Wakacyjny rozkład lotów z Wrocławia. Gdzie i kiedy polecimy?

Rośnie liczba zaszczepionych, państwa luzują obostrzenia, a linie lotnicze wznawiają połączenia. Siatka połączeń z Wrocławia to obecnie ponad 50 kierunków oferowanych przez tanie linie lotnicze, przewoźników sieciowych i biura podróży. Z Portu Lotniczego Wrocław można już latać do Grecji, Hiszpanii, Egiptu i Turcji, a loty w nowych kierunkach mają niedługo ruszyć. Dokąd?


Czarterem do Egipt, Turcja, Grecja i Bułgaria

Aktualnie realizowane są połączenia czarterowe do Egiptu i Turcji. Do tych krajów dołącza Grecja: 16 maja zainaugurowano połączenie do miasta Heraklionu na Krecie, w kolejce czekają wyspy Rodos i Zakynthos, a także bułgarskie miasta nad Morzem Czarnym, Burgas i Warna.

– Wszyscy jesteśmy spragnieni urlopu za granicą. Cieszymy się, że przewoźnicy dotrzymują słowa i inaugurują kolejne połączenia. Z miesiąca na miesiąc będzie ich coraz więcej – zapowiada Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Hiszpania, Niemcy i Polska

Z Wrocławia zaczęły też latać także tanie linie lotnicze Ryanair. Aktualnie dostępne kierunki to Chania na Krecie, Alicante w Hiszpanii oraz dwie hiszpańskie wyspy – Teneryfa i Majorka. Jest także kierunek dla miłośników Morza Bałtyckiego – Gdańsk. – Już niebawem Ryanair zainauguruje następne połączenia, które na ten sezon wprowadził do letniego rozkładu lotów z Wrocławia – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Rodos, Adobe Stock

Do startu szykują się także przewoźnicy sieciowi. Pierwsza jest Lufthansa, która cały czas lata do Frankfurtu, a teraz uruchomiła również połączenie z Wrocławia do Monachium. W ramach akcji „Loty na wakacje” PLL LOT wprowadzi do rozkładu dwie nowości: Barcelonę–El Prat i wyspę Kos. Pierwsze loty już 19 i 20 czerwca.

Liczby

Zmiana pory roku, wprowadzanie wakacyjnych połączeń i ustępująca powoli pandemia spowodowały zwiększenie ruchu w Porcie Lotniczym Wrocław, który w kwietniu obsłużył ok. 23,4 tys. pasażerów. To o 16% więcej niż w marcu i o 48% więcej niż w lutym 2021 roku.      

materiały prasoweZgłoś uwagę