Tramwaj na Swojczyce. Jest przetarg na projekt trasy

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na projekt trasy tramwaju na Swojczyce. Tramwaj pojedzie po nowych mostach Chrobrego.

  • Tramwaj na Swojczyce. Ogłoszono przetarg na projekt trasy

    Tramwaj na Swojczyce. Ogłoszono przetarg na projekt trasy


Wykonawca będzie miał za zadanie przygotować projekt torowiska tramwajowego na odcinku 1,7 km. Pętla na Swojczycach powstanie w pobliżu ulic Bazaltowej i Chałupniczej, obok powstanie parking parkuj i jedź (Park&Ride) na 181 aut.

Projekt obejmuje przebudowę pętli tramwajowo-autobusowej na Sępolnie, blisko 2,1 km drogi wojewódzkiej 455, budowę dróg rowerowych, chodników, przejść dla pieszych, przebudowę sieci podziemnych oraz fragmentu nowego odcinka ulicy Marca Polo, która połączy osiedle nad Odrą z ulicą Swojczycką na wysokości ul. Mydlanej.

ZOBACZ TEŻ: Tramwaj na Swojczyce – zobacz koncepcję nowego połączenia [WIDEO]

– To bardzo ważny i skomplikowany projekt, który obejmie również przebudowę drogi wojewódzkiej nr 445 z Jelcza-Laskowic do Wrocławia. Powstaną przy tym nowe chodniki oraz drogi rowerowe. Przebudowana zostanie również pętla tramwajowa na Sępolnie – podkreśla Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. 

Tramwaj na Swojczyce. I nowy most

Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się budowa nowych mostów Chrobrego, po których pojedzie tramwaj łączący Sępolno z osiedlem Olimpia Port. Most Południowy będzie miał 153,51 m długości, a Północny 75,30 m. 

Kiedy pojedziemy tramwajem na Swojczyce? Przetarg na opracowanie projektu zostanie ma być rozstrzygnięty 7 kwietnia o godzinie 12. Projektant będzie miał po podpisaniu umowy 15 miesięcy na przygotowanie dokumentacji. Następnie zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie inwestycji. To oznacza, że pierwszy tramwaj na Swojczyce pojedzie za kilka lat.Zgłoś uwagę