Tom esejów „Z rzeczy pierwszych” Nagrodzony Piórem Fredry [ZAKOŃCZONY]

Do wygrania jest 5 egzemplarzy książki „Z rzeczy pierwszych” eseisty, tłumacza, publicysty i krytyka literackiego Eliota Weinbergera, która właśnie otrzymała Nagrodę Edytorską Pióro Fredry. Tom opublikowany został nakładem Wydawnictwa Karakter. Konkurs trwa do 21 grudnia do 9.00. 


Do wzięcia jest: 

5 egzemplarzy tomu „Z rzeczy pierwszych” Eliota Weinbergera

Osobliwe, niepodobne do innych, eseje Eliota Weinbergera przesuwają granice gatunku, oscylują między prozą poetycką a naukowym zapisem czy opowiadaniem. Autor, znawca kultury starożytnych Chin i Ameryki Południowej, tłumacz Borgesa, Paza i poezji chińskiej na język angielski, dzieli się tu swoimi pasjami – antropologa, archeologa, miłośnika natury – i wprowadza nas w świat zapomnianych wierzeń, mało znanych zjawisk, fascynujących analogii, zadziwiających powiązań między kulturami.

Rozmach jego zainteresowań jest ogromny – od wierzeń Azteków po symbolikę gestów w średniowiecznym klasztorze benedyktyńskim i buddyzmie, od znaczenia wiatru w kulturze Chin po poezję Pounda i Yeatsa, nie pomijając świata roślin, zwierząt i czterech żywiołów. Te precyzyjne, wyciszone eseje są wyjątkowo oryginalną formą kontemplacji piękna i różnorodności świata. 

Jak wygrać książki Wydawnictwa Karakter

Trzeba do poniedziałku 21 grudnia do godz. 9.00 wysłać formularz konkursowy wpisując w jego treść imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz napisać, kto odpowiada za projekt graficzny książki „Z rzeczy pierwszych”? Podpowiedź znajdziecie w tekście Nagrody Edytorskie Pióro Fredry i Dobre Strony. Zwycięskie książki zachwycają.

Nagrodę wygra co siódma osoba, która przyślę prawidłową odpowiedź. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani telefonicznie w dniu rozwiązania konkursu.Zgłoś uwagę