Ulica Sygnałowa już gotowa

Blisko 2 miesiące przed terminem wykonawca przebudowy ul. Sygnałowej zakończył prace. Z nowej drogi na granicy Jagodna i Brochowa mogą już korzystać mieszkańcy. W jej sąsiedztwie powstaje też nowoczesny żłobek.

  • Zobacz, jak wygląda ulica przed i po remoncie.


Okolice ul. Sygnałowej zmieniły się w kilka miesięcy nie do poznania. Niegdyś pusty teren z szutrową drogą. Teraz tętni inwestycyjnym życiem. Miasto Wrocław buduje tam duży i nowoczesny żłobek z miejscem spotkań dla mieszkańców. Przebudowało też ulicę Sygnałową od skrzyżowania z Konduktorską do skrzyżowania z ul. Malinowskiego. Ta druga inwestycja właśnie się zakończyła.

– Za ponad 3,5 miliona złotych wybudowaliśmy 415 metrową drogę, która prowadzi m.in. do nowego pięknego żłobka i biblioteki powstającej przy tej ulicy. Przebudowaliśmy i wybudowaliśmy sieci podziemne, ulica zyskała oświetlenie, chodniki, w niektórych miejscach z warstwy przepuszczalnej i specjalnie budowane tak, aby zachować istniejące drzewa. Nasadzonych zostanie też przy ulicy Sygnałowej 25 lip drobnolistnych – napisał prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Budowa nowego żłobka na ponad 200 dzieci też jest już na ostatniej prostej. Robotnicy rozpoczęli już prace wykończeniowe. Inwestycja, która kosztowała około 16 milionów złotych ma być zakończona w maju.

Czytaj więcej: Rozpoczeły się prace wykońćzeniowe nowego żłobka Zgłoś uwagę