Weekend ze zdrowiem: bezpłatne badania, konsultacje i kursy

Najbliższy weekend we Wrocławiu zapowiada się bardzo prozdrowotnie. W kilku miejscach, ale nie przychodniach, mieszkańcy będą mogli zrobić badania, m.in. poziomu glukozy, cholesterolu, spotkać się ze specjalistami, wyszkolić się z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Będzie też okazją, żeby zarejestrować się do bazy szpiku kostnego.  


W sobotę w Centrum Handlowym Astra przy ul. Horbaczewskiego, studenci farmacji organizują pierwszą edycję akcji z cyklu „Zapytaj farmaceutę...”, tym razem poświęconą cukrzycy. Przez niemal cały dzień będzie można np. sprawadzić cisnienie, poziom cukru itp.

Kto choruje na cukrzycę lub chce się o niej więcej dowiedzieć, ten powinien się wybrać i wziąć udział w organizowanej przez miasto w Hotelu Wrocław konferencji pod nazwą: „Cukrzyca typu 2 – lżejsza czy trudniejsza?”. Będą tam diabetolodzy, dietetycy i pielęgniarki zajmujące się tą chorobą na co dzień. Wstęp wolny.

Z kolei w Arkadach Wocławskich przed dwa dni (w sobotę i niedzielę) na bezpłatne badania profilaktyczne w ramach akcji prozdrowotnej „Zdrowie pod Kontrolą” zapraszają studenci medycyny Uniwersytetu Medycznego. Wśród badań bezpłatna spirometria, oznaczanie poziomu hemoglobiny, przegląd dentystyczny.

Więcej szczegółów na go.wroclaw 

Jakie badania , gdzie i kiedy będzie można zrobić?


„Zapytaj Farmaceutę... cukrzyca

„Zapytaj Farmaceutę... cukrzyca"

Akcje społeczne
Termin 14 listopada 2015 od 10:00 do 18:00

Miejsce Centrum Handlowe Astra

Zobacz
Bezpłatna konferencja o cukrzycy

Bezpłatna konferencja o cukrzycy

Konferencje / Tylko dla dorosłych
Termin 14 listopada 2015 od 10:00 do 15:00

Miejsce Hotel Wrocław

Zobacz
Zdrowie pod kontrolą – akcja studentów medycyny

Zdrowie pod kontrolą – akcja studentów medycyny

Dla seniorów / Dla dzieci / Akcje społeczne / Zdrowie
Termin od 14 listopada 2015 do 15 listopada 2015

Miejsce Arkady Wrocławskie - Shoping Centre

Zobacz


Zgłoś uwagę