GlobalLogic przejmuje wrocławski REC Global

13 stycznia 2016 r. amerykańska firma GlobalLogic, lider w zakresie projektowania i tworzenia produktów cyfrowych, ogłosiła przejęcie wrocławskiej spółki REC Global – uznawanej za jedną z najszybciej rozwijających się firm R&D w Europie Centralnej.


Jak informuje GlobalLogic, dzięki przejęciu REC Global, firma poszerza swoją obecność w Europie, tym samym zyskując możliwość realizacji jeszcze bardziej skomplikowanych projektów i rozwiązań inżynierskich na rzecz klientów z całego świata.

 – Współpraca z marką pokroju GlobalLogic to dla REC wielka szansa. Będziemy mieli do dyspozycji większe możliwości projektowania i rozwoju w Europie, a także zyskamy dostęp do nowych rynków i klientów na całym świecie –mówi Krzysztof Kuliński, główny dyrektor wykonawczy w firmie REC Global i dodaje: – Celem, który nam przyświecał od zawsze było wykorzystanie naszych możliwości na rzecz wsparcia najbardziej innowacyjnych marek na całym świecie. Nie możemy doczekać się podjęcia następnego kroku w ewolucji firmy, od teraz będącej częścią rodziny GlobalLogic.

Liderzy inżynierii oprogramowania

Przejmując wrocławski Rec Global, GlobalLogic zapewnia sobie pozycję jednego z największych dostawców usług inżynierii oprogramowania regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a także zwiększa wyspecjalizowane inżynierskie zasoby firmy oraz umożliwia lepszy dostęp do większej liczby europejskich rynków.

– Założyciele i zespół kierowniczy firmy REC stworzyli platformę, która naprawdę robi wrażenie. Mają świetne umiejętności w zakresie inżynierii produktu, a także długą i ciągle rosnącą listę partnerów wśród klientów na skalę globalną – mówi Shashank Samant, główny dyrektor wykonawczy w firmie GlobalLogic. – Reputacja i specjalizacja REC pozwoli nam jeszcze bardziej wyróżnić się pod względem oferty i skupić się na nowych potrzebach klientów w gospodarce bazującej na oprogramowaniu. Cieszymy się, że wyruszymy w tę podróż wraz z REC – dodaje Shashank Samant.

– To jest sytuacja dla obu firm korzystna. GlobalLogic ma znaczącą pozycję na rynku amerykańskim. Brakowało im zaplecza w Europie Zachodniej i Środkowej. Dla nas to połączenie oznacza rozwój – mówi Bartłomiej Andrusiewicz, wiceprezes REC Global.

O REC Global

Wrocławska firma REC Global jest producentem oprogramowania oferującym usługi w zakresie badań i rozwoju oprogramowania, niestandardowych rozwiązań programistycznych oraz usług doradczych na rzecz firm na całym świecie. Mając do dyspozycji centra badań i rozwoju w Polsce, Chorwacji i na Słowacji oraz zespół ponad 500 wysoko wykwalifikowanych inżynierów. REC Global współpracuje z największymi klientami z szeregu branż, włączywszy motoryzację, branżę morską, półprzewodniki, internet rzeczy, komunikację typu Machine to Machine, automatyzację przemysłową, bezpieczeństwo i sieć, oraz rozwiązania mobilne i korporacyjne.

O historii i sukcesach wrocławskiej firmy czytaj – REC Global – czyli made in Wroclaw

Firma REC Global z Wrocławia ma na koncie wiele nagród i wyróżnień. Brytyjczycy z Council of British Chambers of Commerce in Europe (COBCOE) uznali REC Global za jedną z najszybciej rozwijających się firm R&D w Europie Centralnej – czytaj więcej. Firma jest Polskim Czempionem – czytaj więcej.

O GlobalLogic

Firma GlobalLogic jest wiodącym na rynku dostawcą usług związanych z rozwojem produktu w całym cyklu eksploatacyjnym. Działalność firmy łączy znajomość branży z doświadczeniem na wielu rynkach i pozwala na połączenie producentów z klientami na całym świecie. Wykorzystując wiedzę zdobytą w trakcie prac nad innowacyjnymi produktami i przełomowymi technologiami, współpracujemy z klientami udowadniając, że strategiczne badania i rozwój mogą stać się narzędziem do zarządzania przyszłością przedsiębiorstw. Z siedziby w Stanach Zjednoczonych firma GlobalLogic prowadzi centra projektów i inżynierii na całym świecie, tym samym zapewniając korzyści wynikające z prawdziwie globalnego zasięgu klientom w branży mediów cyfrowych, elektroniki, opieki zdrowotnej, infrastruktury, finansów, sprzedaży i telekomunikacji. Firma współpracuje zarówno ze start-upami, jak i z liderami na rynku, włączywszy wielu największych na świecie producentów sprzętu i oprogramowania oraz marki konsumenckie.

jr/PRNewswireZgłoś uwagę