Wirtualny spacer po nowym pociągu Impuls [PANORAMA 360]

Koleje Dolnośląskie uruchomiły stronę, na której można odbyć wirtualny spacer po najnowszym pociągu Newag Impuls. Atrakcja ma promować projekt zakupu nowych składów sfinansowany z UE. Poza panoramą pojawi się też animacja 3D. 

  • fot. Koleje Dolnośląskie


Wirtualny spacer po pociągu 36WE Impuls możliwy jest już od kilku dni. Jest co oglądać, bo to jeden z najnowocześniejszych pojazdów w kraju. Zdjęcia do tego projektu powstawały w technice HDR. Każdy może obejrzeć 12 panoram, które powstały na bazie 12 zdjęć. 
  Łącznie fotografowie wykonali 432, z których wybrali 144 (czyli 12 panoram po 12 zdjęć). Aby uzyskać efekt „rozglądania się”, zdjęcia układane są na planie kuli – wyjaśnia Justyna Stachniewicz z Kolei Dolnośląskich. 
Poza wirtualnym spacerem w ciągu kilku najbliższych dni na stronach internetowych i profilach w social mediach przewoźnika ma pojawić się też animacja 3D. – Zapraszamy do śledzenia naszego Facebooka a na pewno nie przegapicie żadnej nowości – dodaje Justyna Stachniewicz. 

(źródło: KOLEJE DOLNOŚLĄSKIE) Impuls 36WE- to nowoczesny niskopodłogowy pojazd, wyposażony w klimatyzację, wi-fi,  indywidualne gniazdka elektryczne, system informacji pasażerskiej na zewnątrz i wewnątrz składu oraz szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Koleje Dolnośląskie zakupiły 6 takich pojazdów do obsługi połączeń na linii Wrocław – Wałbrzych-Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna, w ramach projektu „Zakup sześciu nowych, trójczłonowych Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych na potrzeby realizacji przez Spółkę Koleje Dolnośląskie S.A. zadań przewozowych na potrzeby komunikacji miejskiej i podmiejskiej”. Wirtualny spacer oraz animacja 3D mają pomóc w promocji tego projektu. Impulsy na co dzień można spotkać głównie na trasie Wrocław-Wałbrzych-Jelenia Góra- Szklarska Poręba, bo do niej są dedykowane. Czasami pojawiają się na linii Wrocław-Legnica-Węgliniec.

Zgłoś uwagę