Tramwaje pojechały ul. Skłodowskiej-Curie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na wyremontowane torowisko wróciły już tramwaje. Ulica otwarta jest również dla aut.


Techniczne przejazdy tramwajów odbyły się przed weekendem bez zarzutów. Torowisko wykonane jest w dobrej i cichej technologii, tramwaje bez problemów pokonały łuki, krzyżownice i torowisko na moście Zwierzynieckim. Potem zawracanie i test drugiego toru.

- Przejazdy odbyły się bez problemów. Cieszymy się z nowego torowiska, dzięki temu tramwaje mogą jeździć po tej trasie bez ograniczeń prędkości, tak jak to było wcześniej – mówi Agnieszka Korzeniowska z wrocławskiego MPK.

Mieszkańcy budynków przy ul. Skłodowskiej-Curie będą mieli zdecydowanie ciszej w mieszkaniach i co najważniejsze od soboty 16 sierpnia dojadą tramwajem bez problemów na Biskupin. Na stałe trasy wrócili też kierowcy.

Sprawdź: KOMUNIKACJA WRACA NA UL. SKŁODOWSKIEJ-CURIE

Nie oznacza to jeszcze końca inwestycji, tym bardziej, że oficjalny termin zakończenia prac wypada dopiero w październiku.
Wokół będą jeszcze wykańczane różne elementy infrastruktury, zostanie posiana trawa i wykonane prace kosmetyczne. Kończy się też praca przy nowych sygnalizacja świetlnych i chodnikach.

Warta prawie 20 mln zł inwestycja rozpoczęła się w styczniu. Na odcinku między ulicą Norwida a mostem Zwierzynieckim remontowi zostały poddane wszystkie znajdujące się pod drogą sieci, jezdnię zaś poszerzono tak, by można wydzielić torowisko tramwajowe. Zostały jednak zachowane po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Ruch ma także usprawnić wspomniana nowa sygnalizacja świetlna i wyremontowana nawierzchnia ulicy Łukasiewicza.

Sygnalizacja w trybie lokalnym

W nocy z 15 na 16 sierpnia na nowych i przebudowanych skrzyżowaniach uruchomiono sygnalizację świetlną w trybie lokalnym.

Sygnalizacja ta zostanie podłączona do systemu ITS do dnia 21 sierpnia. Odbędzie się to pod nadzorem Centrum Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym ZDiUM oraz Wydziału Inżynierii Miejskiej UM.


JKZgłoś uwagę