Wakacyjna przygoda we Wrocławiu – bezpłatne zajęcia dla najmłodszych

Aż czternaście organizacji pozarządowych zorganizuje dla młodych wrocławian wakacyjne zajęcia na świeżym powietrzu. WCRS rozstrzygnęło konkurs na organizację wypoczynku „Wakacyjna przygoda we Wrocławiu”.

  • źródło: pixabay.com


„Wakacyjna przygoda we Wrocławiu” – to hasło przyświecające wszystkim propozycjom, które spłynęły od organizacji pozarządowych bioracycych udział w konkursie. Wybrano najciekawsze z nich, które rozwiną w dzieciach pasje, pozwolą odkryć nowe zainteresowania i atrakcyjnie wypełnią czas wolny.

– To cały wachlarz wydarzeń, które odbywać się będą na świeżym powietrzu we Wrocławiu i aglomeracji wrocławskiej. Od propozycji sportowych, przez zajęcia artystyczne, po odkrywanie przyrody. To daje szansę, by dzieci doświadczyły wielu różnych aktywności . Być może znajdą wśród nich swoje przyszłe pasje, które zechcą rozwijać i doskonalić – mówi Beata Nawrotkiewicz z Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Część zajęć rusza już w tym tygodniu. Ich organizatorzy – wrocławskie organizacje pozarządowe – same ustalają grafik wydarzeń i prowadzą zapisy na wydarzenia. Część z nich odbywa się w ciągu dnia, niektóre popołudniami.

– Cenne jest to, że zajęcia odbywać się będą w różnych częściach miasta. Niekiedy na peryferyjnych osiedlach Wrocławia, na których prężnie działają stowarzyszenia czy fundacje. Daje to także nadzieję na włączanie lokalnej społeczności w przyszłe działania, a także na integrację społeczną i zacieśnianie więzów sąsiedzkich lub przyjacielskich – dodaje Beata Nawrotkiewicz.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje na temat terminów i planów u organizatorów zajęć:Zgłoś uwagę