Orszak Trzech Króli we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

Już po raz ósmy ulicami Wrocławia w uroczystym przemarszu przeszli rycerze, pastuszkowie, aniołowie i dwórki. Prowadzili ich Trzej Królowie, a szli z Ostrowa Tumskiego do Rynku. W tegorocznym orszaku uczestniczyło kilka tysięcy osób. 

  • Trzej Królowie tradycyjnie prowadzili uroczysty orszak


Bóg jest dla wszystkich – takie hasło przyświecało tegorocznemu, ósmemu Wrocławskiemu Orszakowi Trzech Króli. Przemarsz wyruszył z Ostrowa Tumskiego o godzinie 12.30 i jego uczestnicy udali się tradycyjną trasą do Rynku. Oprócz Trzech Króli, aniołów i pastuszków w orszaku brały udział całe rodziny poprzebierane w biblijne stroje.Byli też harcerze i dzieci, grające żołnierzy królów.

Cały przemarsz uświetniała swoją muzyką orkiestra policyjna. W tym roku można było spotkać w tłumie również postać stałego bywalca Ostrowa Tumskiego, wrocławskiego Latarnika.

Tym razem niósł światło, mające symboliczny charakter Jezusa Światłości Wiecznej. Z każdym metrem do orszaku dołączali wrocławianie, ich goście i zainteresowani turyści. Wyposażeni w orszakowe korony i śpiewniki wspólne kolędowanie zakończyli w Rynku. Po pokłonie Trzech Króli Świętej Rodzinie na wrocławskim Rynku odbył się koncert Arki Noego.


Jak co roku Orszak miał też cel charytatywny. Tym razem kwesta „Dar Mędrców”, prowadzona we współpracy z Wrocławską Caritas była prowadzona na odnowienie jadłodajni Caritas przy ul. Słowiańskiej, która codziennie wydaje obiady dla 500 osób. W skali roku to aż 130 tysięcy posiłków. 
fot. JK

Zgłoś uwagę