Trasa rowerowa przez ul. Piłsudskiego i Zielińskiego już gotowa

Zakończyły się odbiory prac przy budowie trasy rowerowej przez ul. Piłsudskiego i Zielińskiego. Rowerzyści mogą z nich już korzystać. Służby apelują jednak o zwracanie uwagi na znaki i nową organizację ruchu.


Inwestycja rozpoczęła się pod koniec 2017 roku i kosztowała około 2 milionów złotych. Nowa trasa rowerowa powstała na ul. Piłsudskiego od pl. Legionów aż do skrzyżowania ze Świdnicką. W ramach prac przebudowano m.in. skrzyżowanie Piłsudskiego z Lelewela, powstał przejazd wyniesiony przez tą szeroką ulicę. Nowa droga rowerowa powstała także przez ulicę Bogusławskiego. Dla rowerzystów powstała też sygnalizacja świetlna. Drogi zostały odpowiednio oznakowane znakami pionowymi i poziomymi. Duży fragment trasy powstał również na ul. Zielińskiego.

– Nowa infrastruktura rowerowa zanim jeszcze zakończono wszystkie prace cieszyła się już dużą popularnością, ale nie wszyscy uczestnicy ruchu są świadomi, że wyznaczone pasy rowerowe są jednokierunkowe. Docierają do nas sygnały o niebezpiecznych sytuacjach, które stwarzają rowerzyści jadący pod prąd, dlatego prosimy cyklistów o zwrócenie uwagi na znaki pionowe i poziome, które pokazują kierunek jazdy – podkreśla Ewa Mazur, rzecznik prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.Zgłoś uwagę