Wielka Draka dla Dzieciaka. Studenci pomagają niewidomej dziewczynce

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego zorganizowali kolejną akcję charytatywną, z której dochód trafi do trzynastoletniej Martyny. Dziewczynka, podopieczna Fundacji POLSAT, nie widzi.


Od kilku lat w grudniu, w dobrej sprawie, organizowane są Studenckie Odcinki Komediowe (SOK), podczas których można zobaczyć występy stand-upowe. 4 grudnia artyści rozbawiali gości przez kilka godzin, a w przerwach odbywały się licytacje.

Zrzeszenie Studentów Polskich przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu organizuje Wielką Drakę dla Dzieciaka już po raz czternasty, a po raz czwarty patronatem jest Fundacja POLSAT. Podczas szeregu wydarzeń takich jak pubquizy, koncerty charytatywne i wieczory komediowe zbierane są pieniądze dla potrzebujących.

W tym roku jest to Martyna, która niespodziewanie straciła wzrok. Aby go przywrócić potrzebna jest ogromna suma - jeden zabieg to koszt 12 tysięcy złotych, a potrzeba ich 10.  – Jeśli 120 tysięcy osób wpłaciłoby tylko złotówkę, Martyna mogłaby odzyskać wzrok – zachęcał Michał Płonka, prowadzący SOK.

Na scenie można było zobaczyć Improwizowane Poniedziałki, Marcina Zbigniewa Wojciecha, Magdę Kubicką i Mieszka Minkiewicza, czyli cremé de la cremé polskich artystów stand-upowych.

W przerwach między występami licytowano przedmioty, takie jak wyjazd do spa dla dwóch osób, catering dietetyczny, czy bluza od prezydenta Jacka Sutryka – jednego z patronatów akcji.

Największa zaproponowana suma to aż 1000 zł – za tyle wylicytowano zestaw startowy ASR.

Poza salą, w której odbywały się Studenckie Odcinki Komediowe można było wziąć udział w ulubionym rodzaju loterii  każdy w niej wygrywał. Za wpłacenie datku na dziewczynkę można było wylosować np. kursy tańca, kosmetyki i antysmogowe maski.

Już dziś (5 grudnia br.) organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na koncerty charytatywne. W  Wystąpią Oddział Zamknięty, czyli polski rockowy zespół i Paweł Izdebski, przedstawiciel bluepopu - połączenia muzyki alternatywnej, akustycznej i bluesowej, opartej na brzmieniu gitary.

Koncert Oddziału Zamkniętego i Pawła Izdebskiego

Koncert Oddziału Zamkniętego i Pawła Izdebskiego

Blues / Rock / Pop
Termin 5 grudnia 2019 19:30

Miejsce Czasoprzestrzeń

Zobacz

Pieniądze na leczenie trzynastolatki można wpłacać kupując bilety na wydarzenia, bezpośrednio wrzucając je do puszek, które znajdują się na eventach lub nie ruszając się z domu – przelewem.

Kaja CzerkiewskaZgłoś uwagę