Rowerem od morza do morza... przez Wrocław

Nowy przewodnik wydany przez Urząd Miejski Wrocławia opisuje szlak R9, czyli jedną z części europejskiej sieci szlaków rowerowych EuroVelo. Międzynarodowy szlak R9 biegnie z miejscowości Pula w Chorwacji do Gdańska, łącząc Adriatyk z Bałtykiem i nawiązując do przebiegu dawnego szlaku bursztynowego. Część trasy prowadzi przez Wrocław.

  • mapa rowerowa szlak R9

    W przewodniku dokładnie opisano przebieg trasy, a na przedstawionych mapach zaznaczono też najciekawsze obiekty mijane po drodze

  • mapa rowerowa szlak R9

    Długość prowadzącej przez Wrocław trasy to 23 kilometry. To szlak o niskim stopniu trudności. Mankament - odcinki ulic na obrzeżach miasta

  • Przewodnik rowerowy w wersji papierowej będzie można otrzymać bezpłatnie


EuroVelo, czyli europejska sieć szlaków rowerowych, to projekt Europejskiej Federacji Cyklistów. Jego celem jest budowa czternastu długodystansowych szlaków rowerowych biegnących przez całą Europę. Całkowita długość szlaków ma wynosić ponad 70 tysięcy km. 

R9 przez Wrocław

Przez Wrocław prowadzi odcinek, biegnący od granicy polsko-czeskiej w Głuchołazach przez Nysę, Dzierżoniów, Świdnicę i Trzebnicę do Poznania. Szlak oznakowany jest w terenie białymi tabliczkami z zielonym symbolem roweru i nazwą R9.

znak R9 

Przez Wrocław biegnie głównie ścieżkami rowerowymi, jedynie na obrzeżach oraz w centrum na ul. Świdnickiej wiedzie szosami, na których trzeba uważać na wzmożony ruch samochodowy. W przewodniku dokładnie opisano przebieg trasy, a na przedstawionych mapach zaznaczono również najciekawsze obiekty, które mijamy po drodze.

Długość prowadzącej przez Wrocław trasy to 23 kilometry. Jest to szlak o niskim stopniu trudności, jedynym jego mankamentem są ruchliwe odcinki ulic na obrzeżach miasta. W centrum trzeba za to uważać podczas pokonywania licznych skrzyżowań z sygnalizacją świetlną.

Czas przejazdu zależy głównie od tego, czy po drodze zamierzamy zwiedzać opisywane obiekty lub inne, położone w ich pobliżu. Niezbyt duża długość szlaku na terenie Wrocławia pozwala na spokojne pokonanie go w ciągu jednego dnia.

 KLIKNIJ

Kliknij w baner, żeby pobrać elektroniczną wersję przewodnika 

Jeszcze więcej rowerowych przewodników

Sekcja ds. rozwoju ruchu rowerowego zleciła również dodruk przewodnika po trasie rowerowej śladem wrocławskich obiektów militarnych. Mapa została uaktualniona i uzupełniona o jeden obiekt. Dzięki pomocy Stanisława Kolouszka, prezesa Wrocławskiego Stowarzyszenia Fortyfikacyjnego, skorygowane zostały również opisy obiektów wymienionych w przewodniku.

 KLIKNIJ

Kliknij w baner, żeby pobrać elektroniczną wersję przewodnika Zgłoś uwagę