Pierwszy odcinek ul. Zagłoby idzie do przebudowy

Aż dziewięć firm zgłosiło się do przetargu na przebudowę ul. Zagłoby od skrzyżowania z ul. Jana Skrzetuskiego do ul. Basi Wołodyjowskiej. Wszystkie propozycje mieszczą się w planowanych dla tej inwestycji kosztach. Prace po podpisaniu umowy mają trwać 4 miesiące. 

  • Prace na zaznaczonym na mapie odcinku mają potrwać 4 miesiące. fot.: materiały ZDiUM


Przebudowa pierwszego fragmentu ul. Zagłoby na wrocławskich Żernikach to inwestycja Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. W ramach zadania, na tej do tej pory szutrowej ulicy, ma powstać jezdnia o szerokości 5 metrów, chodniki i oświetlenie.

Wcześniej MPWiK wykonana odwodnienie drogi. W planach jest także założenie trawników na poboczach i wykonanie zjazdów do posesji.


Do przetargu na te prace stanęło aż 9 firm. Proponowane przez nich kwoty mieszczą się w zakładanym budżecie dla tej inwestycji. Wahają się od 1 006 000 zł do 1 456 000 zł. Teraz trwa ich sprawdzanie pod względem formalnym i prawnym.
Wykonawca po podpisaniu umowy będzie miał 4 miesiące na wykonanie zadania, można się spodziewać, że droga będzie gotowa w okolicach września.

Zadanie jest realizowane w ramach Wrocławskiego Funduszu Osiedlowego.

Dla kolejnego etapu przebudowy tej ulicy powstaje równolegle dokumentacja projektowa.Zgłoś uwagę