Zamknięty most Muchoborski – objazdy

Rozpoczął się remont mostu Muchoborskiego, w związku z tym nastąpiło wyłączenie go z ruchu w ul. Ostrowskiego.

 • most muchoborski

  fot. Tomasz Walków

 • most muchoborski

  fot. Tomasz Walków

 • most muchoborski

  fot. Tomasz Walków

 • most muchoborski

  fot. Tomasz Walków

 • most muchoborski

  fot. Tomasz Walków


Ruch kołowy indywidualny i komunikacja autobusowa zostaną skierowane na trasy objazdu:

 • Od strony południowo-zachodniej w kierunku  ul. Ostrowskiego objazd poprowadzono przez drogę 347 ulicami: Mokronoską, Wiejską, Grabiszyńską do zawrotki na skrzyżowaniu Grabiszyńskiej z Klecińską.
 • Objazd od strony ul. Krzemienieckiej został wyznaczony ulicami:  Stanisławowską, Avicenny, a następnie drogą 347.Projektowany objazd w kierunku do ul. Krzemienieckiej będzie przebiegał od strony centrum (tj. od ul. Grabiszyńskiej i ul. Hallera) przez: obwodnicę śródmiejską (ul. Klecińską),Strzegomską, Mińską i Stanisławowską do ul. Krzemienieckiej.


Alternatywnie dla pojazdów zjeżdżających z obwodnicy śródmiejskiej od strony zachodniej poprowadzono objazd do ul. Krzemienieckiej ulicami Grabiszyńską, Wiejską,  Avicenny i  Stanisławowską. 
Komunikacja piesza i rowerowa będzie się odbywała nowo wybudowaną kładką. 

O organizacji komunikacji autobusowej informuje Wydział Transportu UM –zmiany obejmą linie 107, 119, 319 i kursów nocnej linii 241.

Zmiany w komunikacji – remont mostu Muchoborskiego

Remont mostu potrwa do końca września tego roku. Generalnym wykonawcą prac jest Intop z Warszawy, zakres robót przewiduje wymianę ustroju nośnego, czyli wymianę płyty pomostowej, częściową budowę przyczółków, czyszczenie konstrukcji stalowej i zabezpieczenie antykorozyjne. Koszt inwestycji (wraz z budową kładki pieszo-rowerowej, która pozostanie po zakończeniu remontu) wynosi ponad 2,2 mln zł.

na podst. komunikatu ZDiUMZgłoś uwagę