Zakończyła się rywalizacja rowerowa „W kółko kręcę”

Pierwsza edycja rywalizacji rowerowej „W kółko kręcę” za nami. Przez dwa miesiące, wrocławianie wybierając rower jako swój główny środek transportu walczyli o wyjątkowe nagrody. 


Głównym celem rywalizacji „W kółko kręcę” było zachęcenie mieszkańców do częstszych komunikacyjnych podróży rowerowych okresie jesiennym, zwiększenia ruchu rowerowego podczas okresu jesienno-zimowego poprzez zabawę i udział w grze. Celem było także rozprawienie się z mitem, że rowerem można jeździć jedynie późną wiosną i latem.

– Mimo pandemii mieliśmy bardzo wielu uczestników, była mocna rywalizacja, zgłaszali się licznie partnerzy ,sponsorzy rowery stylowe i szkoła hello czy kawiarnia Nero oraz serwisy rowerowe.
Widzimy że sportowe akcje cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, sa potrzebne szczególnie w tym trudnym roku – mówi Magdalena Kroma z Wydziału Promocji Miasta i Turystyki, Urząd Miejski Wrocławia

Dla rywalizujących przygotowano stronę www.wkolkokrece.pl oraz bezpłatną aplikację, dostępną zarówno na Android, jak i iOS, z dużym naciskiem na  aspekt grywalizacji. Użytkownik, wchodząc na swój dashboard, widział następujące podsumowanie swoich aktywności: liczbę punktów, przejechanych kilometrów, zaoszczędzone CO2, aktualny status oraz dzienną liczbę przejechanych kilometrów. Użytkownik miał również możliwość podglądu historii przejazdów oraz nagród, a także swoje miejsce w rankingu ogólnym i wybranych grupach. 

– Na bieżąco informowaliśmy o rywalizacji na fanpage Wrocław[Wroclove] oraz na YT Visit Wroclaw, oraz na wroclaw.pl. Komunikowaliśmy także w radio, telewizji ECHO24, w kinie Nowe Horyzonty i DCF. Do potencjalnych użytkowników docieraliśmy poprzez spoty w MPK i Internecie, reklamę na wiatach przystankowych, kasownikach, biletomatach i wielu instytucjach sportowo – kulturalnych, zarówno na ekranach, jak w social mediach, oraz poprzez dostarczanie ulotek i plakatów do szkół, firm, instytucji – opowiada Magdalena Kroma.

Gala online i rozdanie nagród

18 grudnia w aquaparku odbędzie się gala podsumowująca akcję, będzie ona transmitowana online wtedy odbędzie się wręczenie nagród głównych:

 • 3 rowery i statuetki dla najlepszych rywalizujących indywidualnie (od Rowery Stylowe)
 • Półroczny kurs języka angielskiego dla najlepszego ucznia oraz półroczny kurs języka angielskiego dla wybranego przez zwycięzcę tej kategorii Domu Dziecka (od szkoły językowej Hello),
 • Bon od serwisu rowerowego Lazaret - najlepszy pracownik
 • 6 statuetek dla najlepszych firm i najlepszej uczelni,
 • nagroda niespodzianka dla uczestnika z największą liczbą przejechanych kilometrów.

Pozostałe nagrody będą do odbioru w namiocie przed COM, ul. Zapolskiej w dniach 18, 21, 22 w godzinach 17.30 do 19.00.

Ogóne statystyki akcji „W kółko kręcę”

 • W rywalizacji wzięło udział 1 481 uczestników
 • Łącznie pokonany dystans - 316 890,1 km
 • Łączna liczba przejazdów - 49 948
 • Łączna liczba punktów - 2 166 356 pkt.
 • Zaoszczędzono 41 395,65 kg CO2
 • Największa liczba zdobytych punktów w kategorii indywidualnej: 10 485 pkt.
 • Największa liczba przejechanych kilometrów w kategorii indywidualnej: 3 351,41 km

W konkursie udział wzięło kilkanaście szkół ponadpodstawowych oraz uczelni wyższych, a także licznie firmy i instytucje.
Na zakończenie rywalizacji każdy użytkownik otrzymał do wypełnienia ankietę ewaluacyjną na skrzynkę pocztową. Zapraszamy do wypełnienia. Wspólnie udoskonalimy rywalizację w kolejnych edycjach, dopasujemy grę do Państwa wskazówek, potrzeb i oczekiwań.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszej edycji rywalizacji, mamy wiele pomysłów jak uatrakcyjnić ją w przyszłym roku. Planujemy też rywalizację w kolejnych latach – podsumowuje akcję Daniel Chojnacki oficer rowerowy. – Wrocławianie, chętnie przesiada na się na rowery, a tras rowerowych mamy już ponad 1100 km – dodaje Daniel Chojnacki.Zgłoś uwagę