeszkód na wysokości od 8 do 10 m. Najtrudniejsza trasa nosi nazwę „Pantera” i ma 250 m długość, do pokonania jest 16 atrakcji, a najwyższa platforma znajduje się na wysokości 17 m.

Cennik (plik .pdf) i regulamin (plik .pdf).

 

Rusza nowy sezon w Wake Parku

Sezon w Wake Parku

godz. 10.00, ul. Kosmonautów 1 (Glinianki)

Trwa nowy sezon we wrocławskim Wake Parku, który znajduje się przy ul. Kosmonautów 1. Pierwsze ślizgi już od godz. 10.00, a w dniu otwarcia nie trzeba będzie płacić za wyciąg. Natomiast w niedzielę opłata za wyciąg będzie wynosiła 25 zł za godzinę. Więcej czytaj tutaj. 

 

Zgłoś uwagę