Zamknięta ul. Mulicka

Trwa budowa nowego łącznika ronda im. Lotników Polskich i ul. Gorlickiej na Psim Polu (tzw. Nowogorlicka). Z powodu kolejnego etapu prac od 14 lutego ul. Mulicka jest zamknięta dla aut. Utrudnienia potrwają około 1,5 miesiąca.

 • Na Psim Polu powstaje nowa ulica

  Na Psim Polu powstaje nowa ulica

 • Na Psim Polu powstaje nowa ulica

  Na Psim Polu powstaje nowa ulica

 • Na Psim Polu powstaje nowa ulica

  Na Psim Polu powstaje nowa ulica

 • Na Psim Polu powstaje nowa ulica

  Na Psim Polu powstaje nowa ulica


Jak informuje Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji od 14 lutego ruszyła przebudowa skrzyżowania ulic Mulickiej i Gorlickiej. To tu będzie się kończyć nowy łącznik, który zacznie się na rondzie im. Lotników Polskich. Dzięki niemu kierowcy jadąc od centrum nie będą musieli jeździć przez osiedle, by dojechać np. na Zgorzelisko.

Niestety z powodu przebudowy krzyżówki drogowcy zamkną dla samochodów na około 1,5 miesiąca ul. Mulicką. – Budujemy całkowicie nową ulicę, i musimy ją połączyć z istniejącym układem. Przebudować  musimy kanał deszczowy i inne sieci podziemne – informuje Marek Szempliński z WI. Warto dodać, że takie utrudnienia nie czekają kierowców na drugim końcu nowej ulicy, czyli rondzie Lotników Polskich. – Tu w trakcie budowy ronda nowa ulica została przewidziana i cała infrastruktura do jej połączenia została przygotowana – wyjaśnia rzecznik WI.

Nowa jezdnia ma mieć około 400 m długości. Po obu jej stronach mają powstać chodniki i ścieżki rowerowe. oczywiście wraz z całą niezbędną infrastrukturą. Kiedy będzie można tędy jeździć? Prace nie powinny trwać dłużej niż trzy, cztery miesiące. Wiele zależy od tego jaka będzie końcówka zimy. Od przyszłego tygodnia rozpoczyna się przygotowanie terenu pod budowę zaraz potem budowa kanalizacji.

Przypomnijmy, że projekt wart jest ponad 2,5 mln zł. Z nowego ułatwienia kierowcy skorzystają na początku drugiej połowy 2015 roku.

Zmiany tras linii autobusowych 931, 934, 936 i 944

Kursy autobusów linii 931, 934 i 936 realizowane do przystanku "Mulicka" przy skrzyżowaniu ulicy Gorlickiej z ulicą Mulicką zostaną w obu kierunkach skierowane od Ronda Lotników Polskich przez ulicę Bierutowską do pętli przy stacji kolejowej "Wrocław Psie Pole".
Natomiast kursy autobusów linii strefowej 944 zostaną skrócone do Ronda Lotników Polskich.

Zgłoś uwagę