Turniej finałowy Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn

Turniej finałowy Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2016, odbędzie się we Wrocławiu 5-7 lutego. Zapowiadają się trzy dni sportowych emocji na najwyższym poziomie.  


Trzy dni wielkiej gry (ćwierćfinały 5 lutego, półfinały 6 lutego, finał 7 lutego) wyłonią zwycięzcę Pucharu Polski 2016. O to cenne trofeum do Wrocławia przyjadą walczyć najmocniejsze ekipy ligi mistrzów świata – PlusLigi oraz dwóch ambitnych pierwszoligowców.
– Bardzo cieszymy się, że właśnie we Wrocławiu będzie okazja do pokazania całego piękna ligi mistrzów świata. To właśnie w tym mieście zaczęła się przecież droga biało-czerwonych po złoto mundialu. Wrocław to także miejsce, w którym są ogromne tradycje męskiej siatkówki, a turniej finałowy Pucharu Polski to doskonała okazja, by o tym przypomnieć – mówi Jacek Kasprzyk, prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A.

Trzydniowa rywalizacja odbywać się będzie w Hali Sportowo-Widowiskowa Orbita. W piątek o godzinie 13.00 na boisko wybiegną zawodnicy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskiego Węgla. 0 15.30 zmierzy się Cerrad Czarni Radom i LOTOS Trefl Gdańsk. W drugim dwumeczu, o godzinie 18.00, zagrają GKS Katowice i Asseco Resovia Rzeszów, a o 20.30 SMS PZPS Spała zmierzy się ze PGE Skrą Bełchatów.

Na sobotę, 6 lutego, zaplanowano półfinały. Mecze rozegrane zostaną o godz. 14.45 i 18.00. W niedzielę, w meczu który startuje o godz. 14.45, poznamy triumfatora Pucharu Polski. 

O tym, jak wielką powagę przykładają do tego wydarzenia polskie klubu, świadczy najlepiej ogromna determinacja, z jaką bito się o miejsce w turnieju. Wiele emocji dostarczyło też losowanie par ćwierćfinałowych. Los zdecydował, że ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z Jastrzębskim Węglem, Cerrad Czarni Radom podejmą LOTOS Trefl Gdańsk, trzecia para to GKS Katowice – Asseco Resovia Rzeszów. Z kolei SMS PZPS Spała zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów.

We Wrocławiu szykuje się prawdziwe starcie gigantów. Zobaczyć będzie można nie tylko niemal całą obecną reprezentację Polski, będzie także plejada doświadczonych gwiazd, na czele z MVP mistrzostw świata Mariuszem Wlazłym, jak i cały szereg znakomitych graczy spoza Polski, m.in. Benjamin Toniutti, Facundo Conte, Nicolas Uriarte, Murphy Troy czy Kevin Tillie.

Turniej finałowy Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn

Turniej finałowy Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn

Wydarzenia sportowe / Zawody
Termin od 5 lutego 2016 do 5 lutego 2016

Miejsce Hala Sportowo-Widowiskowa Orbita

Zobacz
Zgłoś uwagę