TIFF Festival 2019. Start fotograficznej imprezy 4 września

4 września startuje dziewiąty festiwal, który powstał z myślą o pasjonatach fotografii. Tegoroczna edycja ma motto „Światy”, a podczas wystaw przekonamy się, jak dziś można definiować i przyglądać się rzeczywistości tak, by dostrzec główne problemy, albo punkty zapalne. TIFF Festival potrwa do 8 września w w czterech lokalizacjach: galerii BWA Wrocław Główny, galerii Studio BWA, OP ENHEIM oraz Galerii Entropia.


Wyjątkowy festiwal fotografii

Podczas festiwalu nie ogląda się jedynie wystaw fotografii, ale organizatorzy co roku, znajdując motto (w tym roku to „Światy”), pokazują fotografię w kontekście wielu innych dziedzin sztuki, szukają jej powiązań ze społecznymi zjawiskami, przemianami, jakie zachodzą w świecie.

Tym razem postanowili się przyjrzeć naszej rzeczywistości poprzez pryzmat innych światów (zajrzeć w przyszłość, wyobrazić sobie utopię, zmienić tradycyjną perspektywę postrzegania).

TIFF Festival 2019

TIFF Festival 2019

Termin od 4 września 2019 do 30 września 2019

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Najważniejsze wystawy festiwalu

Science-fiction jako punkt wyjścia doskonałych fotografii i tworzenia rzeczywistości inspirowanej fantasy?Na wystawie w galerii Studio BWA zobaczymy prace polskich i zagranicznych fotografów.

Wszystkie jutra. Wystawa w ramach TIFF Festival 2019

Wszystkie jutra. Wystawa w ramach TIFF Festival 2019

Wystawa
Termin od 4 września 2019 do 29 września 2019

Miejsce galeria Studio BWA Wrocław

Zobacz

Filmy i projekcje jako wizja przyszłości

Tytuł wystawy „Kino Utopia” w BWA na Dworcu Głównym nawiązuje do miejsca, w którym niegdyś istniało słynne kino dworcowe. Teraz w przestrzeni galerii na pierwszym piętrze obejrzymy filmy i fotografie w formie projekcji wideo, a tematem jest postrzeganie czasu.

Kino Utopia. TIFF Festival 2019

Kino Utopia. TIFF Festival 2019

Wydarzenie kinowe / Wystawa / Dla wszystkich / Ze zwierzakiem
Termin od 4 września 2019 12:00 do 29 września 2019 18:00

Miejsce BWA Wrocław Główny

Zobacz

Wystawy konkursowe

TIFF Open 2019. Wystawy konkursowe

TIFF Open 2019. Wystawy konkursowe

Konkursy / Wystawa / Dla wszystkich / Ze zwierzakiem
Termin od 4 września 2019 12:00 do 29 września 2019 18:00

Miejsce BWA Wrocław Główny

Zobacz

Jedną z ważniejszych imprez TIFF Festival jest konkurs fotograficzny. W tym roku zgłosiło się ponad 270 osób i kolektywów z Polski i z zagranicy. Jury wybrało 3 laureatów (Robert Chase Heishman, Agnieszka Sejud, Xue Jiang) i to ich prace obejrzymy w galerii BWA na Dworcu Głównym.Zgłoś uwagę