Witryny

Na terenie Parku Kulturowego „Stare Miasto” obowiązuje zakaz zasłaniania witryn i okien, przeszklenia powinny być przezroczyste. Oobwiązuje także zakaz montowania na zewnątrz budynku oraz po wewnętrznej stronie okien i witryn ekranów i urządzeń odtwarzających napisy, obrazy lub animacje za pomocą technologii wizualnych

Dozwolone są jednak witraże i kompozycje artystyczne na przeszkleniach, jednak nie mogą one zajmować więcej niż 20 proc. powierzchni przeszklenia. Do wyjątków należą także witryny należące do instytucji kultury: w czasie prowadzenia działań artystycznych w ramach zorganizowanych imprez artystycznych mogą zaklejać okna i witryny w galeriach sztuki i innych lokalach, w których te działania są prowadzone.

Na przeszkleniach okiennych i witrynach, które nie są witrażami, dopuszcza się umieszczanie informacji o możliwości dokonania płatności kartami płatniczymi lub bonami towarowymi informacji o godzinach otwarcia lokalu lub instytucji, informacji o możliwości zwrotu podatku VAT dla podróżnych oraz informacji o przedsiębiorcy prowadzącym ochronę obiektu.

Zobacz galerię witryn, które spełniają zapisy uchwały o parku kulturowym. Zgłoś uwagę