Wrocław Business Run 2020 w nowej formule

Już od kilku lat pierwsza niedziela września to tradycyjny Wrocław Business Run. To „biznesowy” bieg, który łączy aktywność fizyczną ze szczytnym celem charytatywnym. Tegoroczna edycja, ze względu na pandemię, będzie się odbywać w zmienionej formie, a zapisy rozpoczną się 27 maja.

  • wroclaw business run

    fot. mat.prasowe


W zeszłym roku we wrocławskiej edycji wydarzenia wzięło udział trzy tysiące biegaczy. Wrocławskiej edycji, bo wydarzenie jest częścią imprezy ogólnopolskiej, a uczestnicy w szczytnym celu pokonują także m.in. w Krakowie, Katowicach, Poznaniu czy Warszawie. Teraz bieg odbędzie się w nowej formie, a zapisy ruszą w środę, 27 maja.

– Choć nowa rzeczywistość postawiła nas przed koniecznością zmian, nie składamy broni. Nadal chcemy integrować środowisko biznesowe w słusznym, charytatywnym celu, by nie zostawić naszych podopiecznych bez wsparcia. Dlatego też potwierdzamy zapowiedzianą na 6 września datę biegu. Tego dnia jak zwykle 5-osobowe zespoły pobiegną w Poland Business Run 2020. Tym razem jednak, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, nie zgromadzimy biegaczy na liniach startu w każdym mieście – mówi Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run, która jest organizatorem biegu.

Możliwość udziału indywidualnego

Biegacze pokonają dystans 4 kilometrów sami lub w większej grupie, w zależności od zasad dotyczących zgromadzeń, które będą obowiązywać we wrześniu. Nie będzie też wyznaczonej trasy, każdy może wytyczyć wymagany odcinek samodzielnie i w wybranej lokalizacji – wzdłuż Odry, Hali Stulecia czy po okolicznych leśnych ścieżkach. Nie trzeba jak dotychczas biec konkretnie we Wrocławiu, ale w dowolnej miejscowości, w kraju lub w innym miejscu na świecie.

6 września zawodnicy wystartują indywidualnie lub grupowo, a ich czasy zostaną podliczone w specjalnej aplikacji. Z Krakowa, gdzie ma swoją siedzibę Fundacja Poland Business Run, prowadzona będzie transmisja live.

– Ze specjalnego studia połączymy się z biegaczami, przedstawicielami firm z Wrocławia i innych miast, a także naszymi ambasadorami i beneficjentami, komentując wyniki i rekordy – dodaje Marta Hernik.

Bieganie w szczytnym celu

Główne hasło sztafety, czyli „Pobiegniesz – pomożesz!” pozostaje bez zmian. Fundacja pragnie, by mimo nowej rzeczywistości i zakazu organizacji imprez masowych pomoc otrzymało jak najwięcej potrzebujących po amputacjach i z innymi dysfunkcjami narządów ruchu. W ubiegłym roku, dzięki zaangażowaniu wrocławskich biegaczy, wsparcie otrzymało siedmiu lokalnych beneficjentów, m.in. Robert, który urodził się z wrodzonym brakiem kości udowej. 

Zapisy na Wrocław Business Run 2020 w nowej formule odbędą się przez stronę organizatora. Rejestracja rusza 27 maja i potrwa dokładnie 2 tygodnie, do 10 czerwca.

W pakiecie startowym organizatorzy przewidzieli m.in. specjalną chustę wielofunkcyjną, mogącą służyć także za maseczkę, numer startowy i medal. Oczywiście uczestnicy otrzymają pakiet startowy za pomocą przesyłki z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.Zgłoś uwagę