Wojna idei: Zachód kontra reszta świata

Sesja zatytułowana „Wojna idei: czy istnieje i czy można w niej zwyciężyć?” zapowiada się wyjątkowo interesująco.

 


Temat „Wojny idei” oraz konfrontacji Zachodu z innymi kulturami pulsuje od setek lat, a kolejne konflikty nieustannie go podsycają.

Uczestnicy rozmowy chcą się zastanowić, czy podział na „Zachód” i innych się zaostrza i czy można mu się przeciwstawić, a jeśli tak, to jakimi metodami.

W debacie udział weźmie Jacek Vincent-Rostowski, Starszy doradca polityczny Prezesa Rady Ministrów RP, wcześniej Wicepremier i Minister Finansów w rządzie Donalda Tuska. Gościem nadzwyczajnym będzie prof. Timothy Garton Ash, Profesor Studiów Europejskich na Uniwersytecie Oxford. To światowej sławy intelektualista, obserwator i surowy recenzent transformacji w krajach Europy Wschodniej, autor wielu opracowań na ten temat. Prof. Ash stale analizuje wydarzenia w tej części Europy i je ocenia.

Niemka Marieluise Beck jest Posłanką do Bundestagu, od wielu lat angażuje się w akcje prospołeczne, zajmuje się problemami mniejszości, osób wykluczonych społecznie. Ilmar Ragg to estoński dziennikarz, reżyser, publicysta, były wykładowca estońskiej Akademii Obrony. Zajmuje się przede wszystkim tworzeniem strategii medialnych systemu „psychologicznej obrony” przeciwko wpływom rosyjskiej propagandy wśród Estończyków.

Wrocław Global Forum współfinansuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych.Zgłoś uwagę