WRO: Zostań przewodnikiem sztuki na Biennale

Centrum Sztuki WRO zaprasza wrocławian do wzięcia udziału w realizacji Biennale WRO 2015, które ruszy już 13 kwietnia. Organizatorzy poszukują wolontariuszy oraz osoby chętne do odbycia praktyk i bezpłatnego stażu.

  • WRO Biennale 2015

    WRO Biennale 2015


Program „Przewody sztuki” zakłada współpracę w ramach przygotowań 16. Biennale Sztuki Mediów WRO 2015 Test Exposure. Organizatorzy imprezy opracowali specjalny kurs „Przewodnika Sztuki”, który przygotuje uczestników do pracy z publicznością. Ale nie tylko. W czasie kursu będzie można poznać historyczne i teoretyczne podstawy sztuki współczesnej.

- Uczestnicy naszego programu „Przewody sztuki” będę mieli możliwość współtworzenia największego przeglądu sztuki współczesnej w Polsce. To też szansa rozwinięcia własnych kompetencji – zachęca Krzysztof Dobrowolski z Centrum Sztuki WRO. – Zadania będą różnorodne i mam nadzieję, że naszym nowym współpracownikom uda się zrealizować własne plany i cele poprzez pracę z nami w czasie Biennale – dodaje.

Organizatorzy podkreślają też, że dla młodych ludzi może to być szansa na zdobycie doświadczenia, nawiązanie kontaktów z artystami, krytykami i teoretykami sztuki z całego niemal świata. Będzie można się sprawdzić przy realizacji projektów o zasięgu międzynarodowym, poznać podstawy produkcji i promocji wydarzeń artystycznych.

Eksperci WRO poprowadzą zajęcia warsztatowe dla chętnych 13, 21, 23 i 28 kwietnia. Po ich ukończeniu – uczestnicy dostaną certyfikat „Przewodnika sztuki” z licencją na oprowadzanie po Biennale.

CV można przysłać na adres: wolontariat@wrocenter.pl w tytule wpisując WRO 2015

Więcej można dowiedzieć się na stronie: www.wro2015.wrocenter.pl

Biennale Sztuki Mediów WRO 2015 zacznie się 13 kwietnia i potrwa do 30 czerwca. Mecenasem Biennale jest Griffin Art. Space. Imprezę dofinansowuje Gmina Wrocław oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 Zgłoś uwagę