Wrocław – centralą GlobalLogic na Europę

Wrocławski REC Global na początku roku ogłosił nowy rozdział w swojej historii. Spółka została włączona w struktury amerykańskiego giganta na światowym rynku oprogramowania – firmy GlobalLogic. Co to połączenie oznacza dla REC Global i czy firma wyprowadzi się z Wrocławia? Z dr. Radomirem Gruczą, współzałożycielem i wiceprezesem zarządu REC Global, rozmawia Jarek Ratajczak.

  • dr Radomir Grucza

    dr Radomir Grucza, fot. Jarek Ratajczak


Fuzja, połączenie czy wchłonięcie przez giganta…

Dr Radomir Grucza: – GlobalLogic jest jakieś 10 razy większy od nas. To bardzo młoda firma. Zaczynali w roku 2000. Są dynamiczni i działają trochę jak startup. Wygląda to tak, że kapitałowo oni są naszym właścicielem. Organizacyjnie jest to raczej połączenie. My odpowiadamy za rozwój regionalny w Europie. Nasze centra rozwojowe w Polsce, Chorwacji i na Słowacji oraz zespół ponad 500 wysoko wykwalifikowanych inżynierów stały się częścią większej całości.

Dlaczego fuzja? Bez niej nie dalibyście rady?

– To połączenie to potężne możliwości dalszego rozwoju. Na pewno bez Amerykanów REC rozwijałby się znacznie wolniej i dłużej. GlobalLogic, z siedzibą główną w Dolinie Krzemowej w USA, jest jedną z pięciu największych firm na świecie, zajmującą się rozwojem oprogramowania dla produktu. Ich największym klientem jest Google. Współpracują m.in. z Coca-Colą, LinkedIn, Oracle czy Nokią nad innowacyjnymi produktami i przełomowymi technologiami w takich branżach, jak: rozwiązania biznesowe, media, opieka zdrowotna, handel detaliczny oraz usługi telekomunikacyjne.

REC Global to wrocławska firma, teraz to się zmieni?

– Z Wrocławia się nie wyprowadzamy. Tu nadal będzie nasza centrala na Europę. Naszego rozwoju nie byłoby bez pomocy miasta. Mam tu na myśli Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i prezydenta Rafała Dutkiewicza. Prezydent ma wiele kontaktów w różnych częściach świata, dzięki którym wielokrotnie mogliśmy szybko zorganizować niejedno spotkanie. Z kolei ARAW współpracuje z zagranicznymi izbami gospodarczymi.

Wasz cel?

– Zwiększanie sprzedaży, zdobywanie nowych klientów, nowe fajne projekty, a co za tym idzie – zwiększenie zatrudnienia i przyjęcie nowych pracowników. W ciągu następnych trzech lat planowany jest wzrost zatrudnienia w Polsce o ponad 1000 pracowników, w tym 400 w samym Wrocławiu. Poszukujemy programistów, testerów i project managerów, szczególnie w obszarze systemów wbudowanych. A wszystko po to, by przez najbliższe trzy lata podwoić biznes.

Macie siedzibę we Wrocławskim Parku Biznesu przy ul. Strzegomskiej. Planując zwiększenie zatrudnienia myślicie o nowej lokalizacji? Własnym biurowcu…

– Trwa na ten temat dyskusja i na razie nic więcej nie mogę powiedzieć.

Czytaj więcej:

O historii i sukcesach wrocławskiej firmy czytaj – REC Global – czyli made in Wroclaw. Firma REC Global z Wrocławia ma na koncie wiele nagród i wyróżnień. Brytyjczycy z Council of British Chambers of Commerce in Europe (COBCOE) uznali REC Global za jedną z najszybciej rozwijających się firm R&D w Europie Centralnej – czytaj więcej. Firma jest Polskim Czempionem – czytaj więcej. Zobacz także – GlobalLogic przejmuje REC Global.Zgłoś uwagę