W Śląsku przyjęto zasady redukcji pensji piłkarzy

Piłkarski Śląsk poinformował o redukcji wynagrodzeń zawodników pierwszego zespołu. Obcięcie części pensji piłkarzy i członków sztabu szkoleniowego ma pomóc klubowi w przetrwaniu trudnego czasu związanego z pandemią.

  • fot. Krystyna Pączkowska (www.slaskwroclaw.pl)

    fot. Krystyna Pączkowska (www.slaskwroclaw.pl)


– Wspólnie mierzymy się z tą nadzwyczajną sytuacją, dlatego dziękuję tym zawodnikom za zrozumienie i kolejną oznakę solidarności z klubem – podkreśla prezes Śląska, Piotr Waśniewski.

Podziękowania dla piłkarzy związanych z WKS-em

– Szczególnie chciałbym podkreślić rolę, jaką w tym złożonym procesie odegrała rada drużyny oraz piłkarze silnie związani ze Śląskiem, noszący w przeszłości kapitańską opaskę: Krzysztof Mączyński, Piotr Celeban, Wojciech Golla, Mariusz Pawelec i Kamil Dankowski. Swoim zaangażowaniem w czasie naszych rozmów potwierdzili, co oznacza „bycie liderem”, nie uciekając w tym trudnym momencie od odpowiedzialności - zaznacza prezes Waśniewski.

Przypomnijmy, że w marcu piłkarze WKS-u jako pierwsi z PKO Ekstraklasy zaakceptowali przejściowe rozwiązanie polegające na zamrożeniu części zarobków. W geście solidarności zgodę na obniżenie swoich pensji wyrazili również wszyscy pracownicy klubu.

Kolejnym etapem, pozwalającym utrzymanie klubowi płynności finansowej jest wprowadzenie programu czasowej redukcji wynagrodzeń, opierającym się na zasadach przyjętych przez radę nadzorczą Ekstraklasy. Zawodnicy WKS-u w większości zaakceptowali porozumienie z klubem przyjmując warunki obniżenia zarobków, podobnie jak członkowie sztabu szkoleniowego.

Kibice mogą pomóc klubowi

Tymczasem cały czas trwa akcja #WszyscyZaŚląskiem, w której w pomoc klubowi moga włączyć się kibice. Klub sprzedaje specjalne vouchery w cenie 19,47 złotych, które w przyszłości można wymienić na bilety na mecze ekstraklasy. Więcej o akcji pisaliśmy tutaj.Zgłoś uwagę